Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hallottam, hogy a citromlének...

Hallottam, hogy a citromlének igen erôs hámlasztó hatása van, és jót tesz az arcra kenve. Úgy kell használni, mint egy szappant, hogy egybôl le kell mosni, vagy fent kell hagyni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nem, ne használj citromot az arcodra. küldök egy cikket privátban, sajnos nem linkelhetek, mert minden ilyen csudiszupi házipraktikás kérdéshez belinkeltem... : D

annyi a lényeg, hogy bár a citrom savas, és a savak tudnak hámlasztani, azonban nem mindegy, milyen a ph értéke. a citromlé túl savas (2-es), a hámlasztás pedig 3-4-es ph-n tud működni. a ph értéket csak laborban lehet beállítani. tehát a citrommal nem lehet úgy hámlasztani, mint egy speciális hámlasztóval, max. úgy, hogy szétmarja a bőrt és hámlani fog. : D de ugye az nem kozmetikai hámlasztás, csak az irritáció jele. szóval egyáltalán nem kíméletes a bőrhöz, és illóolajok is vannak benne, amik szintén nem tesznek jót.

2015. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A citrom inkább szétmarja a bőrt, nem hámlasztja. Hámlasztókat a patikában tudsz venni. Otthon nem fogsz tudni csinálni.
2015. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!