Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki tippet a pattanásokra?

Valaki tippet a pattanásokra?

Figyelt kérdés

Az arcomon és a hát váll mellkhasomon is vannak tud valaki valamit jó tippet hogyan tüntessem el őket?

Most csak szappannal mosom minden nap, kellene vlaami más is a javuláshoz. Azt hallottam hogy a napozás segíthet de azt naptejjel vagy az nélkül kell a hatás elérése érdekében?(tudom kockázatos a naptej kihagyása)

Hogyha szappannal bekenem de nemmosom le az leszárítja őket?


2015. márc. 20. 18:46
 1/3 anonim válasza:

kenj mindegyik pattanásra egy nagyon pici mentolos fogkrémet és hagyd rajta az estére.Reggel leszedheted.

ez majd kifogja szárítani.

nekem bejött.

2015. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem a fogkrém szart se segít.Vegyél tonikot,esetleg menj kozmetikushoz vagy ami tényleg bejön,az az aloe verás szappan,egyébként a napozás segít,de akkor a hajadat kösd fel hogy szabadon legyen az arcod,és semmiképp ne kenj rá alapozót
2015. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sok-sok hozzá nem értő tipp...

először is, mit eszel? rossz étkezéstől, vagy ételintoleranciától is kijöhetnek pattanások. nekem pl. a tejtermékek okoznak.

nincs véletlen rossz fogad?

ne napozz, pláne ne szolizz, mert szárítja a bőrt, ami jó ötletnek tűnhet, mert eltűnnek a pattik, de a napsugárzás fokozza a gyulladást, szóval egy idő után több fog jönni, és a pattanásfoltokat az uv sugárzás jól bepigmentálja, szóval aztán meg azzal küszködhetsz...

érdemes lehet elmenni egy jó bőrgyógyászhoz, profin tud segíteni.

kívülről így kezeld:

felejtsd el a szappant, igazából egyik bőrnek sem ajánlott. vegyél egy gyengéd, illat-sls-alkoholmentes lemosót. balea ultra sensitive waschgel és a babylove ultra sensitive waschlotion tökéletes, dm-es cuccok.

kell egy problémamegoldó készítmény, mint pl. a benzoil peroid tartalmú krémek. eltávolítja a pattanást okozó baktériumokat. ilyen az akneroxid 5 krém, gyógyszertárban kapható. ez nagyon hatásos.

érdemes használnod egy jó hidratálót, ebben se legyen alkohol, vagy komedogén anyag, és jó, ha illatanyag sincs benne. ilyen: balea ultra sensitive nappali vagy éjszakai krém.

nappalra az akneroidhoz kötelező egy fényvédő, mert fényérzékenyít, és ez megvédi a pattifoltjaidat is, hogy ne égjenek bele a bőrödbe. bioderma, uriage, avene gyárt ilyet, gyógyszertári. alkoholtartalomra, komedogén összetevőkre itt is figyelj.

az otthoni kémiai hámlasztást is ajánlom, AHA és BHA hámlasztók nagy segítségedre lesznek. az AHA gyorsabban eltünteti a pattanás utáni piros hegeket, a BHA a mitesszerek mélyén lévő faggyút oldja, segíti a tisztulást, eltűnnek a mitesszerek. ehhez is kötelező a fényvédő. : ) a paula's choice webshopban találsz nagyon jó hámlasztókat, fényvédőt is.

de ha belső oka van, azt kell megszüntetni, mert akkor hiába kensz a bőrödre bármit, újra elő fognak jönni.

én ezeket a cuccokat használom, csak mensikor jön ki pár pattanás, sajnos ezt nem tudom kontrollálni. a bölcsességfogam és a tejtermékek fogyasztása is okozott gondot, ezeket kikezeltettem, elhagytam, sokat segített.

2015. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!