Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hővédőkre ráírják azt, hogy...

A hővédőkre ráírják azt, hogy hajmosás után fújjuk be vele a hajunkat, ne csak a hőkezelés előtt. Ez azért van, hogy védjen a hajszárítótól, vagy amúgy is kell?

Figyelt kérdés
Nem használok hajszárítót nyáron, viszont hajvasalót igen. Akkor befújjam hővédővel mosás után is, vagy felesleges?

2014. júl. 10. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Csinálhatod úgy is ,hogy hajmosás után fújod be vele és így hagyod megszáradni, vagy pedig közvetlen hajvasalás előtt fújod rá. Ha mindkettőt megcsinálod valószínűleg növeled a hővédő hatékonyságát.
2014. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen... csak fele annyi ideig elég, a méregdrága hővédő. Nem szeretném feleslegesen kifújkálni, csak ezért kérdeztem.
2014. júl. 11. 11:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem jó közvetlen hajvasalás előtt rákenni az ilyen hővédőket, hajegyesítő krémeket, ugyanis teljes mértékben érintkezik a hajad magas fokú hővel és "ráégeti" az ilyen kenceficéket a hajra, de a hatás nem lesz jobb, szóval nem fogja jobban védeni a hajat hő ellen, inkább elkezd füstölni, mert ráégeti. :D

A szárítóval más a helyzet, mert az nem érintkezik közvetlenül a hajjal és nem 2 forró lapocska közé dugod be a hajad, mint a hajvasalónál.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap.. -> Ajánlom a 2. választ, ott nemrég írtam le egy nagyon jó hajegyesítő + hővédő krémet, és a használatát is. :)

Különben meg ha megmosod a hajad, és nem szárítod meg, akkor lehet úgy, hogy a vizes hajra kened a hővédőt, az pedig magától rászárad, mert ha aztán kivasalod, attól az még a hajon van, hogy te nem látod és nem vasalás előtt teszed rá 1 perccel. :)

Egyébként van egy évfolyamtársam, neki egyenes a haja (nem szögegyenes, de azért egyenes) és soha nincs megelégedve vele, így mindennap vasalja, ráadásul feketére festi is. És nem tudom mi lehet abban, amit ő mond, de ő kivasalja a haját és aztán keni rá a hővédőt...és azt vette észre, hogy a haja kevésbé károsodik a mindennapi vasalás és havi festés ellenére, mióta használ hővédőt, mint azelőtt...hát, ebben nem tudom mi van, lehet véletlen egybeesés, de kitudja. :D

Ja és azzal is számoltál remélem, hogy a haj nem csak a szárítás/vasalás/göndörítés, stb...-nek van kitéve, hanem még az időjárásnak is! Szóval ha még nem is vasalod/vasalnád a hajad, akkor is megéri használni, mert jobban véd akár nyáron a nap sugarai ellen, ami egyébként szintén megtudja viselni a hajat, úgyhogy sok pozitív hatása van, tehát igen, megéri befújni vele, akkor is, ha nem szárítod, nem vasalod! :)

2014. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!