Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mehetek strandra, napozhatok,...

Mehetek strandra, napozhatok, ha hámlasztókat használok? Természetesen erős fényvédő krémmel. Vagy nem szabad?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A kémiai hámlasztók fényérzékennyé tesznek, ezért nem szabad napra menni vele! A hámlasztók használata éppen ezért inkább télen javasolt.
2015. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor még csak nem is sétálhatok a napon, ha hámlasztót használok? Akkor se, ha mellette fényvédő krémet is használok?
2015. ápr. 1. 15:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Az AHA hámlasztóm például szerintem maximum 2%-os, naponta használom. Még ezt se lehet?
2015. ápr. 1. 15:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Szándékosan ne feküdj ki a napra ha hámlasztasz... miért is tennéd, fényvédő alatt amúgy sem barnulnál semmit. És ha nem véd normálisan akkor a bőrödet teszed tönkre a napozással csak.

Hámlasztani ne strand időszakban kezdj.

2015. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De az is baj, ha pl csak a napon sétálok, és nem fekszek ki konkrétan a napra? Vagy ha strandolás előtt egy héttel abbahagyom a hámlasztást, aztán utána újrakezdem, és közben naponta használom a fényvédő krémet, ha meg egy egész napot a napon töltök, akkor meg 2 óránként újrakenem, úgy nem jó?
2015. ápr. 1. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:

természetesen sétálhatsz a napon, ha van rajtad fényvédő, szóval így a napi tevékenység mellett hámlaszthatsz.

csak ha egész napot a napon töltetsz, strandolás, napozás, nyaralás előtt 2-3 héttel abba kell hagyni a hámlasztást, és továbbra is nyomatni kell a fényvédőt.

2015. jún. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. De lesznek majd nyáron olyan napok is, amikor sokat leszek a napon, például elmegyünk strandra egy délutánra, vagy megyek majd pár napra táborba, ahol lehet, hogy sokat leszünk a napon. Ilyenkor is abba kell hagyni a hámlasztást, vagy elég, ha csak nagyon vigyázok a fényvédelemre?
2015. jún. 20. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:

abba kell hagyni.

a nyári hámlasztást amúgy is csak azoknak ajánlják, akik egész nyáron az irodában ülnek, és max egyszer mennek el nyaralni. éppen azért, mert nagyon rizikós. szóval én a helyedben nem is hámlasztanék nyáron, mert túl sok szabadtéri programod lesz.

2015. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az, hogy túl sok szabadtéri programom lesz, azért túlzás...4 napig leszek táborban, és akkor sem leszünk egész nap a napon, csak lesznek kinti programok is. Strandra kb 2x fogok menni nyáron, és akkor sem napozok, kalap lesz rajtam, és árnyékban fogok ülni, ha nem a vízben leszek. Meg megyünk majd nyaralni. Ezeken kívül még max egyszer lesz olyan, hogy hosszabb ideig kint leszek a napon, de egyébként egész nyáron otthon vagyok. 50 faktoros a fényvédőm, és ha kint vagyok, 2 óránként kenem újra. Így is mindenképpen abba kell hagyni a hámlasztást a programok előtt?


[link]

Egyébként ez fényérzékenyít? Mert ha nem, akkor ezt tudnám használni nyaralás alatt is.

2015. jún. 20. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!