Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon zsíros a bőröm? Van erre valami házi praktika?

Figyelt kérdés
Most már leginkább csak hideg vízzel mosom, de szoktam használni a "Garnier Pure Active Oil Control Exfo-Brusher-t" is :) Korábban pattanásos is volt, de az valahogy nagyjábból elmúlott, havonta 1x jönnek elő. Több dolgot is használtam már a pattanásokra, természetes manna szappanok meg különböző kencék, arctisztítók, bőrgyógyász is írt már valami gyógyszeres cuccot. Hidegebb időben jobb, de a melegben csak sokkal rosszabb mert izzad is a bőröm. Miután otthon letisztítom, megmosom akkor is fénylik. BB krém és mattító sminktermékek sem segítettek, de azokkal nem is mertem annyira próbálkozni mert nem akartam, hogy rosszabb legyen mert már volt rá példa és sminkelni nem is nagyon szeretnék. Ha reggel felkentem akkor a suliban már újra kellett volna csinálnom mert már fénylett, zsírosodott, de erre nem volt időm és kedvem sincs hozzá. Mit lehet ezzel csinálni?
2014. aug. 19. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Egészséges étkezéssel, és sok víz fogyasztásával lehet javítani a helyzeten.

Na, meg dobd ki azt a Garnier Pure vackot, mert minél inkább szárítod a bőröd, annál zsírosabb lesz, mert a bőr reflexszerűen utánzsírozza magát. Ezek a Garnier féle szemetek csak kiszárítják a bőrt, de a hatásuk csak egy óráig tart.

Nekem is nagyon zsíros volt a bőröm, rászoktam arra, hogy este CSAK melegvízzel mosom meg, semmi arctisztító meg szappan, meg kutyafüle, reggel meg CSAk hidegvízzel, és érdekes módon, amióta nem használok semmit, nincs baj a bőrömmel. 3-4 naponta egyszer az esti fürdés/arcmosás után átkenem citromlével az arcomat és slussz.

2014. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne szárító dolgokat kenj rá.

Igazából nincs mit tenni, ez is egy bőrtípus, ami nem fog megváltozni, bármit is teszel. Hordj magaddal olaj felitató papírt és töröld át az arcod időnként vele.

2014. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A Garnier cuccot nem használom régóta, előtte már egy ideje semmit nem használtam csak vízet és akkor sem volt jobb semmivel sem.

2014. aug. 19. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!