Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 22 évesen sok pattanás?

22 évesen sok pattanás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már 16 éves korom óta járok bőrgyógyászhoz, de eddig még nem tudott olyan krémet, tonikot felírni ami eltüntetné a pattanásaimat. Gyógyszert pedig nem ír fel. Mert szerinte kevés pattanásom van és nem vészes, de szerintem igen. Pár barátnőmnek sokkal több pattanása volt és ők kaptak gyógyszer, nem tudom mi a neve, de az kb 3-4 hónap alatt eltüntette az összes pattanást az arcukról és kb 2 évig semmi gond nem volt az arcukkal.

Szerintetek hogy kéne rávennem a bőrgyógyászom hogy írjon fel nekem is valamilyen gyógyszert ? Vagy ti nem tudtok valami jó technikát amivel el tudom tüntetni ?



2014. nov. 1. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy hogyan tudnád rávenni, de biztosan azért nem írja fel, mert nincs rá szükséged.

De mondjuk vannak olyan kaják, pl chipszek, vagy egyéb ilyenek, amelyek miatt ki tudnak jönni a pattanások (nekem pl tinikoromban, mikor édességet ettem majdnem mindig kijött, plusz ha keveset ittam). Megfelelő mennyiségű folyadékot iszol mindennap?

Amióta fogamzásgátlót szedek, azóta ilyen problémám nagyon kevés van szerencsére.


Itt van néhány tipp, amivel esetleg megpróbálhatnád házilag eltüntetni a pattanásokat, remélem segítenek, egy próbát végül is megérhet:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem értem ezzel miért orvoshoz kell menni...

ez egy természetes folyamat, nem vagy beteg... miért nem kozmetikushoz mész? ez az ő szakterülete... ha a lábadon bőrkeményedés van, vagy a szemöldököd hülyén néz ki, arra se orvos fog felírni egy csodagyógyszert!!

és ráadásul ez egy egyre gyakoribb tendencia! egyre több helyen látom, hogy vkinek van pár pattanása aztán küldik is a dokihoz h mindenféle mérgező sz . rt felírjon neki... aztán még csodálkozik h még több baja lett tőle...

vannak kozmetikusok akik direkt bio termékekkel dolgoznak, órákig vacakolnak az arcoddal, nem pedig 5 perc alatt ránéznek és felírnak (vagy esetedben nem is írnak fel) egy random bogyót amiben ki tudja mi van.....

2014. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kozmetikus dolga az arctisztítás, a pattanások oka pedig belül van. A legtöbb embernek mondjuk simán elmúlna ha egészségesen élne, étkezne, nem mérgezné magát szeméttel, nem cigizne, stb. Kérdező, neked ezek már megvannak? Sminket is biora cseréld vagy ne használj, bio arcápolókat használj, ez is fontos. Mert ha érzékeny a bőröd akkor a legtöbb bolti cucc csak árt.

Amúgy meg ha nagyon gyógyszer kell menj másik dokihoz. A legtöbb simán felírja.

2014. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Amit a barátaid szedtek az a Sotret, Roaccutan,vagyis Isotretinoin tartalmú gyógyszerek.

A kenőcsök nem érnek sokat, az csak kívülről kezeli a pattanásokat.

Isotretinoi viszont tényleg hatásos, csak sokáig kell szedni.

2014. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
4-es mielőtt tanácsot adsz olvasd el a mellékhatásokat... ezaz b . ssza szét a kérdező a máját hogy eltűnjön az a pár pattanás, ahelyett h kimenne és napozna egyet, esetleg rendesen végezné az arctisztítást, vagy elmenne és egy kozmetikus rendbetenné az arcát...
2014. nov. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kenőcsök csak kívülről tűntetik el, ha eltűntetik(de amúgy nem érnek semmit).

A kozmetikus ugyan az, kitisztítja kivűlről a bőröd, de a probléma ugyan úgy megmarad, szóval azután is pattanásos lesz.

Ha szedi a gyógyszert, akkor meg belülről szünteti meg a problémákat, ami az egyetlen megoldás.

Vannak mellékhatásai, de valamit valamiért. Amúgy ami mellékhatás elő szokott jönni az a száj és bőrszáradás.

2014. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!