Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet az oka, hogy a henna...

Mi lehet az oka, hogy a henna nem fogta meg a hajamat?

Figyelt kérdés

Az előírt ideig volt a hajamon, megis a leöblítés során lejött az egész, pedig előtte látszott, hogy megfogta.

Középszőke hajam van és gesztenyebarnára akartam festeni.



2014. szept. 17. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit kentél a hajadra? A henna vörösre színez, és nincs hatóideje, ill. mindenkinél más, van, aki órákig hagyja a haján.
2014. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem csak vörösre színez. A leírásban pedig 20-40 perc volt, nekem kb másfél óráig rajta volt azon a helyen, ahol kezdtem, de az utolsó részén is legalább fél óráig volt.
2014. szept. 17. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig hidd el, hogy a natúr henna vörösre színez :) pontosan mit kentél a hajadra, milyen márka és mi van ráírva?
2014. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem csak natúr henna van, épp ezért írtam, hogy gesztenyebarnára akartam festeni.. valószínűleg, ha gesztenyebarnára akarom, akkor nem ciánkéket veszek, hanem gesztenyebarnát :) Venita a márkája.
2014. szept. 17. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjük. De, maga a henna önmagában vörösre fest, csak ahozzáadott egyéb anyagoktól lesz sötétebb, barnásabb árnyalat. És itt most az indigóra gondolok elsősorban. Akkor mindjárt nem csak hennával festettél, hanem hennával ÉS indigóval, és ez nagy különbség. Maga a henna az egy gyógynövény, aminek ez a neve, olyan nincsen, hogy gesztenyebarna henna, meg fekete henna , meg lópikula. Az általad említett márkának egyébként nem sok köze van a természetes hajfestéshez, pedig gondolom ez lenne a célod. Ajánlom a Lush vagy Khadi márkát (én utóbbit használom), csak gyógynövényeket tartalmaznak. Van olyan, ami csak hennát, valami egyebet is. Remélem érthetően fogalmaztam.
2014. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a hajfesték tele van kémiai anyagokkal. HA azért akarsz hennára váltani, mert nem akarod roncsolni a hajad, akkor ez nem jó választás. Olyat keress, amiben csak növényi összetevők vannak, pl. henna (lawsonia inermis), indigo, vagy akár kurkuma, dió stb...

A henna egyébként gyakran a legelső festéskor még nem látszik annyira. Mert egy réteget képez a hajszálakon, de nem szívja ki az eredeti színt. A második réteg már sokkal intenzívebb. Én tennék a helyedben még egy próbát. Ha találsz, akkor válassz Lush, Kadhi, Sante, Logona stb. természetes összetevőjű márkákat.

2014. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom figyeled-e a kérdést de azért megírom a választ hátha segít másnak. Megmostad előtte a hajad? Mertkevesen tudják, de érdemes előtte azépen megmosni hogy a henna szépen rátapadjon a tincsekre
2014. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyből előtte megmostam, megszárítottam, mindent úgy csináltam, ahogy le van írva
2014. okt. 20. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!