Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Utálom a külsőmet, mit csináljak?

Utálom a külsőmet, mit csináljak?

Figyelt kérdés

EGyszerűen nem tudok megbarátkozni magammal. 19 éves vagyok.

A hajam nagyon szálkás, már kezelem, és rengeteget javult, de ígyse az igazi. Ráadásul göndör/hullámos, így vasalás nélkül ritkán érzem szépnek magamat. Három hónapja voltam fodrásznál, mostmár alig látszik a fazon, amit vágott nekem, ráadásul rendkívül törik a hajam.

A körmeim iszonyat gyengék, betöredeznek.

Az alakom egyesek szerint túl vékony, nem találok magamra ruhát, és rengeteget izmosítok, mégse tetszek magamnak.

A szemöldököm, vastag, de a kozmetikus szerint pont jó(kettőnél voltam eddig szemöldök szedésen és egyik se akarta vékonyabbra szedni), nekem nem tetszik, viszont elbizonytalanodtam, hogy vékonyabban még csúnyább lenne.

Nem vagyok nőies, se szép, egyszerűen utálok a tükörbe nézni.

Látom a többi lányt, nőt, a 15 éveseknek több hódolójuk volt, mint nekem valaha, a barátom, aki van nekem, majdnem elhagyott egy 15 éves lányért.

Undorodom magamtól, szép szeretnék lenni én is...van valami hely, ahova ha elmegyek,teljesen átalakítanak? Mint a tvben?

Jártam pszichológushoz, egyszerűen nem tudom rendbe kapni magam.


2014. dec. 8. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
eloszor is ott kezdodik hogy kidobod a baratod most rogton
2014. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A változás első lépcsője az, hogy ELFOGADOD SAJÁT MAGADAT. Utána jöhetnek azok a változások, amelyek nem tetszenek neked külsőleg.

A körmödön esetleg úgy tudnál segíteni, ha megfelelő kalciumot vinnél be a szervezetedbe a-vitaminnal együtt.

A hajadat vasald kevesebbszer, így nem lesz annyira töredezett, hisz a vasallás az nagyon roncsolja a hajat.

Ahogy olvasom izmosítasz, hogy szebb legyen az alakod, de ehhez is idő kell.

Hagyj mindenre azt!


És addig míg azt írod magadról, hogy "Undorodom magamtól", addig ezt is fogod látni, és ezt is fogod visszakapni (VONZÁS TÖRVÉNYE- ha nem ismered, nézz utána, nagyon hasznos és ezzel nagyon sok mindent megváltoztathatsz a hozzáállásodon), tehát másik is undorodni fognak tőled. Bocs, ha extrém vagyok, de ez így van.


Változtass a hozzáállásodon és minden simán és egyszerűbben fog menni. :) Légy pozitív! :)


Sok sikert! :)

2014. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem a külsőddel van a baj hanem a hozzáállásoddal. Mi fiuk azokat a lányokat tartjuk szépnek és azokhoz vonzódunk, akiken sugárzik hogy jól érzi magát a bőrében, függetlenül kinézetétől. Én is udvaroltam már nagyon szép lánynak, de mindig olyan búval bszott, elégedetlenkedő, kedvetlen volt, hogy nem folytattam az udvarlást, elment a kedvem tőle.

tehát nem a vékony alakod és a vékony szemöldököd fog széppé tenni, hanem a kisugárzásod. Amíg ilyen vagy, nem sokan fognak szóba állni veled. Nálad csúnyább, dagadtabb lányok is találnak partnert és boldogok, te meg nem, akkor benned van a hiba, belül. Belül változz, ne kívül.

Amúgy a fiuknak nem tetszik a vékony, agyonszedett szemöldök. 23/F

2014. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dobd ki a barátodat.

Szedd ki magadnak a szemöldöködet.

Örülj neki, hogy vékony vagy, majd idővel erősödsz, ahogy múlnak az évek. De ha kiegyensúlyozott leszel, akkor attól is marad rajtad néhány kiló, mert nem idegeskedsz.

Hajadat nem vasald, mert attól lesz szálkás. Tanuld meg hajszárítóval és kefével kiszárítani. Tanulj meg néhány frizurát, amit göndör hajból is el lehet készíteni. Ritkíttasd, hogy könnyebben kezelhető legyen.

Körmödet vágd le tövig, használj lakkot, attól erősebb lesz, elég egy sima színtelen.

Legyél pozitív. Senki sem vágyik egy mindenben a rosszat látó társra.

Amíg nem barátkozol meg magaddal, addig mások sem fognak szeretni igazán.

2014. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is tudom, milyen gyötrő érzés az önutálat. Ugyanígy szenvedtem miatta tinikoromban én is, mint te, csak én épp az ellenkőzje miatt. Én azért éreztem magam csúnyának, mert már 11 évesen úgy néztem ki, mint egy felnőtt nő. Nagyon szégyelltem. Szerettem volna, ha én is kicsi, törékeny és vékony lehettem volna, mint egy átlagos gyerek, ahogy az osztálytársaim 90%-a és a testvéreim.

A fájdalom és az önutálat azóta enyhült kicsit, de még nem múlt el. Viszont most már tudom, hogy nem a testem a hibás, hanem az, hogy magányos voltam. Csak nem vettem észre, mert hozzá voltam szokva.

Ma már nem vagyok magányos, mert a barátom elfogad olyannak, amilyen vagyok - az agyalágyult :D. Nekem viszont még nem könnyű elfogadnom magamat, bár így azért már kicsit egyszerűbb.

Állítólag minél több bensőséges kapcsolatod van, amiben önfeledt lehetsz, annál inkább biztonságban érzed magad, és a biztonságérzet növekedésével lassan eltűnnek a szorongások, hogy valami baj van veled.

Minden jót neked!

2019. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!