Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől hullik kórosan a hajam...

Mitől hullik kórosan a hajam évek óta?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. A hajam több, mint 70%-át elvesztettem 3 év leforgása alatt, és most is folyamatosan hullik.

Voltam orvosnál, vérvételen, góckutatáson, de egészséges vagyok. Voltam hajgyógyásznál, végigcsináltam többhetes kúrákat. Voltam demodex atka szűrésen. Végigcsináltam számtalan gyógyszerkúrát. (Revalid, Forcapil, Varga csepp stb.) Kezeltettem magam természetgyógyászokkal. DE SEMMI EREDMÉNY! Csak hullik és hullik, és az egyetlen dolog, amit mondani tudnak, hogy valószínű stressz alapú. De normális dolog, hogy a stressz miatt egy embernek szinte teljesen kihulljon a haja?



2014. máj. 14. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A lelki/mentális problémák elképesztő fizikai tüneteket is tudnak produkálni. Úgyhogy igen, elképzelhető. Én azt javaslom, hogy keress fel egy olyan szakembert, aki segít neked a lelki békéd megteremtésében, hogy kiegyensúlyozott legyél. Ez lehet akár egy pszichológus, lehet természetgyógyász, lehet akár egy akkupunktúrás kezelés, meditáció, jóga... bármi. Neked kell érezned, hogy mi az, ami segíthetne.
2014. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen,stressz okoz ilyen panaszt,érdemes lenne felkeresned egy pszichiátert.
2014. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. 15 éve jártam én is hasonló cipőben. Már nem mertem fésülködni se, sírógörcsöt kaptam a fésűben maradt maréknyi hajtól, attól rettegtem, h egy reggel kopaszon ébredek. Nekem akkor az akupunktúra segített. De attól félek, nehéz találni megbízható akupunktőrt. Nem tudom, él-e még akihez én akkor jártam, Gödöllőn az egyik háziovos foglalkozott vele. Ha Pesten v a környékén laksz, próbáld meg Dr. Eőry Ajándokot, a XIII. kerületben a Láng művházban van rendelése.

A stressz nagyon komoly tüneteket tud amúgy produkálni, nekem például mindenféle bőrallergiám volt, a derékszíj csatja, és bármi más fém húsig kimarta bőröm, semmiféle mosóport, tusfürdőt nem bírtam. Amikor megszűnt a stressz kiváltó oka (új főnökünk lett), 3 (!) hónap leforgása alatt elmúlt minden! Ha nem velem történik, nem hiszem el. Csak azért mondtam el, hogy nincs-e nálad is valami ilyesmi. Mert tulajdonképpen, amíg abban éltem, nem is tűnt olyan elviselhetetlennek, egyszerűen azt kellett csinálni, csak utána, mikor emberséges vezetőnk lett, értettük meg, min is mentünk keresztül.

2014. máj. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felkerestem, és valóban ő a legjobb hajdoktor, akivel találkoztam.

Köszönöm szépen!

2017. máj. 23. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!