Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Árpa van a szememen, van rá...

Árpa van a szememen, van rá valami gyors házi gyógymód?

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta, több hónapja árpa van a jobb szememen a belső részen. Nagyon apró, alig észrevehető, kicsit világosabb rajta a bőr. Azt hallottam tovább terjedhet, ezt szeretném megelőzni. Valami tanács?
2010. jan. 12. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt régen, míg a sulival uszodába jártunk anno. Kamillateát kell főzni, és abba belemártott vattapamacsot vagy gézlapot kell rátenni a szemre.
2010. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pont így terjed tovább a baktérium ahogy első írta. a leggyorsabb, ha patikában veszel szemcseppet, de lehet, hogy azt vényre adják.
2010. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha már több hónapja ott van akkor jobb ha elmész szemészetre, ott adnak majd valami kenőcsöt.
2010. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
orvos ad majd vmi kenőcsöt meg szemcseppet,mikor az egyik ismerősömnek volt még etettek vele élesztőt(!) :D komolyan
2010. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
állítólag ha arany gyűrűt vég hozod rajta attól elmúlik de nekem még nem volt hál istennek:)de szerintem jobban járnál ha elmennél az orvoshoz mert az egyik barátnőmnek ki vágták:S
2010. jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Első vagyok, és talán az egyetlen itt, aki tapasztalatból írt.

A kamillateát borogatástól miért terjedne tovább? Negyedóra-20 percre ráteszed, majd leveszed-kidobod és legközelebb újat teszel rá. Ez - a kérdezőnek nem kell magyarázni - egy pici pattanásszerű dudor, nem terjed tovább.

Természetesen ha nem múlik, el kell menni orvoshoz. (de nem tippeket hallgatni krémről, meg 'kivágásról')

2010. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mert az árpát baktérium okozza nem úgy mint a pattanást. és a folyadékkal maszatolod szét a baktériumokat.
2010. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20:42 vagyok. bocs kicsit félreolvastam, pattanásszerű helyett pattanást olvastam. de akkor sem javasolt a kamilla.
2010. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt árpám a szemhéjamon beül. nem mentem el orvoshoz hónapokig (mert nem fájt, csak az elején egy ideig) kis borsószerű kemény valami lett belőle (betokosodott) az orvos először kenőcsöt és szemcseppet írt fel, de sajnos azok akkor már nem használtak, és végül ki kellett vágniuk. ami nem volt valami kellemes dolog. én a helyedben mindenképp elmennék orvoshoz és hátha neked beválik a kenőcs és a szemcsepp.
2010. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha eddig nem terjedt el ez a cucc, akkor nem hinném, hogy pont most fog...:D Szerintem már több mint egy éve van és megnéztem neten egy videót, amin valami orvos dumált, hogy magától is elmúlik, kicsit lehet kamillával gyorsítani a folyamatot és csak akkor kell elmenni kivágatni, ha tényleg nagyon zavar. Hát annyira nagyon talán nem zavar, hogy kivágassam...időm sem lenne rá. :D Azért köszönöm a válaszokat, a kamillás utat választom azthiszem.
2010. jan. 13. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!