Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyibe kerülnek a fodrászkel...

Mennyibe kerülnek a fodrászkellélek egy kezdő fodrásznak?

Figyelt kérdés

Most kezdek majd el fodrásznak tanulni, és érdekel hogy mi mennyibe fog kerülni kb. Illetve ha valaki meg tudná mondani, hogy ezeket az eszközöket azonnal be kell szerezni, vagy majd később (2éves nappali)?


Köszönöm előre is :)



2014. aug. 17. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ó én is ebben a helyzetben vagyok, a sulitól még semmi infót nem kaptam. Csupán hogy 20ezer ft-os alapcsomagom lesz. Ohh mondom cool. :')
2014. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem ad a suli semmit, akkor mindeképpen meg kell venni jó pár dolgot, mert kelleni fog a gyakorlaton (tanműhelyben, fodrászüzletben)

Ami mindenképp kell, az egy olló. Én 10 ezerért vettem, amikor tanultam(5 éve), de gagyi volt, a mostani többszörösébe került.

Hajszárító: ez is kb. 10 ezer, olyat vegyél, ami nagyon könnyű mert leszakad a kezed a súlytól, és olyat, amihez van szűkítő, kb. fél-egy centis nyílással maximum. Diffúzoros feltét is hasznos göndör haj szárításakor, de ez nálunk volt külön a tanműhelyben.

Fésű: ebből többféle, bár amit készletben adnak, az tök felesleges, annyit nem használ senki. Nekem nélkülözhetetlen a stílfésű, azt szeretem, ami hosszabb és rövidebb fogakat tartalmaz. Kell egy vágófésű, majd kialakul, hogy melyiket fogod szeretni. Marcell hullám készítéséhez speciális fésű fog kelleni, de ez csak a vizsgáig. Jó sűrű fogas, nagyobb fésű legyen.

Kefék: laposkefe a hosszú haj kifésüléséhez, körkefék a beszárításhoz. Kell egy vékony a rövid hajhoz, egy közepes és egy nagy a hosszúhoz. Én azt szeretem, aminek a végén van tüske, leválasztásnál nagy segítség.

Kell az ún. krokodilkefe a hindenburg szárításához, ezt mindig elmondják, milyen legyen, többféle fazonban kapható.

A leválasztott haj rögzítéséhez én harapós csatokat használok, de van, aki nagy lapos csattal szeret dolgozni, ez is kiderül nálad.

Nyakszirtkefe: ha otthon is fogsz gyakorolni ismerősökön, barátokon, akkor szükség lesz rá (a tanműhelyben szintén volt nálunk, ahogy beterítőkendő is meg festőkendő, de ezek is kellenek)

Finistermékek is szükségesek, mert amit adnak a tanműhelyben, nem biztos, hogy a neked megfelelők. A marcellhez kell balzsam, az is egyénileg változó, kinek melyik jön be. Egyelőre ennyi jut eszembe, kérdezz bátran.

2014. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: az árakról tudsz tájékozódni az interneten, már van egy csomó weboldal, ahonnan lehet rendelni.
2014. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!