Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy csináljak sötétbarnából...

Hogy csináljak sötétbarnából fehérszőke hajat?!

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 16:51
 1/8 A kérdező kommentje:
A leirast tovabbnyomtam veleten...szoval: baromira tetszik a a feherszoke csak nem tudom...itthon csinaljam vagy fodrasszal? Hany festesbol csinaltassam meg vagy csak egy alkalommal az egeszet? Tapaszatalatok, velemenyek, hideg-meleg minden johet KOSZONOM :)
2015. febr. 10. 16:54
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon rizikós.


Otthon semmiképpen ne fogj neki, ha nincs gyakorlatod. Fodrász, de még ott is kérdéses, hogy elégedett leszel-e, illetve mennyire megy tönkre a hajad.

2015. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sötétbarnából egy festéssel nem lehet fehérszőkét csinálni. Úgy már inkább, hogy egész nap ott ülsz a fodrásznál és egyik munkafolyamat után csinálja a másikat (szőkítés-mosás-szőkítés ameddig kell, aztán pasztellizálás)

Hajtól is függ a dolog, mert van, amelyikkel meg lehet csinálni egy nap, van, amelyikkel meg vétek, különben leesik a fejről.

Az sem mindegy, mekkora a haj, mert egy röviddel sokkal egyszerűbb a dolog.

2015. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké szóval apránként meg lehet és úgy annyira nem roncsolja?
2015. febr. 10. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen 9 óra szükséges, láttam már ilyet

Nagyon jó fodrász és jó minőségű festék

De hajtól függ mennyire bírja

Amit én lattam az egy vastagszálú hosszó haj volt

2015. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én magamnak csináltam szőkítőpor + 12% oxit tettem a hajamra, aztán fehéres szőke festékkel + 6% oxi festettem. És olyan lett elsőre.

Persze nem mondom hogy csináld otthon, mert nem mindegy az sem hova kened fel először a szőkítőt, szóval nem olyan könnyű hogy először a hajad közepére kend, majd a végére és csak aztán a tövére... kissé nehéz, de így kell hogy egyforma legyen mindenhol és ne foltos felemás.

Igazából szerintem ezt nem olcsóbb otthon csinálni egyébként sem... jó minőségű szőkítő és festék alapból nagyon drága. Szóval menj fodrászhoz. Az én hajamat egyik sem vállalta, szóval azért csináltam magamnak.

2015. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 12%-os oxi szőkítővel nagyon brutál! Tuti, hogy tönkrevágja a hajat. Nagy szerencséd, hogy nem tört le a tied.
2015. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy elmész fodrászhoz aki befesti neked. Nekem kétszer festették, először az első fodrász leszívta a színét és utána festette, a hosszú hajam foltokban letört picire. Aztán egy másik fodrász megmondta kerek-perec hogy kb a harmadik alkalomra lesz olyan szőke amilyet szeretnék szívatás nélkül, de így nem roncsolja annyira a hajat. Aztán meg már mindig csak a tövét kell festeni, azt már elsőre is kiszívja. Tanács: menj el egy jó fodrászhoz. :) Bár én később meguntam, már magamnak csinálom itthon. De csak professzionális festékkel és csak a tövét mindig. Bemész egy fodrászkellékesbe és ott megmondják, hogy csináld. Fehér szőke lesz pl a Londa 12/81-esétől,az tuti, 12%-os oxival, viszont azzal nagyon vigyázni kell. Szerintem próbáld meg a 9%-ossal. (nekem is sötétbarna hajam van és harmadjára már teljesen kiszívta) De ha nagyon ragaszkodsz a 12%-oshoz, arra vigyázz, hogy azt CSAK a tövére szabad kenni mindig. A már festettre nem,mert azt nagyon roncsolja.
2015. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!