Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan legyek szép természetes...

Hogyan legyek szép természetesen, smink nélkül?

Figyelt kérdés

Hosszú a hajam,ez sokat dob a megjelenésemen.Ápolt,viszont csak samponnal mosom.Ilyen hosszúságnál már érdemes lenne balzsamoznom is (régen a hosszú hajamnál mindig balzsamoztam).

A szemöldökömet szedem,még régebben formázta meg a kozmetikus,azóta elvagyok vele.Erre is ráférne egy kis igazítás,úgy érzem.

A körmeimet magamnak vágom,mindig tisztítom,nem piszkosak,sokan mondták,hogy szép a formájuk.Mindig maradok egy púder színű körömlakknál,esetleg átlátszónál.

A bőröm...nos igen...a legnagyobb gond,hogy nincs valami szép bőröm.Eléggé megfogott és magával rántott a tini kor.

Rengeteg dolgot kipróbáltam,tényleg agyon sokat költöttem a bőrömre.Bőrgyógyász,kozmetikus,rengeteg kence,termék...aztán sok költekezés árán természetesebb dolgokra váltottam,olcsóbb,házi dolgokra valamint miután meguntam a drága,bőrgyógyász által felírt dolgokat (amik nem segítettek sokat) azután elhatároztam,hogy én magam belsőleg teszek az ügyért.Sok vizet iszok,elkezdtem étrendkiegészítőket szedni (szépségvitaminféléknek is mondhatjuk)

Méregtelenítő teákat is terveztem/tervezek,de odáig még nem jutottam.

A szempilláimat is elkezdtem jobban ápolni,hogy hosszabbak legyenek.


Tudom, hogy részben megválaszoltam a kérdésemet, de aki tud jól bevált praktikát az kérem írja le:)


Elszeretném hagyni a sminkelést,de leginkább a bőröm miatt ezt nem tudom.BB krémet használok,de ha leugrom valahová akkor csak korrektort teszek fel.

Nem szeretném sokat roncsolni ilyenekkel a bőrömet,de úgy érzem,hogy muszáj mert egy szép bőr az álmom.


Bárki bármihez tudna hozzáfűzni tippeket,azt szívesen várom!


18/L


Előre Köszönöm a normális válaszokat! Menni fog a zöld kéz!:)



2014. jún. 19. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kókuszolaj, egy csomó mindenre jó..:) például hidratáló, szájfény, és még hajpakolást is készíthetsz belőle. És még a konyhai alapanyagokból készült arcpakolásokat se felejtsd el;) Esetleg hajmosás után alkalmazz almaecetes öblítést, szép fényes lesz tőle a hajad és még az arcodat is tisztítod vele.
2014. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Hidd el biztosan szépvagy mostis :)
2014. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

"Hogyan legyek szép természetesen, smink nélkül?"

Nagyon ritka a "természetes szépség". Számos tini vagy felnőtt nő egyáltalán nem sminkeli magát és mégis gyönyörűek. Ők azonban gyakran látogatják meg a kozmetikust.:) Krémekkel meg pakolásokkal ápolják magukat és a természetesség hívei.

Ha eleve nem rendelkezel egy jól összeállított, szimmetrikus arcberendezéssel, akkor nem sok esélyed van rá hogy semmilyen smink-beavatkozással szebb legyél mint anélkül.:)


"Hosszú a hajam,ez sokat dob a megjelenésemen.Ápolt,viszont csak samponnal mosom.Ilyen hosszúságnál már érdemes lenne balzsamoznom is (régen a hosszú hajamnál mindig balzsamoztam). "

Nekem is hosszú barna hajam van, és tényleg sokat segít a nőiesség érdekében.:) Ha szép a hajad és ékes akkor ne tedd tönkre a sok macerával. Balzsamot szerintem érdemes használni. Ajánlom a sampon-balzsam keveréket.:)


"A szemöldökömet szedem,még régebben formázta meg a kozmetikus,azóta elvagyok vele.Erre is ráférne egy kis igazítás,úgy érzem."

Az nagyon jó ha foglalkozol vele.:) Jól tetted, hogy elmentél kozmetikushoz és segített először megformázni neked. Ha úgy érzed, akkor menj el újra hozzá és igazítsd meg vele. Szépítheted szemöldökceruzával - ami halvány és természetes hatást ad -, vagy kozmetikussal megfestheted. Én nagyon szemöldök buzeráns vagyok amúgy:). Imádom ha valakinek úgymond tökéletesek a szemszőrei:D.


"A körmeimet magamnak vágom,mindig tisztítom,nem piszkosak,sokan mondták,hogy szép a formájuk.Mindig maradok egy púder színű körömlakknál,esetleg átlátszónál."

Ez is jó dolog, hogy ápolod és igényesen megcsinálod:). De ha már fordítasz rá időt akkor szerintem ne fesd ki mindig púder színű körömlakkal. Hagyd hogy a körmöcskéid lélegezzenek és még szebbek legyenek...szerintem.:))


"A bőröm...nos igen...a legnagyobb gond,hogy nincs valami szép bőröm.Eléggé megfogott és magával rántott a tini kor.

Rengeteg dolgot kipróbáltam,tényleg agyon sokat költöttem a bőrömre.Bőrgyógyász,kozmetikus,rengeteg kence,termék...aztán sok költekezés árán természetesebb dolgokra váltottam,olcsóbb,házi dolgokra valamint miután meguntam a drága,bőrgyógyász által felírt dolgokat (amik nem segítettek sokat) azután elhatároztam,hogy én magam belsőleg teszek az ügyért.Sok vizet iszok,elkezdtem étrendkiegészítőket szedni (szépségvitaminféléknek is mondhatjuk)

Méregtelenítő teákat is terveztem/tervezek,de odáig még nem jutottam."

Erről egyáltalán nem tehetsz és ez sajnos szerencse kérdése. Ha a pattanásaiddal van gond akkor kenj rá fogkrémet, mert az leszárítja.


"A szempilláimat is elkezdtem jobban ápolni,hogy hosszabbak legyenek."

Olajakkal? Én is próbáltam már és nekem nagyon gyorsan lett hatása is.:) A ricinusolajat tudom ajánlani.:)


"Elszeretném hagyni a sminkelést,de leginkább a bőröm miatt ezt nem tudom. BB krémet használok, de ha leugrom valahová akkor csak korrektort teszek fel.

Nem szeretném sokat roncsolni ilyenekkel a bőrömet,de úgy érzem,hogy muszáj mert egy szép bőr az álmom."


Ne használj semmiféle alapozót az arcodra! Eltömít minden pólust meg pattanást. Nem tud lélegezni a bőröd stb stb... Én pattanástalanító korrektort használok ami nálam egyenlő a tökéletességgel. Egyszerűen imádom és nem tudok nélküle élni!<3 Egy baj van vele: kissé szárítja a bőröm. Egyik barátnőmnek teljesen zsíros volt a bőre, jó nagy gennyes pattanásokkal, mitesszerekkel. Ajánlottam neki ezt és szó szerint semmi bőrproblémája nem lett a használata után.:) Régebben én is BB krémet használtam.



Ha még kíváncsi vagy valamire és szívesen kérdeznél írj privátba:)! Nagyon szívesen segítek.:)

2014. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon rendesek vagytok és aranyosak:)

A kókuszolajat is tervezem már régóta mert sok helyen olvastam.Viszont először maradtam az extra szűz olíva olajnál,viszont a kókuszolaj tényleg többet tud:)


Köszönöm szépen a segítséget!

2014. jún. 19. 23:54
 5/16 A kérdező kommentje:

A szemöldök ügyhöz: a régi kozmetikusom messze van,így félek új kozmetikust kipróbálni.

Érdekelne egy hozzám illő szemöldök és félek,hogy nem találja el a formáját.

Kicsit szív alakú fejem van,leginkább oda tudnám magamat sorolni.Nincs nagy homlokom és az arccsontom kicsit kikerekedik (ezt nagyobb eseményeken pirosítóval szoktam kihangsúlyozni)


A kezem nagyon ritkán szoktam kifesteni,most is csak a lábujjkörmeim vannak kifestve púder színűre mivel a szandálom is olyan színű,így figyelek apróságokra,hátha ez is dob rajtam valamit.


Igen,a szempilláimra ricinusolajat használok,már 3 napja kenegetem vele és én is észrevettem apró változást:)

Tényleg jobb így!

2014. jún. 20. 00:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Értem a kérdést, csak alapvetően azt nem értem, h mi a baj a sminkeléssel.


BB krémtől még senkinek nem lett rosszabb a bőre, sőt elméletileg jót tesz neki.

Ha este lemosod a sminket, minimális esély h vmi bajod lesz tőle. Persze én most a viszonylag drágább, kategóriájú sminkre gondolok.


Egyébként meg a sok víz ivás jó. Fordíts sok időt a rendszeres bőrápolásra, hidratálásra.Nemcsak lemosás hidratálás, hanem radírozás, maszk... Illetve kerülni kell a stresszt, emg egyes kajákat persze. Aki vkinek megy vkinek nem. Én úgy vagyok vele, hogy azt úgyse tudom kivédeni h ne 4 órákat aludjak, ezért marad a smink. Tudom h 50-60 évesen kicsit ráncosabb leszek tőle mint az átlag, de kit érdekel??? Aki öreg az úgyis ráncos...

Egyébként meg az alapozókban van UV védelem, tehát aki sokat van napon, akár még védheti is magát a ráncosodás ellen. Persze a naptej is jó erre a célra...


Kozmetikushoz amúgy érdemes azért eljárni, habár egy jót találni, nehéz.

A bőrgyógyásszal nagyon jó h felhaygtál mert cska mérgeket ír fel. Hacsaknem vmi természetgyógyász fajta, a gyógyszergyárak azért pénzelik, h magadba nyomasd a kemikáliájukat.

A körmök meg... ez nagyon egyénfüggő. Ismerek olyat aki világéletében festette a körmeit, talán 40 éve nem volt olyan h ne lett volna festve neki, és szted van vmi baja a körmeinek? Jók ezek az elrettentő példák csak sajna nem igazak. Attól h valaki festi a körmét semmi baja nem lesz. Az a lakk rákerül kívül. Akinek gyenge a körme, az persze nyavalyog, és azt hiszi ezért. Ők inkább csináltathatnának gél lakkot, de inkább szenvednek. Szóval néha jók ezek a kevésbé "természetes" praktikák sztem.


Egyébként meg, semmi máson nincs a hangsúly, csak h magadat hogyan tartod szépnek. Ha smink nélkül, akkor ne akarj senkinek megfelelni, de ha meg sminkben jobban érzed magad, akkor ne próbálj meg megfelelni azoknak, akik mindenen kárognak, h jajjdekáros, stb... ha rájuk hallgatnál kb éhenhalnál, és a szobából se mernél kimenni, szal...

2014. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kókuszolaj valóban jó. Mivel szinte minden kémiai micsodára allergiás vagyok, nekem szinte csak az jött be. Lehet kapni mandulaolajat, ami remek a ráncok, ráncosodás megelőzése ellen.

A belső tisztítás valóban nagyon fontos. Tarthatsz egy napos léböjtöket, ilyenkor csak juice-okat igyál. A búzafűlés méregtelenítő kúra is nagyon jó.(Én azt csinálom.) De búzafű kapszulát kaphatsz természetgyógyásznál, patikákban. A búzacsíra nagyon jó a hajra. Gyorsabban nő tőle és erősebb, fényesebb lesz.

2014. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A méregtelenítő teák csak azoknak segítenek akiknek nem működik rendesen a májuk meg a veséjük. Egy egészséges anyagcserén nem változtatnak, csak a vizet hajtják ami dehidratál.


A mai szépségidál messze van a természetestől. Ha valaki nem használ semmilyen kozmetikumot, a legritkább esetben titulálják szépnek. Persze azt mondják hogy mindenki szép a maga módján, de ha ez így lenne, vagy mindenki elhinné, akkor senki sem irkálna ide kérdéseket arról hogy hogyan lehetnének szépek.


Ha nem használsz semmit a bőrödre akkor hosszabb távon rosszabbul jársz, mert semmilyen UV védelmet nem kap a bőröd (a legtöbb alapozóban, primerber és arckrémben van UV filter) és hamarabb elöregszik, mint azoké akiknek napi szinten vastagon ki van kenve. Az ózonlyukon keresztül átjutó káros UV sugarak nem fognak megkímélni azért mert te a természetes szépség híve vagy.


A régi alapozók tényleg öregítették és eltömítették a pórusokat. Ezért találták ki a primert, ami egy védőréteget hoz létre a bőr és a smink között.

Nem tudom hogy hol laksz, de pl a Budapesti szmog sokkal károsabb egy csupasz arcbőrnek mint egy olyannak amin egy ujjnyi vakolat van. Nem azt mondom hogy sminkeld magad, csak hogy van hátránya is annak ha semmit sem használsz, mert ugyanúgy ki vagy téve a környezeted káros hatásainak.


A bőröd akkor lesz a legszebb természetesenha friss, amit úgy lehet elérni hogy rendszeresen hámlasztod. Bőrradírral, hámlasztó eszközökkel, savas hámlasztással stb. Az új bőr viszont kevésbé ellenálló, ezért védeni kell, leginkább az UV-től. Minimum 30 faktoros fényvédő krém használata ajánlott.

2014. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, főleg nyersen, egy idő után meg fog látszódni a bőrödön! Nekem az alma nagyon bevált, mindennap szoktam enni (más gyümölcsök mellett), nem drága, és tényleg hatásos, sokszor megdicsérik a bőrömet ;)Én shea vajjal szoktam esténként bekenni, érdekes, hogy kevésbé is zsírosodik. A sok folyadék nagyon fontos!

Szoktam én is sminkelni, de alapozót nem szoktam használni.

2014. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

6/9-es! Köszönöm szépen a válaszodat és igazad van!:)


Alapból nincs bajom a sminkeléssel és szeretek sminkelni, de sokan smink nélkül is szépek és ezt szeretném elérni én is,hogy azért mondjuk anélkül is életvidámnak tűnjek ne pedig fáradtnak.

Egy smink sokat dob mondjuk 3-5 óra alvás után, viszont én átlagos hosszúságot alszok,ami elegendő szóval igyekszem, hogy smink nélkül ne látszódjon meg az esetleges fáradtság.

Tudom,hogy jó a BB krém,azért is váltottam alapozóról BB krémre,azt mindig használom,kivéve amikor itthon vagyok vagy ha leugrok valamiért a közelbe akkor csak korrektort teszek fel, de amúgy mindig BB krémezem az arcom.

A bőrömmel is sokat foglalkozom,maszkot teszek rá (házi maszkokat is) de valamikor hagyom levegőzni. Az esti és a reggeli tisztítás az nem marad el. A sminket mindig egyből lemosom amikor hazaérek. A stresszel van a gondom…sajnos .Még tanulok,lassan végzek és nagyon oda kell tennem magamat, viszont a tanárokkal nem stimmel valami mert egyszerűen rengeteg dolgot adnak fel egyik napról a másikra. Ráadásul 5 körül szoktam hazaérni,néha 3-kor és másnapra meg kérnek vagy 5 tantárgyra új anyagot.Szóval van pár órám megtanulni 5 különböző anyagot másnapra és akkor még nem is pihentem.Szóval úgy néztek ki a napjaim,hogy hazaértem rohanva,gyorsan ettem és tanultam.Aztán 10-kor már bealudtam.Ugyanis valaki dolgozat formájában kéri,valaki feleltet és nem tudni,hogy mikor feleltet. Másnap ugyanez a cirkusz és így nem bírtam,sokszor sírtam már mert szeretnék nagyon jól teljesíteni de nincsenek tekintettel a tanulókra,az összes tanár csak a saját tantárgyát figyeli (tisztelet az a 2 kivétel).

Nincs semmi bajom a körömfestéssel sem.Az nem okoz semmit

A sminkkel sincs bajom,csak szeretnék anélkül is a toppon lenni ha kell.Néha pedig smink nélkül járkálni mert ha az emberek megszokják a sminkes fejemet akkor mindig elvárják.Így inkább tartsanak szépnek ha alkalom van (akkor viszont nem visszafogott sminkben)

2014. jún. 20. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!