Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg mindenkinek ilyen...

Tényleg mindenkinek ilyen tökéletes a bőre, és csak nekem ilyen ronda?

Figyelt kérdés
Régen nagyon pattanásos voltam, és ezért teli van az egész homlokom hegekkel, az államon is van 1-2. AHA gyümölcssavas krémet használok, és hámlasztásra járok, de attól még nem fog elmúlni. Az orrom tele van fekete pöttyökkel, amik nem mitesszerek, mert azokat kinyomja s kozmetikus, hanem ilyen nem tudom, hogy mik. Van egy kicsit halványabb tűzfolt az orrom alatt, ami szintén ronda. És ahogy körbenézek a suliban, MINDENKINEK TÖKÉLETES A BŐRE. Senkin sincs egy mitesszer, pattanás vagy heg sem. Ők sminkelik magukat, és azért ilyen szépek, vagy alapból is? Sminkkel az én bőrhibáim se látszódnak. Ha szép lenne a bőröm, semmi baj se lenne a külsőmmel. Akkor komolyan én vagyok az egyetlen ilyen undorító ember a suliban, vagy a többieknek is vannak bőrhibái, csak a smink miatt nen látszik?

2015. márc. 4. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Persze,a smink ápol és eltakar:)

De pár év múlva szottyadt lesz a bőrük tőle,akkor már kötelező lesz használniuk.

Ne ess ebbe a hibába.Elég a smink buliba vagy alkalmakra.

2015. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a smink eltünteti ugyan a pirosas foltokat, de az egyenetlen bőrömet csak kiemeli, pedig már 25 vagyok, nem tini.
2015. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"De pár év múlva szottyadt lesz a bőrük tőle" -> ez az egyik legnagyobb tévhit. A mai sminkektől senki nem fog megráncosodni. A bőr ráncosodása minden esetben belső dolgok függvénye: genetika, táplálkozás, vízfogyasztás, stressz. Anyukám és a húga is 20+ éve mindennap sminkelnek (megköveteli a munkájuk is az eleganciát) mégis simán egy tízest letagadhatnak, míg ismerek olyat, aki sosem sminkel huszon éves és már szottyadt a bőre, mert azt örökölte. Bocsi ez csak egy kis kitérés volt.


Hogy hasznos is legyek: a bőr állapota mindig a belsőt jelképezi: hormonproblémák főleg, pajzsmirigy, egészségtelen étkezés (zsíros, cukros kaják, sok szénhidrát). Ne a termékektől várj megoldást, hanem a belsőn javíts. Kivéve persze, ha mindent tökéletesen csinálsz, nincs belső hormon gond sem, mert akkor sajnos genetika :/

Egyébként igen én is sok embert ismerek, akiknek alapból szép a bőrük, másoknak marad az igényes smink. +tipp: vörös foltokra alapozó alá használj zöld korrektort, nagyon jól működnek együtt :)

2015. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

milyen aha savas krémet használsz? csak mert én is használok, gél állagút, és úgy eltünteti a pattanás utáni hegeket, mint a sicc. szóval szerintem neked is hatnia kellene, lehet, hogy másmilyenre kellene váltanod.

szerintem az orrodon mitesszerek vannak. persze, kinyomja a kozmetikus, de pár nap alatt újra megtelnek a pórusok. én erre a bha hámlasztást ajánlom, sokkal kevesebb a mitesszerem tőle.

szóval nekem is problémás a bőröm, menstruáció előtt mindig kijön egy pár nagy pattanás, amit aztán hetekig kezelgetek, mire elmúlik hegestől-mindenestől, és kezdődik minden előlről... el fogok menni orvoshoz, ez így sz_r.

de amúgy ja, annyi csaj van akik magasról lesz_rják a bőrápolást, a kajára se figyelnek, és baba bőrük van... ez genetika. mi problémás bőrűek annyit tudunk tenni, hogy ha nagyon durva, orvoshoz fordulunk, és megpróbáljuk a lehető legtöbbet kihozni az egészséges életmódból és a helyes bőrápolásból. és persze a legjobb barátunkból, a korrektorból.

szóval én szívesen segítek bőrápolásban, hátha neked is segítenek, mert én ezerszer rondább bőrű voltam, mint most, mióta úgy érzem, rátaláltam a helyes kozmetikumokra. :) 25L

2015. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hab állagú ahám van, de még csak pár napja használom, nem tudom, hogy mennyi idő után hat.

2015. márc. 4. 14:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Az AHA eltünteti a hegeket teljesen, csak idő kell neki, az orrod pedig mitesszeres, más fekete pöttyök nem igen vannak orron, erre pedig a BHA sav a megoldás.


Amúgy egyetlen lányt sem ismerek akinek alapból tökéletes lenne a bőre, csak a sminkkel az. Nekem például pattanásaim, mitesszereim, szeplőim is vannak, plusz még a bőrszínem sem egyszínű. De ezt csak én látom, mert alapozóval mindez eltűnik.

2015. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ilyen BHA savat hol lehet kapni?
2015. márc. 4. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
pontosan mi a neve a krémednek? márka, típus minden érdekelne.
2015. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
AHA gyümölcssavas tisztító hab, minden bőrtípusra.
2015. márc. 4. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!