Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolajat szeretnék...

Ricinusolajat szeretnék használni a hajamra, de mindennap hajat mosok. Ettől függetlenül fog hatni?

Figyelt kérdés
Minden nap este fürdéskor hajat mosok és utána a vizes hajamból 4 felső kicsit tincset befonok, mert ha reggelre megszárad és kibontom és azt kivasalom akkor dúsabbnak tűnik tőle a hajam. Ha ezt nem teszem és vizes hajjal fekszem le és reggel úgy vasalom ki akkor lelapult lesz egész nap. Sajnos ezt így szoktam meg ezért eléggé töredezett a hajam. A sok vasalás és fonás megtöri folyton, de nagyon megszoktam és nem akarom egyenlőre abbahagyni még jó hosszú nem lesz. Ha este bekenem a hajam 1 órára ricinusolajjal és utána mosom le samponnal majd fonom be és reggel vasalom ki, attól még lesz hatása? Fog tőle nőni gyorsabban vagy így is csak törni fog és rövidülni?

2015. márc. 10. 19:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy vasalás előtt használok hővédő lakkot. :)
2015. márc. 10. 19:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg vasalod a hajad egyre rosszabb állapotú lesz, egyre töredezettebb, rondább. Ezt abba kell hagyni vagy hamarosan nem lesz mit vasalnod mert letöredezik.

A ricinusnak pedig semmi hatása nincs a hajra, fejbőrön pedig hajhullást is okozhat.

Hajápoló olaj az argán és a jojoba.

2015. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Ne moss naponta hajat, mert csak tönkreteszed vele (gyakrabban fog zsírosodni, hullani fog)

2. A napi vasalással tönkre teszed a hajvégeidet.

3. Vizes hajjal ne feküdj le, mindig szárítsd meg alacsony hőfokon, főleg a fejbőrödet!

Én kókuszolajat vagy olívát használok mosás előtti pakolásként, majd 2x samponozok szilikonmentes samponnal, majd a végén ecetes öblítés. A hajam egyre egészségesebb, a zsíros korpa okozta hajhullást fokozatosan szünteti meg (most már nem kell naponta felporszívózni a hajszálaimat), és sokkal fényesebb tőle. Ricinust nem használtam, mert nem olvastam róla jókat.


Ui.: ha folyamatosan törik a hajad amit rendszeresen le kell vágatnod, soha nem fog megnőni. Légy inkább türelmes, és tanulj meg törődni a hajaddal. Hidd el, meghálálja (saját tapasztalat).

2015. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Megpróbálok áttérni a 3-4 napi hajmosásra és leszokni a hajvasalásról. 5 éve csinálom és tényleg sok lehet már neki. :)
2015. márc. 12. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!