Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megmenthetem még a hajamat...

Megmenthetem még a hajamat vagy végleg elszúrtam?

Figyelt kérdés

Hosszú, hullámos-göndör hajam van, és van mikor nagyon szép és szeretem... de sajnos legtöbbször nem igazán voltam vele elégedett. Pár hónapja fodrászhoz mentem, és ott vágattam a végéből egy minimálisat, plusz kiritkíttattam. Utána kb. egy hónapig kifogástalan volt, egészséges volt a külseje, jól állt, jó volt a fogása, szóval minden rendben volt vele. Ahogy kezdett visszanőni, az sem volt gáz... csak hát sok buli volt, sok rendezvény, és három egymást követő hajmosás után vasaltam. Visszamentem a fodrászhoz, megint vágattam belőle és ritkíttattam, és a fodrász is kivasalta. Akkor még egy darabig egyenes volt... Aztán megmostam... és azóta mintha nem is az enyém lenne. Eddig ilyen lágy hullámos-göndörkés volt, most meg áll szanaszéjjel, száraz, töredezett, brutálisan göndörödik, akármit csinálok, úgy nézek ki mint egy oroszlán... egy kóc az egész, olyan mint a szétpattanó rugó. Használok pakolást, már fél éve ugyanazt, mindig nagyon jó volt, de most kb. fél napig tart annak is a hatása (Dove).

Nagyon szeretném helyrehozni a hajam, de nem tudom, mit tehetnék még...

A hajhabnak nagy szerepe van göndör hajnál? Mert egy ideje elhagytam, ez is szerepet játszhat...


Itt van pár kép a hajam fénykorából:

[link]


[link]


[link] bocsi, itt az arcom is látszik :D de a lényeg hogy itt jól állt még.....


És így néz ki most:


[link]


[link]


Mindegyik képen frissen mosott, vagy majdnem... sajnos az utolsókon is.


Nagyon megköszönném a tippeket, tanácsokat, hogy hogy hozhatnám helyre a hajam, ajánlhattok terméket, praktikát, bármit... Előre is köszönöm a válaszokat!



#haj #kásosodás
2014. nov. 17. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyit tett nálad a vasalás, kiszárította a hajadat. Visszacsinálni nem lehet, majd ami ezután nő, az lesz olyan, mint régen.

Vannak jó hajpakolások, én nagyon ajánlom a Kallos placentását, legalább 15-20 percig rajta kell hagyni a hajon, hogy fel tudjanak szívódni a hatóanyagok, aztán megmosni. Óvd a hajad a forró levegőtől is, és arra is ügyelj, hogy mindig a hajtőtől a hajvég felé fújjad a levegőt a hajadra. A hajhab is szárítja a hajat, vannak viszont göndörítő krémek, amiktől a fürtök szépen beállnak, nem lesz szálkás a kinézet.

2014. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te jóég de szép hajad volt. :O

És igencsak tönkretette a vasalás, kiszáradt, eltöredezett. A legjobb erre az argán olaj, talán még valamennyire az helyrehozná a hajad. Bioboltban vehetsz, drága, de egy alkalommal csak pár csepp kell belőle, sokáig kitart. Fodrászkellékesben pedig vehetsz argán olajos hajápolókat, sampon, balzsam. Szerintem ezekre állj át.

2014. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!