Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a pattanásaim ellen?

Mit tehetnék a pattanásaim ellen?

Figyelt kérdés

15 éves leszek nemsokára, lány vagyok.


Tudom, hogy az én koromban a pattanások jelenléte természetes dolog, de, a többi korombelihez képest, szerintem nekem sokkal rosszabb a bőröm állapota az átlagosnál. Homlokomon, orcáimon, államon, sőt vállamon és hátamon is vannak...

Lenne pár tippem, mit kéne változtassak, de szeretném biztosítani, hogy igazam van-e, valahogy jobban ösztönöz, ha hallhatom mások véleményét is, akik esetleg tapasztaltak a témában.


-Neki kéne fogjak beosztani, és inni ha kell ha nem? Én nem szoktam szomjas lenni, úgyhogy gyakran elfelejtek inni. Olyan 1-2 pohár csapvíz és egy kis tálka leves ami konkrét folyadék szokott lenni nálam naponta. Ha eszembe jut, hogy kéne inni, akkor iszok, sőt talán vízfogyasztás közben veszem észre, hogy szomjas voltam.


-Csoki és cukor kiiktatása? Karácsonykor -bevallom- eléggé becsokiztam, de azóta nem igazán ettem édességet. Igyekszem erről is leszokni és minimális cukrot enni/inni, már csak azért is, mert nyárig szeretnék a súlyomból is adni le, csak annyit, hogy ne legyen kövér hasam és lábam.


-Használok egy ideje Gerovital Plant pattanás elleni termékeket (arclemosó,tonik,faggyútermelődés-szabályozó krém,ultraaktív krém és korrektor takarni, habár az utolsó jelenleg nem sokat használ). Ezek jók, számít, ha mindegyik megvan? Eddig volt még arclemosóm és krémem, szárítottak le valamennyi pöttyöt. Pár napja vannak csak meg így, teljes szettben, és még nem sok változást észleltem a patiimon.


Iskolába kialapozva járok, Avonból rendeltem egy olajmentes alapozót. Számít azért, de nem kelt olyan érzést, mintha maszk lenne rajtam, vékonyan használom a Gerovital-os krémek használata után. Amint hazaérek, rögtön lemosom. Ez sokat ront a helyzeten? Szégyellek vörös arccal járkálni kint, eléggé szekáltak is régebb az arcom meg kinézetem miatt, szóval kellemetlenül érzem magam pattanásokkal, így nem olyan csúnya... Ha kitisztulna az arcom, legalább annyira, hogy csak pár apró pötty maradjon, abbahagynám a sminkelést, mert nem szeretem, hogy van bármilyen máz az arcomon, de amíg ilyen az arcom, addig nem szívesen mennék ki smink nélkül.


Sikerült kisregényt írni, de azért ha elolvasta valaki és tudna adni tippeket, nagyon hálás lennék. Minden normális választ pontozok.


Kérlek, normálisan válaszoljatok, komolyan zavar a bőröm. Köszi előre!



2015. jan. 23. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Első hogy egészségesen élsz, megfelelő étkezés, napi 2 liter víz, semmi cukros dolog. Tejet is hanyagold szerintem, meg a fűszereket. Szedhetnél vitaminokat is, talán használ valamennyit az is.

Külsőleg természetes szereket használj az arcodra, pl teafa olaj, kecsketej szappan, méz... ilyesmik jók és nem károsak.

Ha megfelelő alapozót használsz az nem ront a helyzeten, de ne Avonosat... kb a legrosszabb márka ami kapható, tele káros vegyi anyagokkal. Problémás bőrre csak jó minőségű alapozót használj, minimum Bourjois, vagy ennél jobbak, Clinique stb.

2015. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én 13 éves vagyok és szerintemm mégha betartod a sok vizfogyasztást vagy h nem eszel cukrot..akkor csökken a pattanás de nem anniyra mert kamasz vagy...nekem is most elég ronda volt söt nekem az orromnál elvileg valami gyulladás is van de elmentem kozmetikushoz(szerintem menj el,elsöre még pirosabb lesz de legalább tisztul az arcod)és ott kaptam egy kamilla krémet amim csökkenti a pirosságot a pattanásokon meg nekem a gyulladásnál :) de persze én vitaminokat,garnieres tonikot,krémet is használok és nekem azok nagyon beváltak
2015. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat, annak az emberkének is aki privátban írt!

Megfogadom őket, nemsokára jön a meleg idő és a gyümölcsidőszak, úgyhogy az édességeket komplett elhagyom, nekifogok szaladni, tornázni, vizet is fogok inni, 2 litert minimum naponta. Gyorskaja kizárva. A kozmetikus dolgot még átgondolom, ha nem gyógyul továbbra sem az arcom, akkor rákérdezek egy szakértőnél. És az alapozómat is lecserélem egy jobbra, amint lesz rá pénzem, mert azért a jobbaknak van ára :)

2015. jan. 24. 10:17
 4/4 anonim válasza:
Az ilyen alapozók nem valami jót tesznek a pattanásokra. ezeket a tanácsokat tippeket kaptam én: 1.öltözzek fel télen, hogy ne fázzak,mert ha lehül a bör akkor pattanások lesznek. 2.koszos kézzel ne piszkáljuk az arcunkat. 2. sportolás. 3. kevesebb édesség fogyasztás és a tejszínhab se jó.:)
2015. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!