Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon durván zsírosodik a...

Nagyon durván zsírosodik a hajam, milyen sampont/pakolást/akármit használjak rá?

Figyelt kérdés
Kb. 2 naponta kell megmosnom, mert a 2. napon már olyan szinten zsíros, hogy úgy nézek ki, mint valaki, aki 2 hete nem mosott hajat... Rengeteg féle sampont használtam, márkásat, kevésbé márkásat, gyógynövényeset, egyik sem vált be. Lassan három hónapja mosom a Naturland kénes samponnal, de ez sem segít :( Van valami tippetek?
2014. máj. 23. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hosszú folyamat lesz... de állj le a zsírosodás elleni samponokkal! Használj sima normál bőrre való sampont. Nem baj, ha nincs változás. Érdemes csalán teával vagy sörrel öblíteni.

Úgy fél év alatt helyre jöhet a fejbőr.


De ha nem akkor érdemes bőrgyógyászhoz vagy hajklinikáshoz menni, mert akkor a belsővel vannak gondok.

2014. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden hajmosás után öblítsd le almaecetes vízzel a hajad,(1dl almaecet,9dl víz)Ne aggódj a szaga miatt,pár perc után nem érződik.
2014. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fentiek mindegyikét próbáltam és egyik sem használt :D Visszakérdeznék: csak a hajas fejbőröd zsíros, vagy mondjuk az arcbőröd is? Mert ha igen, akkor gondolom logikussá vált számodra, hogy a kettő összefügghet egymással. Ilyen esetben ugyanis bármit kenhetsz a hajadra, tényleg akármit csinálhtasz vele, a helyzet nem fog változni, mert ilyen típusú a bőröd. Ahogy valakinek száraz a bőre, vagy kombinált, attól még hormonálisan teljesen rendben van. Én próbáltam azt a sokak által agyon favorizált "praktikát" is, hogy nem mostam hajat csak hetente, kéthetente (épp olyan időszakom volt, hogy szerencsére nem kellett sok helyre eljárnom). Nem, nem használt, max annyiban, hogy elkezdett hullani a hajam. Úgyhogy ez is egy tévhit, hogy azért zsírosodik a hajunk, mert sokat mossuk. Persze vkinél így van, de akinek amúgy zsíros a bőre, annak nem fog használni, hogy nem mossa a haját (ahogy mondjuk az arcbőrünk faggyútermelését sem próbáljuk úgy csökkenteni, hogy csak hetente mosunk arcot...). Na a lényeg: ki lehet próbálni az eddig emlegetett praktikákat, de a helyedben sok reményt nem fűznék hozzá. Én voltam ezzel bőrdokinál, az Eucerin új samponját ajánlotta, de ő is azt mondta, hogy ha egyszer ilyen típusú a bőröm, akkor kenhetek rá akármit. Én is megmosom 2naponta, nem tudok mást csinálni vele.
2014. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bőröm kombinált típus, az arcom egyáltalán nem zsíros, csak a homlokom, meg kicsit az orrom és az állam
2014. máj. 24. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekemis nagyon zsiros volt, ugyanigy. 2. napra már tiszta zsír volt. ne moss 2naponta hajat, inkább 3..minnél sűrűbben mosod, annál zsirosabb lesz. vegyél szárazsampont vagy hintőport és azt kend a hajadra a 2., 3. napon. de tényleg inkább csak 3 naponta mosd. és minden hajmosás után öblitsd le, ahogy még az elöttem levő írta, almaecetes vízzel. énis ezt csináltam mostmár csak a 3-4. napra lesz olyan zsiros, hogy megkell mosnom
2014. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!