Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik hogy valakinek nem nő...

Létezik hogy valakinek nem nő egy adott hosszúságnál tovább a haja?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,általános 8.osztály óta bármilyen frizurát vágatok,szinte semmi nem áll jól(erős göndör hajam van,és magas homlokom-frufrut hiába vágatok,nem tudom magamnak megcsinálni).Most kb semmilyen hosszúságú,kb 3 éve növesztem és még mindig csak váll fölé ér.

Mit tehetnék?



2015. jan. 8. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran vágatod? Mikor növesztettem a hajamat, a fodrászom azt mondta, a legtöbben ott rontják el, hogy ritkán vagy egyáltalán nem vágatnak hajat, mikor növesztés van, pedig épp az tesz jót neki, ha legalább havonta egyszer levágják az eltöredezett hajvégeket. Én elmentem hozzá minden hónapban, és tényleg gyorsabban és szebben nőtt a hajam, mint eddig. :)


Viszont más kérdés, hogy vajon mindenkinek megnő-e. Én sokszor próbáltam megnöveszteni, de nekem sem jött össze soha. Mikor a vállam alá ért, hiába volt hosszú, nem volt szép, ezért mindig feladtam és visszavágattam rövidebbre. :C

2015. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nő, csak felgöndörödik.

Olyan nincs, hogy nem nő tovább.

2015. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a fő kérdésedre a válasz: nemhogy létezik ilyen, hanem kivétel nélkül minden emberben kódolva van, hogy meddig nő a haja. tehát igen, van, hogy valaki derékig érőt sem tud növeszteni, illetve van, aki 3 métereset is tud. azonban neked elég rövidnek tűnik, nem hinném, hogy erről van szó. a göndör haj általában jobban törik, főleg, ha fésülgeted. ha fésülöd, hagyd is abba. nedvesen valamilyen természetes alapanyagú hajformázóval kend át és hagyd magától száradni lehetőség szerint. elég az ujjaiddal átfésülni. javaslom továbbá a ricinusolaj használatát. neten utána tudsz nézni, hogy kell használni. gyorsabban nő a haj tőle. emellett pedig legalább 3havonta menj el fodrászhoz, hogy vágjon a végéből és ápold megfelelően. javaslom etéren ais a természetes megoldásokat, pl tojássárgája és ecet.
2015. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Nekem egyenes hajam van és csak a vállamig ér.Nem nő tovább,már két éve ekkora.Pedig két havonta vágatok a végéből és ápolom,nem festem,nem vasalom.
2015. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ne nő tovább, ha kéthavonta vágatod :D

Mindig levágják azt, amennyit nőtt az idő alatt!!!

Én egy évben kétszer-háromszor vágatok.

2015. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem szoktam szárítani,szabad levegőn hagyom,hadd száradjon,illetve igen,a vágás: fodrászollóval vágom vissza azokat a részeket,melyek már eltöredeztek,többet sosem vágok.

Volt már hosszú hajam,és a kerek arcformához,ez a rövid ami van nagyon nem néz ki jól.

Ezért szeretném növeszteni.

2015. jan. 8. 14:08
 7/11 A kérdező kommentje:

Fésülni sem szoktam,kézzel rendezgetem el(hát el vagyok vele egy darabig.:))

A ricinusról már hallottam,de volt olyan fodrász,akinek a kezei alatt voltam hogy nem ér semmit.

Nektek köszönöm a tippeket,és ötleteket hogy milyen pakolások,praktikák vannak,kipróbálom őket.

2015. jan. 8. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van! Ez mindenkinél más. A hajszálaknak van egy élettartalmuk, utána kihullanak, amekkorára ezalatt az idő alatt meg tudnak nőni, az a hajad maximális hossza.
2015. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hajszálaink folyamatosan cserélődnek,a régebbiek kihullnak,újak nőnek helyettük.Van akinek már a vállig érő kihullik,lesz helyette új hajszál.Van akinek megnő a fenekéig is,majd csak akkor kezd cserélődni.Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.Kérdésed másik részére reagálva,mit nem adnék erős göndör hajért!!Kérj tanácsot egy profi fodrásztól a frizuráddal kapcsolatban.Olyan nincs hogy semmi nem áll jól. :D
2015. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!:)

Tulajdonképpen nekem sincs semmi bajom a göndörrel,csak odaírtam hogy milyen hajam van,csak azzal van a problémám hogy sem hosszilag,sem fazonilag nem áll sehogy sem.Mint egy összetúrt szénakazal olyan,szóval...göndör,egyenes mindegy csak álljon valahogy.

2015. jan. 8. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!