Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anyukám közölte h nem fog...

Anyukám közölte h nem fog elvinni kozmetikushoz. Milyen érveket hozhatnék még fel?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott h vmi különös oknál fogva 6 (!!!) éves koromtól fogva borzasztóan száraz,pattanásos (ált. bőr alatti hatalmas pattanások)arcom van + rengeteg mitesszer (orr,az arcom mindkét oldala,áll),viszont a homlokom pattanástól ,mitesszertől mentes,nem zsíros,nem száraz,tiszta.


Most 15 éves vagyok,nem javult a helyzet. A szüleim soha nem vittek el bőrgyógyászhoz,se kozmetikushoz. Ebből az következik h iskolás éveim tökéletesen el lettek/vannak cseszve,de mindegy,ez most nem ide tartozik.


Szal mivel semmit nem kezdtek velem,így magam vettem kezelésbe az arcomat és elkezdtem nyomkodni.Meg is lett az eredmény,rengeteg seb és még rondább arc.


Kb. két éve kezdtem utánanézni a házi módszereknek.Ezek sem jöttek be. Az utóbbi hetekben már teljesen kész voltam és egy reggel totál nyugodt hangon közöltem anyummal h én márpedig fogom magam és elmegyek bőrgyógyászhoz.Erre persze kiakadt h "h képzelem én azt?!" Mikor látta h komolyan gondoltam,akkor közölte h akkor eljön velem. A bőrgyógyász az alapból száraz bőrömre Zyneritet írt fel,mást nem. Az eredmény csupán annyi h most mégrosszabb lett a helyzet.


Tegnap felvetettem második lehetőségként a kozmetikust. Anyum válasza: "úgyse csinál az a bőröddel semmit"...hozzáteszem,életében nem volt még kozmetikusnál.

Aztán elkezdtem felsorolni h miért is lenne jobb a kozmetikus.Erre a következő ellenérve:"azokat te is meg tudod csinálni"...nem,nem tudom megcsinálni. Egy mitesszert nem tudok kinyomni úgy arcgőzölés után h az ne gyulladjon be a következő napokban...

Majd közölte h "egyébként is drága"...öö..

1.egyáltalán nem élünk rosszul

2.kisvárosban lakunk és utánanéztem az itteni kozmetikusoknak,a legdrágább is 3200 Ft...


Elmondtam (és amúgy is nagyon jól tudta/tudja) h mennyit csúfoltak,h szorongtam emiatt, h mennyire utálok emberek közé menni,h undorodom magamtól stb. ill. a föntebb felsoroltakat is tudja. Mellesleg zsebpénzt nem kapok mert h "minek az nekem?"...


Mit kezdhetnék még a helyzettel? (15l)



2014. aug. 22. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az általad említett bőrhibákkal egy kozmetikus nem tud mit kezdeni, annyit tenne hogy kinyomkodná a pattanásokat, mitesszereket, ami után 1-2 hétig vörös lenne a fejed és utána újabbak jelennének meg. Ennyit tesz egy kozmetikus.

A te gondod valószínűleg komolyabb, állhat a háttérben betegség, vagy hormon gondok, mivel 6 éves korodban kezdődött, ami nem a tinikor még... tehát nem normális. Az anyádat meg bottal kéne ütni amíg rá nem jön hogy szar anya, mert erre nem tudok szebbet mondani. A bőrhiba épp olyan betegség mint egy megfázás vagy bármi, kezelni kell, magától nem javul meg általában. Ehhez normális kivizsgálás kéne, normális bőrgyógyász, mert az sztk-s tényleg csak felírja a zyneritet vagy duac gélt vagy akármi ilyet, van még millió féle kence amit felírhat, de ha hormongondjaid vannak, akkor ez egyik sem fog érni semmit. Kivizsgálás kell.

Esetleg még megtehetnéd, hogy háziorvoshoz elmész, kéred hogy adjon neked endokrinológiára beutalót, mert úgy gondolod hormonzavar miatt ronda a bőröd. Anyádnak ne is szólj róla szerintem.

2014. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kedves 1.!

Jó,akkor nem kozmetikus...nekem aztán oly' mindegy ,csak kezdjen már a bőrömmel vki végre vmit..


"Az anyádat meg bottal kéne ütni amíg rá nem jön hogy szar anya, mert erre nem tudok szebbet mondani. "--> Anyámat csak ne sértegesse senki.Köszönöm.


Endokrinológia...hát mint már mondtam,kisvárosban lakunk,így az a közelben nemigen van. Egyébként én is gondoltam már rá.

2014. aug. 22. 13:14
 3/7 anonim válasza:
Szia. Én javasolnám neked a Sudokrémet. Az igazából mindenre jó. Pattanás, herpesz, popsi krém. Nagyon jól leszárítja a pattanásokat.
2014. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs a közelben, akkor bizony oda kell utazni. Ez így működik az ország nagy részén. Gondolom ugyanott van labor is, meg a többi szakorvos, kérj a háziorvostól beutalót és szánj rá egy napot, 15 évesen egyedül is mehetsz, nem kell mindenhez anyukád. Nem ártana egy góckutatás és allergiavizsgálat se.

Kozmetikushoz hiába mész ilyen bőrrel. Ha szakképzetlen és/vagy kapzsi, akkor szétnyomkod és még rondább lesz mint előtte. Ha normális, akkor közli, hogy ehhez nem igazán nyúlhat hozzá és menj el szakorvoshoz.

A zynerit egyébként sokszor beválik. Szárít, ez tény, a bőrgyógyász által felírt szerek egyike se kellemes, ápoló kis kence. Használj mellette hidratálót és ha 2-3 hónap után sincs javulás, lehet mással próbálkozni. Elsőre senkinek nem a legerősebb szereket írják fel, előbb külsőlegesen kell próbálkozni (ráadásul ha nyáron mentél, akkor abból is csak olyat írhat fel, ami nem okoz extrém fényérzékenységet, ősszel menj legközelebb). Ha az nem használ, akkor jöhet valami antibiotikum mondjuk és ha az sem válik be, akkor végső esetben írhat fel sotretet.

Én ugyan nem fogalmaznék úgy, mint az első válaszadó, de én sem tudnék megfelelt minősítést adni se a szüleidnek, se a védőnőknek és orvosoknak, akik láttak, ugyanis ha egy 6 éves gyereknek ilyen bőrproblémái vannak, az semmiképp nem normális, ki kellett volna vizsgáltatni. És ha kiderül, hogy komoly hormonproblémák okozzák? Ami a teljes fejlődésedre kihatott esetleg? Vagy szervi baj?

Mihamarabb vizsgáltasd ki, épp elég neked az a lelki törés, amit okozhatott.

Valószínűleg nem álltok fényesen anyagilag anyukád reakciója alapján. Szóval esetleg dobd be a szülinapot, karácsonyt, stb, vagy kérj nagyszüleidtől, mert ezek a gyógyszerek sajnos havi szinten több ezer forint kiadást jelentenek akár fél-egy évig is.

2014. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak ezért és bár nincsenek ilyen gondjaim át tudom érezni...:( Pattanás ellenei krém? Vagy vmi ilyesmi? Hátha abba anyud is beleegyezik! Amúgy énse kapok zsebpénzt!

14/L

2014. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Tudom h nem kell mindenhez anyukám,viszont ha csak úgy egyedül utazgatnék,akkor bizony abból enyhén szólva is hatalmas családi vita lenne.

Góckutatáson nem voltam még,viszont allergiás nem vagyok semmire se.

Ja és használok hidratálót.

Az anyagiak meg...nézd, a szüleim engem is beavatnak ezekbe.Havonta összeírják a bevételeket-kiadásokat,mennyi pénz mire ment el,mennyi maradt,mennyi van félretéve stb. Magyarul szeretnek jól átlátni mindent. Innen tudom h h állunk anyagilag.

2014. aug. 22. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, lehet hogy olyat írok, amit már más is, mert nem volt időm minden választ elolvasni.


Anyukád hozzáállása tényleg finoman szólva nem a legjobb, de biztos megvan rá az oka. Szerintem 100%, hogy hormon problémád van, mindenképpen keress fel egy endokrinológust, mert ezen a kozmetikus nem fog tudni segíteni, hiába mész el, még esetleg a bőrgyógyász által felírt Roaccutan vagy Sotret kúra segíthetne, de egy endokrinológus akkor is mindenképp lásson, mert komolyabb baj is lehet a háttérben, amit ezek a gyulladt pattanások jeleznek, nem akarlak megijeszteni, de akár a fogamzóképességeddel is kapcsolatban lehet. :/ Próbálj meg anyukáddal is újra beszélni és ésszerűen meggyőzni, hogy később nagyobb bajod is lehet abból, ha most nem vizsgálnak ki rendesen, mert csak úgy nem jönnek ki egy egészséges ember arcán sem 6 éves korától kezdve ilyen aknék...

2014. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!