Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sotretet szedtem eddig, de...

Sotretet szedtem eddig, de most a gyógyszertárban csak Isotretinoin-Teva volt?

Figyelt kérdés
Ez baj, hogyha a Sotret helyett az Isotretinoin-Teva-t szedem? A hatóanyag ugyan az, csak más a gyártó!

2014. okt. 7. 13:57
1 2
 11/13 anonim válasza:

Kedves kérdező, az utolsó válaszoddal nem nagyon értek egyet. Mi az, hogy a gyógyszerész felírja, mert ismeritek? Ne haragudj, de ez nem így megy, nyilatkozatot kell aláírni, hogy elismered a tájékoztatóban foglaltakat, nagyon oda kell vele figyelni, mivel megemelheti a vérzsírok és a májenzimek szintjét, durva esetekben még cukorbetegséget is kiválthat, így folyamatos kontrollt igényel. Nem tudom, milyen nemű és korú vagy, de fogamzóképes nőknél - főleg, ha nemi életet is él közben - a legfontosabb a havi bőrgyógyászati, indokolt esetben pedig nőgyógyászati kontroll.

Nekem pl. a vörösvértest-süllyedés normál állapotra a határértéken felüli lett 3 hónap múlva. Nem olyan vészes, de azért nem árt odafigyelni rá, növeli az esélyt a trombózisra (főleg, hogy én örökölhetem a hajlamot, mivel a nagyszüleimnek már volt).

2014. nov. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó.

Azért nem mentem el az elején bőrgyógyászhoz, mert nagyon csúnya volt az arcom, és a városba alig mertem kimenni, egész nap azon gondolkodtam, hogy milyen csúnya pattanásaim vannak. Úgyvolt, hogy elmegyek, de végül nem mentem mert feleslegesnek tartottam. Ugyanis ha aztmondja, hogy nem szedhetem, én akkor is szedtem volna.

2014. nov. 1. 22:56
 13/13 A kérdező kommentje:

19 éves fiú vagyok, az lemaradt bocsi.

Kérdezhetem, hogy te mennyi ideig szedted, és hatott-e?:)

2014. nov. 1. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!