Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok tovább tökéletes...

Nem bírok tovább tökéletes lenni, mindenkinek megfelelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jelenleg 10. osztályba járok. Ez egy 8 osztályos gimnázium,ami azt jeleni hogy 5. óta gimibe járok. Mindig jó tanuló voltam,1. osztály óta minden egyes évben kitűnő. Mivel 5-8.-ig felállítottam egy szintet magamnak tanulásban,vagyis hogy mindenből 5-ös vagyok, ezért most is elvárják hogy tökéletes legyek. De én ezt már nem bírom tovább. 8.-ig minden könnyen ment, utána 8.-ba raknom kellett egy nyelvizsgát,amitől annyira kikeszültem,hogy depressziós lettem. Ebből a betegségből már kigyógyultam de ehhez az kellett hogy kicsit lazábra vegyem a tanulást,amit a Szüleim támogattak. Eldöntöttem hogy melyik tantárgyak fontosabbak es melyek kevesbe,de ez a tanáraimnak nem tetszik es mar elegem van hogy ha kicsit tobb 4-es csúszik be,akkor beszologatnak,megjegyzéseket tesznek,hogy mi lett velem. Fiatal vagyok,elni akarok. Nem szeretnem az egész delutanomat tanulással tölteni,de ők úgy tesznek mintha nem lenne más dolgom. De mar nagyon idegesít,mert szinte soha nem kaptam dicseretet a jo jegyeim miatt,de ha egy 4-est!!!! kapok akkor kitör a világháború. Nem ertem miért akarjak hogy tokeletes legyek,nincs tokeletes ember es én mar belefáradtam ebbe az egészbe. Nem tudom mit tegyek,mert ha lazítok es pl 3-ast irok akkor jönnek a megjegyzesek, azt meg mar nem bírom hogy minden tantárgyból jo legyek. Vannak az életben fontosabb dolgok is.
2015. márc. 1. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem a saját elvárásaid jelentenek problémát, hanem hogy mások mit szólnak hozzá, akkor nem lehet erre mit mondani, mint hogy tegyél rá magasról, mások mit gondolnak. Nem az ő életük, hanem a tiéd, ők nem tudhatják hogyan legyél boldog. Sajnos ha te voltál a kitűnő és emiatt úgy gondolják hogy nagyon okos vagy, akkor mindig tőled várják majd, hogy az élbolyban legyél, mert úgy gondolják, hogy neked megvan az ehhez szükséges képességed, szóval miért ne lennél a legjobb? De ez tényleg nem az ő életük és boldogságuk és nem tudhatják milyen a helyedben lenni. Ha nagyon zavar a szurkálódásuk, szólj vissza nyugodtan, védd meg magad akár a tanárral szemben is, egyébként pedig tegyél rá magasról, hogy mások mit gondolnak. Nem a jegyek a világ legfontosabb dolgai, ebben teljesen igazad van. Csak azért ne is hanyagold el teljesen a tanulást, legyen meg az egyensúly. Az egyetem ennél csak nehezebb lesz majd.
2015. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!