Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akik használták már a csigagél...

Akik használták már a csigagélt: bevált nektek, hasznos?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 24. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

a csigagélhez nem kell fényvédő. bátran lehet vastagon kenni, nem fog irritációt okozni. a túl sok retinol okozhat, de a te krémed tégelyes, ami miatt nem olyan erős, mint a tubusos, mert a retinol egy része levegő és fény hatására lebomlik. ez nem feltétlenül rossz, mert legalább nem valószínű, hogy irritációt fog okozni. : ) nekem volt tubusos (paula's choice) és tégelyes (madre labs) retinolom is már, a tégelyeset jobban szerettem, mert ugyanúgy hatott, de nem kellett vigyáznom, nem okozott gondot. mondjuk nem tudom, hogy a te krémed hány százalékos.

hegekre szerintem jobb a retinol, alap ápolásra és rásegítésre pedig a csiga. én felkenném a csigagélt az egész arcra, a pattis-pattifoltos helyekre pedig a retinolt. szerintem ez a kettő már látványos javulást fog hozni.

egyébként nyugodtan küldj képet, hátha tudok segíteni, bár sajnos nem vagyok bőrgyógyász. : )

2015. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a sok infót és a segítsédet!


Sokkal jobban szeretem, ha valaki leírja/elmondja nekem a saját tapasztalatait, mint a reklámokat. Neked hiszek.


Az egyik kép a homlokomról készült, amelyen idén egy halvány barnás elszíneződés lett. (Talán a napfény hatására?)


A másik fotón az látható, hogy van egy piros pont a fülem alatt. Ez mi lehet? Valamelyiket rákenjem?


És szem alatti karikára mit javasolnál - valamelyiket a kettő közül szabad azon a területen (szem alatt) használni?


[link]


[link]

2015. máj. 20. 08:45
 13/22 anonim ***** válasza:

a homlokodon az pigmentfolt, a napsugárzástól jöhetett ki. a retinol feltétlenül jó rá, a csiga is segíthet. mindennapos fényvédőzéstől akár magától is visszahúzódhat. jó még rá az aha hámlasztó, c vitaminos szérum, arbutinos, niacinamidos krémek. itt van egy jó kis cikk:

[link]

a fül alatti pöttyre viszont ötletem nincs. O.o ez olyan, mintha anyajegy lenne, csak piros? mert ha igen, olyan nekem is van a testemen tök random helyeken, nem tudom, mitől. : D szerintem nem fog neki ártani egy krém sem, szóval nyugodtan kend azt a részt is, amivel szeretnéd.

szem alatti karikákra sajnos én sem tudom a csodafegyvert. : ( tini korom óta durván lila karikás a szemem, anyukámnak is ilyen. ott vékony a bőr, nincs sok zsír, ezért áttetsző, és ezért lesz sötét. szemkörnyékápoló cuccok nekem nem hatnak a színére, de a textúráján tudnak segíteni, szóval fontos azt a részt is hidratálni. az biztos, hogy a kevés folyadék ivása, sok kávé, cigi árt a helyzeten. olvastam hialuron savas belső szemzug feltöltésről, elvileg csak az tudja ténylegesen eltüntetni, de az is felszívódik fél-egy év alatt. egyszer tuti befizetek rá. : D ha a szem alatti rész puffadt, arra a koffeines szemkörnyékápolók hatásosak, anyunak az jött be. nekem nem puffadt, csak lila.

remélem, tudtam segíteni valamennyit. : ) és szívesen leírom a véleményemet, vagy amit tudok, elég sokat olvasgatok a témában, persze nem vagyok szakember.

ha van még kérdésed, írj nyugodtan. : )

2015. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ja és a csigagélt bátran kenheted szemkörnyékre. a retinolod nem tudom, milyen erős. rá van írva egy mértékegység, de azon nem tudtam kiigazodni. : D ha 0,1-0,5% közötti a retinol tartalma, akkor lehet szemkörnyékre is kenni.
2015. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Annnnnyira kedves vagy! :-)

Egyszer már kijött halványabb barna folt (pigmentfolt) az arcomon és elmúlt, nem kezeltem semmivel, igaz, időbe telt.

Sajnos nem tudom én sem azt, hogy az a piros bigyó mi lehet a bőrön. Megkérdeztük, hogy bőrgyógyászhoz mikorra lenne időpont, augusztusra, hát, talán elmegyek, bár addig is jó lenne megtudni, hogy mi ez!

Szem alatti karika: már némelyik ovis fényképemen is látszanak a karikák. :S Voltak időszakok, hogy jobban, máskor semennyire. Nem lehet, hogy a stressztől van? Végül is a stressz kapcsolatban van a vesékkel-mellékvesékkel - én meg nagyon stresszes típus vagyok, valahogy meg kéne változnom. (Azt olvastam régebben, hogy az a terület a vese állapotát tükrözi.)

Nem dohányzom. Nem kávézom. Állati eredetű termékeket sem fogyasztok, kivéve néha mézet. Rengeteg gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok. Víz: amióta van víztisztítóm (9 éve), normális mennyiségű vizet fogyasztok, előtte valóban keveset ittam, de a karikában a megfelelő mennyiségű víz fogyasztása sem okozott változást.

Még azt is olvastam, hogy a nem elégséges keringést is jelezheti a karika. Az igaz, hogy alig mozogtam!!! Mostanában kezdtem el.

Az is eszembe jutott, hogy talán a rendszeres talpmasszázs segíthetne ez ügyben, tervem szerint beiktatom a napjaimba.

Nekem sem puffadtak szem körül, de nagyon jó, hogy minden részletre kiterjedően írtál.

Nem baj, hogy nem vagy szakember, szó szerint a saját bőrödön tapasztaltad ki ezeknek a cuccoknak a hatásosságát és én pont erre voltam kíváncsi!!! :-)


Azt tudod, hogy miért kell fényvédőt használni a retinolhoz?


Ezt a terméket nem ismered véletlenül?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__6870..

2015. máj. 21. 08:23
 16/22 A kérdező kommentje:

Az előbb bekentem az egész arcbőrömet a csigagéllel.

Az normális, ha ilyeneket tapasztaltam???


Először hűs érzés volt. Ahogy felkentem a gélt, úgy tűnt, hogy egyből beszívta a bőröm, így kentem még... (Nem kellett volna?)

Később meleg érzése lett a bőrömnek és mintha rövid ideig enyhén csípett is volna. Most még meleg, bizsergő.


Rosszul csináltam valamit szerinted?

Neked voltak ilyen tapasztalataid?

Túl sokat kentem?

Ja! És most egy ideig, mintha szárított is volna! Ez a termék szárít?


Segítesz?

2015. máj. 21. 18:40
 17/22 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes próbálkozni a sötét karikák ellen azzal, amiket írtál, hátha bejönnek. a mozgás mindenképpen jót fog tenni másban, ha mellékhatásként eltűnnek a karikák, mindenképpen írj. : D

a retinol érzékennyé teszi a fényre a bőrt, ezért kell fényvédő. meg a retinolnak van öregedésgátló hatása is, ami csak akkor tud érvényesülni igazán, ha blokkolod a bőrt öregítő napsugarakat is.

a fytomineralt nem ismerem, még nem hallottam róla.

a csigagél hamar beszívódik, de ha kensz még rá, nem fog gondot okozni. de szerintem elég egyszer is felkenni. a hűsítő érzés nekem is szokott lenni, viszont csípni, égetni, bizsergetni nem szokott. bár én más márkájú csigagélt használok. a tiédben max a végén lévő illatanyagok okozhatnak ilyesmit, ha nagyon érzékeny a bőröd, de sajnos az is előfordulhat, hogy a gél valamelyik másik összetevőjére vagy érzékeny, ez bármelyik krémnél megeshet. nekem is volt már olyan, hogy egy krém ilyen okozott első használatnál, de a továbbiakban nem történt ilyen. szerintem próbálkozz még néhányszor, hátha nem jelentkezik többé ez az égő érzés, de ha továbbra is így reagál a bőröd, akkor lehet, hogy érdemes kihagyni, vagy félretenni pár hétre.

amúgy a csigás krémed szerintem nem szárít, de nem is hidratál nagyon. szóval felé érdemes krémesebb hidratálót kenni.

remélem, később nem fognak jelentkezni az égő tünetek, és tudod majd használni a gélt. : )

2015. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Oké, majd megírom, ha a karikák ellen felfedezek valamit! :-)

Biztosan csak túl sok csigagélt kentem tegnap, vagy az első alkalom volt ilyen. Utána elmúltak az érzetek, csak először meglepődtem, nem számítottam arra, hogy ilyen látványosan, érezhetően hat. Nagyon érdekes!

Szerintem nem lesz gond, mert reggelre semmi probléma nem volt a bőrömmel. :-)

Újra köszönöm a segítségedet, tündér vagy!

2015. máj. 22. 07:08
 19/22 anonim ***** válasza:
szívesen, remélem, minden be fog válni. (✿◠‿◠)
2015. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ezek a szerek mennyi idő alatt fejtenek ki látványos hatást? Vagy türelmetlen vagyok szted?
2015. máj. 28. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!