Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan legyek szép természetes...

Hogyan legyek szép természetesen, smink nélkül?

Figyelt kérdés

Hosszú a hajam,ez sokat dob a megjelenésemen.Ápolt,viszont csak samponnal mosom.Ilyen hosszúságnál már érdemes lenne balzsamoznom is (régen a hosszú hajamnál mindig balzsamoztam).

A szemöldökömet szedem,még régebben formázta meg a kozmetikus,azóta elvagyok vele.Erre is ráférne egy kis igazítás,úgy érzem.

A körmeimet magamnak vágom,mindig tisztítom,nem piszkosak,sokan mondták,hogy szép a formájuk.Mindig maradok egy púder színű körömlakknál,esetleg átlátszónál.

A bőröm...nos igen...a legnagyobb gond,hogy nincs valami szép bőröm.Eléggé megfogott és magával rántott a tini kor.

Rengeteg dolgot kipróbáltam,tényleg agyon sokat költöttem a bőrömre.Bőrgyógyász,kozmetikus,rengeteg kence,termék...aztán sok költekezés árán természetesebb dolgokra váltottam,olcsóbb,házi dolgokra valamint miután meguntam a drága,bőrgyógyász által felírt dolgokat (amik nem segítettek sokat) azután elhatároztam,hogy én magam belsőleg teszek az ügyért.Sok vizet iszok,elkezdtem étrendkiegészítőket szedni (szépségvitaminféléknek is mondhatjuk)

Méregtelenítő teákat is terveztem/tervezek,de odáig még nem jutottam.

A szempilláimat is elkezdtem jobban ápolni,hogy hosszabbak legyenek.


Tudom, hogy részben megválaszoltam a kérdésemet, de aki tud jól bevált praktikát az kérem írja le:)


Elszeretném hagyni a sminkelést,de leginkább a bőröm miatt ezt nem tudom.BB krémet használok,de ha leugrom valahová akkor csak korrektort teszek fel.

Nem szeretném sokat roncsolni ilyenekkel a bőrömet,de úgy érzem,hogy muszáj mert egy szép bőr az álmom.


Bárki bármihez tudna hozzáfűzni tippeket,azt szívesen várom!


18/L


Előre Köszönöm a normális válaszokat! Menni fog a zöld kéz!:)



2014. jún. 19. 23:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mandula olajat hol lehet beszerezni? Azt is kapok gyógyszertárban?:)

Köszönöm,mentek a zöld kezecskék!

2014. jún. 20. 10:22
 12/16 A kérdező kommentje:

8/11-es!

Köszönöm a válaszodat!

Nem vagyok sminkellenes,sőt mint említettem mindig használok BB krémet és azért minimálisan sminkelem is magamat de néha szeretnék smink nélkül is szebbnek tűnni,nem olyannak akinek fáradtak a szeme stb...

Ápolom a bőrömet,arcradír,arctisztító,maszkok,tonik.Valamint néha a természetes anyagok,mint amiket fent említettem.

Vigyázok,hogy ne egyszerre alkalmazzam őket mert az sem tesz jót.

2014. jún. 20. 10:26
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint Te. Nekem még fél éve is problémás volt a bőröm. Először próbáltam alapozóval takargatni, csak este lemosásnál még csúnyábbnak éreztem, mint egyébként. Aztán áttértem egészségesebb étrendre. Sok gyümölcs, zöldség, sok folyadék (csak tiszta ásványvizet iszok, kerülöm a cukros üdítőket).

Már egy hónap után sokat javult a bőröm állapota. (Persze a pattanások utáni foltokkal nem tudok mit kezdeni, de nálam már az is haladás, hogy nem jönnek újak.)

Szerencsére nekem már szünet van, így sokat tudok aludni.

Meg rengeteget segít a stressz mentes környezet is.

Én már szinte végképp nem sminkelek, maximum szempillaspirál, ha bemegyek a városba. (Bár most hogy itt olvastam a BB krémekről meg a fényvédésről, lehet, be kéne szerezzek egyet)

Szépnek látom magam ébredés után is, bár ez inkább önbizalom és kiegyensúlyozottság kérdése, mint a külsőé.

Miért nem használsz hajbalzsamot?

(én mondjuk pakolásokat szoktam, nagyon jókat tudok ajánlani, ha esetleg meggondolnád magad)


20l

2014. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!:)

Először is köszönöm szépen a válaszodat!

Én BB krémmel és ha nagy a vészhelyzet akkor még + rá korrektorral szoktam takargatni,viszont tudom, hogy ez nem végső és nem jó megoldás.Megszüntetni szeretném és nem takargatni.Az étkezéssel gondban voltam mivel nagyon zsúfoltak voltak a napjaim az évben,így örültem ha egyáltalán volt időm enni valamit is.Sokszor a hétvégém sem volt szabad mert be kellett járnom elég sokszor, ezért akkor sem tudtam főzőcskézni és odafigyelni rá.

Viszont már nekem is szünet van és igyekszem erre figyelni.Én csak vizet iszok.Üdítőt fél évente kb 3 pohárral ha olyan a helyzet...tegnap sok idő után ittam teát először,de mindig csapvizet iszok (tisztítottat)

A gyümölcsökre és a zöldségekre kellene jobban odafigyelnem.Eszek,viszont nem eleget...sőt kimondottan keveset.Nekem még előjön pár pattanás hiába ápolom rendszeresen,viszont a hegeim is vannak és én teafaolajjal próbáltam eltüntetni ami bevált:) Szépen lehámlasztotta nekem.Most nagyon vékonyan körömvirágkrémet használok rá,de mivel zsíros a bőröm ezért kicsit kenek rá és nappal használom itthon hogy aztán le tudjam törölni,mert nem szeretném hogy újabb pattanásokat okozzon.

Van egy krumplis arcpakolás ami elvileg halványítja a hegeket.Én egyszer kipróbáltam mert arra is jó hogy a meggyűlt nagy pattanást kicsit lejjebb vigye.

Ha gondolod akkor próbáld ki:)

Hámozz meg egy krumplit (vagy amennyit szükségesnek látsz,de nekem elég volt 1) reszeld le és tegyél hozzá 1 teáskanál mézet (ha gondolod akkor tojássárgáját is tehetsz bele).Keverd össze,majd kend fel az arcodra és hagyd rajta 15-20 percig.

A stresszmentes környezet miatt nekem is jobb lett minden és én is eleget tudok aludni végre.


Ajánlom a BB krémet mert ahogy írtad szép lehet a bőröd és ez nagyon jól egységesíteni fogja:)

Van a Garnier BB krémje,abból a világosat használom de nekem még az is sötét...még van belőle nekem 1 dobozzal a mostanin kívül és mivel itt a nyár így nem üt el nagyon a nyakamtól,viszont a tél közeledtével beszerzek egy Evelyne BB krémet,mert úgy hallottam,hogy azok világosabb árnyalatúak és jobbak is:)


Hajbalzsamot azért nem használok mivel eddig rövid hajam volt és amúgy sem fektetek annyira rettenetesen sok időt a hajápolásra, csak megmosom és kifésülöm.Szerencsére nekem alapból egyenes a hajam és nem kell vasalnom sem és semmi.Így nem szoktam a hajammal ezen kívül túlzottan pepecselni,inkább a bőrömre fordítom az időt.Bár a szépségvitamin (amit szedtem) az jó volt a hajra,körömre és a bőrre is:)


de mivel itt a nyár ezért szívesen kipróbálok pakolásokat is.Nagyon megköszönném ha ajánlanál egyet-kettőt:)

Igazából már múltkor be akartam szerezni balzsamot de nagyon sokféle van és elbizonytalanodtam.

Tudnál ajánlani jó balzsamot?:)


Előre is Köszönöm!

2014. jún. 21. 11:16
 15/16 anonim ***** válasza:

Még az előző kommentedre reagálnék.

Sajna a stressz már csak ilyen, és a mai világban ne nagyon számíts arra, hogy az egyetem végeztével ezek a gondok megoldódnak. Sőt...

Örülni fogsz ha havonta egyszer beesel a kozmetikushoz aztán a műkörmöshöz mert egyébként 0 időd van otthon ilyesmivel bajlódni. Főleg ha család is van. Vagy válazthatod a másik módszert a teljes el-igénytelenedést. Bár egyes munkahelyeken ezt nem tolerálják túl jól.


Amit még ajánlok és minden kencénél jobb az a rendszeres sportolás. Az nem csak jót tesz a bőrnek de de a stressz ellen is jó. Illetve kizökkent a szörnyen amortizáló robotolásból...


Bár sajna arra jöttem rá h a világ legjobb saját készítésű krémei és legegészségesebb életvitele se képes ellensúlyozni a stresszt, egy durvább időszakban.

Egyszerűen néha a priotritások úgy diktálják, h hanyagold magad, és helyezd előtérbe a tanulást/munkát.

Ez ellen sztem semmit se lehet tenni. A munkaadók/egyetemi tanároknak kéne belátni, h nekik se jó, ha a munkaerőt halálba strapálják, persze, a jelen gazdasági berendezkedés nemigen tesz lehetővé ilyen hosszútávú befektetéseket...


Nem véletlen a legjobban kinéző nők az elkényeztetett cicababák akiknek semmi dolguk ülnek a gazdag BMW-s kopasz pasijuk hitelkártyáján. A többi nő örül ha minimális időt tud a külsejére fordítani. Ezért használnak sokan sminket, azzal 5 perc alatt pótolsz 4 óra alvást vagy egy 1-2 órás szépségápolási rutint.

Persze ez az én meglátásom, aztán lehet, h valaki halál stresszes életet él és mégis segítenek rajta a természetes kencék. Gondolom bőrtípustól is függ.

2014. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van:)

Gondolkoztam már valami stressz levezetőn de csak terv maradt.

Nagyon sok dolgot a lelkemre veszek és képes vagyok azon napokat rágódni,nagyon érzékeny tudok lenni és mindent tökéletesen szeretnék csinálni.

Jártam edzeni 1 évig,nagyon jó volt,tetszett is,igazi női fitness hely volt csak sajnos abba kellett hagynom időhiány miatt.

Már be is zárt sajnos.

Sportolni sincs nagyon időm,néha végzek 1-2 gyakorlatot itthon és hullahoppozom egy speciális hullahoppal ami enyhén formálja az alakot,de egyébként semmi más.Így nyáron több időm van magammal foglalkozni mint év közben.

2014. jún. 21. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!