Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lesz még valaha szép, egészség...

Lesz még valaha szép, egészséges hajam? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Éveken át vasaltam a hajam, mert szörnyen néztem ki anélkül. Ez persze megviselte a hajam. Törékeny, száraz, fénytelen és sprőd lett a hajam. Nem is csodálom. Viszont változtatni akarok.


Közel fél éve már folyamatosan leszokóban vagyok, 1-1 hetet kihagyok, amikor nem vasalom a hajam és kb. 2 hónapja egyáltalán nem vasalom. Úgy hiszem, kezdem kitapasztalni, hogyan tudom szépen beszárítani a hajam, úgyhogy viselhető frizurám legyen. Így a továbbiakban is a hajszárítónál maradok.


Emellett elég drasztikus változásra szántam magam tavaly, így a lapockáig érő hajamból váll fölé érős lett. Azóta nem vasaltam mindennap a hajam, így nem tört annyira, ezért tavasszal nem voltam ilyen drasztikus, csak annyit vágattam, amennyit muszáj volt (pár centi).

Használok hajpakolást, és hajvégápolót rendszeresen.

Most mostam hajat, hajmosás előtt 2 órán keresztül volt pakolás a hajamon, majd hajmosás után egy kb. 4-5 percig balzsamként is volt a hajamon (bolti pakolás).

Ha beletúrok a hajamba pihe-puha, kellemes tapintású, de még mindig szénakazalnak tűnik a hajam.


Helyre fog ez jönni valaha? Mit tehetnék még? Valami tipp? Akár valami jó termék, ami nem túl drága?


2014. aug. 1. 11:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a ricinusolaj nem vált be, hullott tőle a hajam. Meg egyébként sincs türelmem a házi pakolásokkal bíbelődni.
2014. aug. 1. 11:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt próbáltad már, hogy szabad levegőn szárítod be? Pl. fonattal, feltekert hajjal alszol.

Addig se kell rá a hajszárító, nyáron meg különösen nem. Ezen kívül próbáld ritkábban mosni, ne fésüld vizesen, és minél kevesebb kencét tegyél rá.

2014. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az utóbbi 2 évben nagyon nagy hullámos haj mániás lettem, így próbáltam mindenféle természetes, hő nélküli módszert. Különböző fonások, tekerések, szivacsos hajcsavaró, hajhab használattal és anélkül, teljesen nedvesen és majdnem megszáradva mindezeket, de a végeredmény katasztrófa. Nem csak szerintem, mások szerint is.

Sajnos az én hajam az, amit ha hajmosás után hagyok magától alakulni, egy borzalom lesz. Hő nélkül nem nagyon lehet belőle semmi emberi dolgot kihozni, max. úgy, ha állandóan kontyot csinálok, mert akkor nem látszik, milyen a hajam. :D


Fésülni nem szoktam, csak félig szárazon. Hajmosás előtt kifésülöm még szárazon a hajam, majd hajmosás után, mikor félig megszáradt, akkor fésülöm ki egy ritka fogú fésűvel. Mivel most gyorsan szárad amúgy is a hajam, úgy csinálom, hogy törölközővel felitatom a vizet, majd hagyom a levegőn megszáradni úgy 70%-ban, és csak utána formázom hajszárítóval. És mielőtt hajszárítóval beszárítom a hajam, előtte fésülöm ki.

2014. aug. 1. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen a samponod és a balzsamod, és milyen egyéb termékeket használsz még. Nekem dús, vastagszálú, hátközépig érő, göndör hajam van, göndören hagyva kb. egy napig szép, utána seprű. Emiatt ritkán hagyom göndören, kb. háromhavonta egyszer, de olyan is van, hogy fél évig nem látom magam göndören. Én hajszárítóval és körkefével szoktam "egyenesíteni", aminek az eredménye egy egészségesebb kinézető hullámos haj, ilyesmi:

[link]


Szerintem a körkefés módszer alapból kíméletesebb, mint a hajvasaló, így ha egy fodrászatról tudom, hogy ott hajvasalóval formázzák a levágott hajat, be se teszem oda a lábamat.

Tehát, leírom, én miket használok, hátha segít valamit... Igaz, egyáltalán nem vagyok bio, sok DM-es terméket használok, de nekem eddig beváltak.

- Hajmosás előtt órákra kókuszzsírt kenek a hajamra, bár nem szabad túlzásba vinni, mert nehéz kimosni. Egyébként a kókuszolajat rengetegen dicsérik, nem is az a hajhullasztós fajta, szóval szerintem próbáld ki. Nekem csak zsírállagú van, olajjal még nem találkoztam, de nem is nagyon kerestem, az tény.

- Gliss Kur samponom van, a fekete tubusos, extra sérült hajra. Nincs extra sérült hajam, de szárazságra hajlamos, úgyhogy jó ez nekem.

[link]


- Utána Kallos hajpakolást használok BALZSAMKÉNT, mert pakolásként annyira nem jött be, balzsamként viszont imádom. Itt udsz róla többet olvasni, ha lejjebb görgetsz:

[link]


- beszárítás előtt Syoss termékeket használok... Van egy Syoss olajam, nedves hajba masszírozok egy keveset.

- Aztán a beszárításhoz kell hajhab, nem tudom, melyiket használom, de az is Syoss.

-És néha a hajvégeimre teszek még a beszárítás végén Gliss Kurt. [link]


Hát igen, valóban sok, de nem csúnya a hajam, pedig mondom, évek óta körkefézek, és hátközépig ér a hajam. Mivel növesztem most, magamnak szoktam vágni belőle, 1-1 centit. Próbálom megtartani azt a formát, amit még októberben vágott neki a fodrász (lépcsőzetesre vágattam akkor), úgyhogy összevissza felkötöm a hajamat, hogy ne vágjak bele a szintekbe.

L22

2014. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi, lehet, hogy nem is Kallos a balzsamom neve, de a link attól még jó. :D
2014. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A samponokkal még hadilábon állok. Korpásodásra hajlamos a hajam, erre eddig leginkább a head&schoulders vált be. Viszont mindig megtetszik valami más sampon, és kipróbálom, ami mondjuk az egyébként száraz hajam ápolná. De akkor nagyon korpásodik a hajam, a head&schoulders ellenben kordában tartja ezt a problémát.


Túl sok terméket nem szeretek használni egyszerre, mert bár elég sok hajam van, és van is tartása, ha sok terméket használok, nagyon elnehezíti a hajam.


Jelenleg a hajmosásom úgy néz ki, hogy a szokásos samponnal 2x megmosom a hajam, de a hajhosszat nem mosom nagyon, csak miután a fejbőrömet és a hajtövét megmostam, a kezemmel lehúzom a sampont a hajhosszon. Ennyi elég, így nem szárítja annyira a hajamat.

Ha van sok időm, mint pl. ma akkor hajmosás előtt benedvesítem a hajam és kallos keratinos pakolást teszek az egész hajamra (ilyenkor a tövekhez is) és rajta hagyom 2-3 órán át. Utána megmosom a hajam, és ugyanezt a pakolást teszem a hajvégekre balzsamként néhány percre. Utána törölközővel felitatom a nedvességet, és mikor majdnem száraz a hajam avonos argánolajas hajvégápolót teszek rá.

2014. aug. 1. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek azért nem olyan termékek, amikből sok kell, így nem is nehezítik el a hajat. Az olajból két cseppnyi kell kb (nekem legalábbis, de nekem hosszú hajam van), a többinek meg olyan állaga van, ami szintén nem tud nehezíteni, mert felszívódnak. Csak az nehezíti el a hajat, ami nem szívódik be.

Valószínűleg akkor a sampon nem elég jó a hajadnak, a head&shoulders nem épp száraz hajra való, én is néztem. Lehet, hogy genetikai oka van a korpának nálad, most olvastam, hogy azt végleg nem nagyon lehet elmulasztani, de én azért kikérném szakember véleményét.

2014. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!