Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szokjak le a körömrágásró...

Hogy szokjak le a körömrágásról? Már sok mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Hosszú lesz de kérlek olvassátok végig, hátha tudtok valami jó tanácsot adni.


Már nagyon le szeretnék róla szokni, ovi óta nem tudtam pedig van motivációm, ugye a lányok, hogy lehet lerágott körmökkel ismerkedni, pfujj. Szeretek jól kinézni (nem vagyok langyi) és ez nagyon frusztráló hogy nem tudok róla még mindig leszokni. Próbáltam csak türtőztetni magam, csípős paprikával egy hétig folyamatosan bekenni de ez se hatott, a legjobban az használt mikor otthon felvettem egy kesztyűt. A furcsa az hogy mikor nyaralni megyek akár családdal, vagy barátokkal akkor nem rágom. Mikor volt barátnőm akkor csak enyhített a dolgokon, akkor is rágtam de sokkal ritkábban. De pl. egy forma1 alatt vagy egy töri tanulás alatt is teljesen le tudom rágni, úgy hogy tudom hogy nem szabadna.

17/f aki nagyon szeretne megszabadulni ettől a rossz szokásától.



2014. okt. 31. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor nyaralj állandóan, ha akkor nem rágod.
2014. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami kivitelezhető megoldás?
2014. okt. 31. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A körömrágás sok esetben az idegesség miatt van, vagy mert nem kötöd le magad valamivel. Én is ezt tapasztaltam magamon.. És úgy látom nálad is így van: ha nyaralni mész, akkor nem rágod, mert ott el vagy foglalva, egy új környezet, úgy programok, stb. Próbáld meg magad minél többször, és minél jobban lekötni, ha a kesztyű bevált, akkor használd, amikor csak tudod. fokozatosan tudsz csak leszokni, egyik napról a másikra nem igen fog menni, tapasztalatból mondom. :)Nekem sem váltak be az ilyen csodamódszerek, hogy kend be ezzel, azzal..

De remélem azért egy kicsit segítettem :)

2014. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neked sikerült teljesen leszoknod róla?

Volt hogy párszor szépen megnövesztettem (otthon), de utána megint elkezdtem rágni :(

Ja és utálom levágni a körmömet a kezemről.

2014. nov. 2. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokaknak van ilyen baja.


Igen, ez idegesség-stressz-szorongás biztos jele, olyan mint a trich vagy a kényszeres bőrpiszkálás.

Ha az alap okot nem tudod kezelni, meg fog maradni.

Orbáncfű/levendula tea mix, magneB6, egykezes játékok és a rutin bevezetése az életedbe. Fontos, hogy minél kevesebb stresszhelyzetnek tedd ki magad, különösne olyan szituációban ahol nincs szükség mindkét kezedre.

Lehet kapni mindenféle gyurmát, tekergethető, nyomkodható játékokat, csikung golyókat stb. ezek is segíthetnek.

2014. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 4.válaszoló vagyok, már nem rágom annyiszor, mint azelőtt, de még nem szoktam le teljesen...

Ne növeszd meg, és akkor nem lesz mit lerágni.

2014. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!