Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan növesszem a hajam?

Hogyan növesszem a hajam?

Figyelt kérdés

Most nyírattam le, mert nagyon el volt vékonyodva a vége, és így a kulcscsontomig ér. A cél a fenékig érő lenne, de nem tudom hogyan ápoljam, mikor és hányszor vágassam, hogyan hordjam, amíg elérem a kitűzött hajhosszt. Régen fenék alá ért, és nagyon szép volt, de amióta lenyírattam, azóta egy idő után mindig elvékonyodik a vége. Használok pakolásokat, balzsamot, nem teszem ki hő hatásának, nem festem stb., de mivel védekezzek az elvékonyodás ellen?

köszi



2014. szept. 16. 19:21
 1/1 anonim válasza:

Ha mosod a séród a zuhany alatt, mielőtt leöblítenéd a sampont, masszírozd át a fejbőrödet. Az erősebb nyomásokkal ugyanis könnyebben eltávolítod az elhalt hámsejteket, így a hajhagymáid fellélegeznek. És persze hamarabb is indulnak növésnek!


Csínján a meleggel!


Persze, frizkóformálás közben elkerülhetetlen, hogy forró kiegyenesítőt használj, például hajsütővasat vagy hajszárítót. Arra viszont mindig figyelj oda, hogy a tincseidet ne égesd meg! Ugyanis ha túl közel tartod a szálakhoz a hajszárítót, vagy lassabban mész át a forró kiegyenesítővel a loboncodon, mint kellene, akkor bizony megroncsolódhat a séród. Ez pedig lassítja a növekedést!


Csalj csodaszerrel!


Havonta egyszer, hajmosás után, kenj a tincseidre kókuszolajat. Hiszen ez az egészséges csodaszer megerősíti a szálakat, plusz a séród fényét is megnöveli. És a legjobb, hogy valódi védőréteged képez a hajad felületén, így megakadályozza, hogy újra megsérüljön. Ezért a tincseidnek csak annyi a dolga, hogy rendíthetetlenül törjenek előre!


Finoman fésülj!


Semmiképp se tépd a hajad, ha nehezebben tudod kifésülni! Egy-egy erősebb húzás után ugyanis sok szál kihullhat, és a helyükön szuper lassan kezdenek majd nőni az új hajhagymák. A legjobb módszer az, ha akkor fésülöd ki alaposan a hajad, amikor félszáraz hiszen így könnyebben csúszik, viszont kevésbé érzékeny, mint teljesen vizes állapotában.


Le a gumival!


Ugyan ez a helyzet akkor is, ha összekötött hajjal alszol. Igen, Carrie is egy csomószor kontyban szundikált, mert biztos, hogy nem tudta, ez mennyire káros! Hiszen ha egész éjszaka szorosan össze van kötve a séród, a gumi meglazíthatja a hajhagymáidat, így később kihullhatnak a szálak. Amiket nem lehet hipp-hopp megnöveszteni… Kócosság ige vagy oda, eresztd ki a hajadat, és élvezd, hogy egyre hosszabb!

2014. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!