Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A stressz tényleg ennyire...

A stressz tényleg ennyire rossz hatással lenne az ember szervezetére?

Figyelt kérdés
A bőröm nagyon pattanásos(akné). Semmi, de semmi nem használ. Az arctisztítás/kozmetikus után 2 napig tiszta, de aztán ugyanúgy pattanásos lesz a bőröm.

2015. márc. 4. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a stressz ennyire rossz hatással van. Valaki extra pattanásos lesz, valakinek beesik az arca, valakinek a haja hullik (nekem is ez utóbbi), valaki hirtelen lefogy, valaki meghízik, lányoknál kihat a menstruációra, ami késhet, kimaradhat, felboríthatja az anyagcserét, stb. stb...
2015. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen, stresszes ember gyakrabban lesz betegebb, immurendszer legyengül. Hormonháztartás is felborul egy bizonyos szinten.
2015. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuper. Örökké pattanásos maradok.
2015. márc. 4. 23:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Zavaró nagyon. Semmi de semmi nem használ. Kb 1 napig tiszta a kezelés után aztán másnap meg pattanások hada. Ha meg nem tisztíttatom vagy nem foglalkozom vele akkor is. Dokinál voltam és makk egészséges vagyok, tehát csakis a stressz lehet a válasz.
2015. márc. 4. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:
A stressz teljesen tönkre tud tenni fizikailag, igen. Pattanások, kiütések, ekcéma, bőrszárazság, hajhullás, fogszuvasodás, körmök töredezése, gyomorfájás, hasmenés, szorulás, elhízás, soványság, gyengeség, betegesség, menstruációs zavarok... a végtelenségig lehetne sorolni, hogy mennyi bajt okozhat. Úgyhogy próbálj meg lelki egyensúlyt találni, bár ha fiatal vagy, akkor lehet hormonális eredetű problémád is. Kozmetikus mellett a bőrgyógyászt is érdemes lenne felkeresni. Aztán egy pszichológust. Meg egy dietetikust. :D
2015. márc. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Én egy stresszes periódusom alatt őszülni kezdtem, 21 évesen.
2015. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam mindenhol. De tényleg semmi sem használ. A gasztron azt mondták idegi eredetű a bajom. A bőrgyógyász sem tudott segíteni. Nem tudom, hogy hogyan oldhatnám ezt már meg. Elköltözni nem tudok. Semmi kilátás sincsen.
2015. márc. 5. 12:21
 8/8 anonim ***** válasza:
a stressztől tényleg kijöhetnek a pattanások. de a pattanásokat megfelelő módszerrel lehet kezelni. ajánlom neked a bha savas otthoni hámlasztókat, ez nagyon jó mitesszerekre, pattanásokra. a paula's choice webshopban kapható. csak a pattanásokra pedig az akneroxid 5 a legjobb, mert megöli a pattanásokat okozó baktériumokat. gyógyszertárban kapható. annyi hogy ezek mellé kell fényvédő krémet használni, ez nagyon fontos szabály. ezt is vehetsz gyógyszertárban, a vichy, bioderma, avéne márkáknál van. ha érdekel még vmi, szívesen segítek. : )
2015. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!