Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez itt egy férfi comb egy...

Ez itt egy férfi comb egy része. Mi a fene ez a sok sz@r?

Figyelt kérdés

Melegre jönnek, kép nélkül azt mondták szörtüszőgyulladás és hintőpor. Már hintőporban fürdök, de még mindig ilyen csúnya. Mit tudok vele csinálni? Ha borotválom, ha nem, bármit csinálok, melegben ilyen gusztustalan sz@r. Bocs az igénytelen borotválásért, de ez a legkisebb problémám jelenleg.

[link]

Ahol meg nincsenek ezek a ragyák, ott meg a szőr ahonnan kinől, azok látszanak, piros pontok mindenhol, mindig. Ezzel tudok valamit csinálni?

Miért nem tud legalább ilyen lenni, mindenhol mint tegyük fel, itt (vádli)?

[link]


Elérhetem valahogy, vagy csak álom marad, hogy pl. ilyen legyen a combom? Éppen szembejött a kép. Szőrös, de semmi pont, semmi ragya csak a sima bőr. Mint egy normális férfi láb.

[link]


2014. júl. 9. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem. Minek borotválod? Főleg ha tudod hogy ilyen lesz amiatt.


Miért nem jó szőrösen? Csak mert egy normális férfi láb olyan...

2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet, hogy befelé nő néhány szőrszál a lábadon?

Szőrtelenítésnél szokott ez lenni, hogy a szőr befelé kezd el nőni, mert nem tud átjutni a hámrétegen.

Fürdésnél egy kicsit durvább szivaccsal dörzsöld át a lábaidat és akkor lehet, hogy nem fognak benőni.

Egyébként meg menj el bőrgyógyászhoz szerintem.

2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ja és a válasz a kérdésre: ez bizony szőrbenövés. Ameddig borotválod a lábad ilyen lesz..

Főleg hogy férfi vagy, még erősebb is a szőröd, így még durvábban néz ki.

2014. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is a borotválás miatt van, kipattogzott. Én lány vagyok, én is borotválom a lábam és néha nekem is ilyen, melegben pedig főleg. Túl érzékeny a bőröd. Ha nem rég óta borotválod, akkor lehet, hogy később még hozzászokik. Bár, lehet, hogy kipróbálhatsz más módszert, ha mindenképp le akarod szedni. Most egyenlőre ne borotváld, hagyd "pihenni", ne nyúlj hozzá. Körömvirágkrém, hintőpor, levendula szappan/krém ilyen bőrnyugtató természetes cuccokkal próbálkozz, nekem a levendula segít, de az sem jó ha hirtelen minden kencét felkensz a lábadra. Próbálj ki valami ilyesmit és várj vele mert nem rögtön hanem szépen lassan fog elmúlni, enyhülni fog. Amíg rendbe nem jött ne nagyon akard újra leszedni, megpróbálhatod csak lehet, hogy ugyanilyen lesz a végeredmény. Egyébként én úgy szoktam leborotválni, hogy előtte tusfürdős/szappanos vízben áztatom magam, így felpuhul a bőröd és utána esek neki, ilyenkor néha bekenem még tusfürdővel, de nem mindig illetve utána lemosom a már említett levendulás szappannal. Esetleg a borotvát cseréld gyakrabban, lehet, hogy az a baj.

Egyébként miért borotválod, sportolsz vagy ilyesmi?

2014. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A melegben szerintem az izzadás miatt van, nagy melegben picit "befülled" a lábad, amit nem feltétlenül érzel. Próbálj kicsit szellősebb, vékonyabb nadrágot hordani, úgy talán jobb lesz.

2014. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha van eszed hajvágóval vágnád le a szőr, például 2-3 mm-esre, hetente ;)
2014. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez nem szőrbenövés hanem egyszerűen begyulladtak a szőrtüszők, mert érzékeny a bőröd és sejtem hogy nem használsz bőrfertőtlenítőt sem(?). Ami pedig nagyon fontos lenne, a borotvát is mindig fertőtleníteni kell, a bőrödet is. És azután aloe vera géllel kenni.

De ha már ilyen akkor meg kell várni hogy helyre jöjjön a bőr, addig ne szőrteleníts és ne radírozz semmiképp, azzal csak jobban irritálnád. Aloe vera gélt, sprayt szerezz be.

2014. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne borotváld. Férfi vagy, örülj annak, hogy nem kényszer. Sok nő szenved ilyenek miatt.

Ez leginkább "razor burn" lehet, nem tudom mi a magyar megfelelője. Ne borotváld semmiképp.

Ha szőr alatt is előjön ilyen melegben, az lehet melegkiütés is akár. A hintőpor nem segít rajta, bár az a szőrtüszőgyulladáson se. Arra a szőrszál eltávolítása, fertőtlenítés hatásosabb. Próbálkozz esetleg körömvirág kenőccsel, sok mindenre beválik.

Melegkiütés pedig akkor szokott lenni, ha valaki nyáron is műszálas kínai ruhákban fő. Nem viccből javasolják melegben a szellős, lenge, pamut ruhákat.

2014. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de erre az egy mondatra különösen felhívnám a figyelmet: "Ha borotválom, ha nem, bármit csinálok, melegben ilyen gusztustalan sz@r." Nem a borotválás az ok, két dolog miatt szedtem le: egyik a láthatóság, másik, hogy hátha ettől elmúlik. Egyébként géppel szoktam rövidre vágni.

Mégegyszer tehát, szőrtelenítéstől függetlenül ilyen amikor meleg van. Télen semmi baja.

2014. júl. 9. 13:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem a borotvától SOHA nem nőtt be a szőr a bőr alá, csak az epilátortól, de a szőrbenövés nem is szokott begyulladni.

Amit tanácsolnék:

Azt mondod, melegben jön ki, a fiamnak, mikor pici volt kámforos hintőport ajánlott az orvos a melegkiütésre.

Esetleg megpróbálhatod a Neogranormon kenőcsöt, nekem az hasonló, bár borotvától levő foltokra használt.

2014. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!