Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy hamvasszőke hajszínem legyen?

Figyelt kérdés
Hajam töve mindíg besárgul, nem tudok mit tenni vele. Ki mit tesz a hajával, hogy megmaradjon a színe, illetve milyen hajfestéket használ?
2015. ápr. 19. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Schauma hamvas csillogás sampon. Durva lila színe van, de nem engedi besárgulni a festett hajat.
2015. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg ha brutál módon sárgul, nagyon csúnya,és nincs a hajad szívatva, akkor érdemes leszívatni, majd arra ráfesteni a szőke hajfestéket. De ezt nem ajánlom, hisz mondani se kell, ez roncsol.

A Schauma hamvasító samponja elég jó, bár én is használtam és ugyanúgy sárgás árnyalatú maradt a hajam, nem mondom, hogy nem volt hatásos, de nem a várt eredményt kaptam. A fodrászom tanácsára kipróbáltam a Kallos Florillum hamvasító folyadékot, nálam ez a nyerő. :) Egy 500 ml-es flakont körülbelül félig öntöm vízzel, majd olyan körülbelül 30-40 csepp hamvasító folyadékot teszek bele. Ez csak tipp, mert nem cseppre számolom. :) De többet teszek, mint amennyi rá van írva, hihetetlenül szép fehéres-hamvas színe van a hajamnak! :) Egyszerűen imádom! :)

Én Palette 318-as hajfestéket használok.

Egyébként úgy tudom, hogy a Wella, Kallos, és az Alfaparf a "legerősebb" a hajfestékben. Az övéké a legjobb. Az Alfaparf festékekről szinte csak azt lehet olvasni, hogy tartósak és nem sárgulnak. Én maradok a Paletténél, hiszen nekem ez bevált és nincs vele gondom. :) Bár az én hajam is sárgul a tövénél festés után olyan 2,5-3 hét múlva, de a hamvasító folyadéktól szép hamvas-fehéres marad. :)

Remélem tudtam segíteni! :)

2015. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia!Az a Kallos hamvasító folyadék nem rongálja a hajat? Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 19. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Kallos Florillumot ajánlom én is, az csak egy lilás folyadék, nem rongál egyáltalán. De ha durván sárga a hajad azon nem segít más, csak a leszívatás.
2015. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! 2-es válaszoló vagyok. Teljesen egyetértek az előttem hozzászólóval. :) Nem roncsolja a hajat cseppet sem, én régóta használom és semmi baja nincs a hajamnak tőle. :)
2015. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen intenzíven használjátok? ☺
2015. ápr. 21. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2-es vagyok. :D Leírom az elejétől a végéig, hogy én hogyan használom. :)

Sajnos az én hajam eléggé zsírosodásra hajlamos. 2-3 naponta mosom, minden alkalommal használom. Néha előfordul, hogy egy kicsit "megszalad" a hamvasító folyadék, több megy a vízbe és ilyenkor 1-2 vékony tincsen észreveszem, hogy nagyon kivilágosítja a hajam, szinte fehérre. :D Ebben az esetben 1-2 mosás erejéig elhagyom, hogy "kikopjon" a hajamból, majd újból hamvasítom. :)

Miután megmostam, akkor kicsavarom belőle a felesleges vizet, bekeverem az oldatot, ahogy írtam (Egy 500 ml-es flakont körülbelül félig öntöm vízzel, majd olyan körülbelül 30-40 csepp hamvasító folyadékot teszek bele.) és egyszerűen ráöntöm a hajamra. :) Asszem nem kell kimosni (én sosem szoktam), de ha a te hajadra a 30-40 csepp sok akkor vagy nem teszel bele annyit vagy pedig ha igen, akkor egy picit lemosod a hajad sima vízzel.

Személyes tapasztalatként leírom, hogy történt velem olyan, hogy a festett szőke hajamba rakattam melírcsíkokat (akkor még sötétebb szőkére volt festve a hajam, gondoltam jól mutatni benne pár nagyon világos tincs) és ezt behamvasítottam a folyadékkal. Csak épp a világos tincseket halványlilás árnyalatú befogta. :D (Igen, ez az átka, ha "túlhamvasítod", akkor egy pici lila beütés előfordulhat). De ebben az esetben sem kell megijedned. Ez vízzel fakul (pláne samponnal), épp ezért nem elég havonta egyszer hamvasítani, mert annak nincs látható eredménye. :D Tehát ha kipróbálod és ne adj isten túl fehér, hamvas vagy lilás eredményt kapsz, ami neked nem tetszik, akkor még egyszer alaposan megmosod a hajad és kijön belőle. :)

Egyébként ezt is tapasztalatból mondom, hogy frissen festett hajra akkor ajánlom használni, hogyha nagyon-nagyon hamvas hatást szeretnél elérni. Nekem nagyjából 2 és fél, 3 hét után kezd sárgulni a hajam töve, én kb festés után a második héten kezdem használni. :) Így meg is akadályozom a sárgulást, mielőtt "elkezdődne" és az én hajamnak eléggé olyan beütést ad, mintha frissen festett lenne. :)

Többször volt, hogy megjegyezték, hogy milyen érdekesen fest a fodrászom, hogy körülbelül 1 centis lenövést hagy a tövénél. És csak ámultak-bámultak, amikor mondtam nekik, hogy hisz nem is voltam fodrásznál, az 1 centis lenövésem azért van, mert már hetekkel ezelőtt voltam. :D (a színe miatt gondolták, hogy fodrásznál jártam) Az én hajamnak komolyan egy csodaszer! :) Ja, és meg kell hagyni, hogy még az ára is baráti, 400-600 forint körül mozog és nem is kell olyan 4-5 hónapig vennem. :)

Remélem tudtam segíteni, de nyugodtan kérdezz, hogyha még valami érdekel! :)

2015. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Mindenképp kifogom próbálni, mert nekem a hajam töve szokott sárgulni (nem durván) ,a végeit már 1 éve nem festettem, de mégis fehér, és ezért akarom, hogy ne legyen kontraszt, mert azért látszik a különbség. Lehet nem sárgulna be ha nem használnák ricinusolajat, de muszáj tenni, mert törekszem a seggig érő hajra, idáig derékig érő van. Köszi a segítséget, nagyon rendes vagy 💋
2015. ápr. 22. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!