Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal hogy...

Mit kezdjek a hajammal hogy végre nőjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz a sztorim.

Hajnövesztési problémával fordulnék hozzátok,habár nem tudom mennyit tudtok segíteni,de már kínomban nem tudok mit tenni.Eredetileg barna a hajam,kicsivel több mint1 évig volt szőke. Nagyon dús hajam volt,még szőkén is és már hátközép alá ért a hajam,nagyon büszke voltam a hosszú,dús és szőke hajamra. Már kiskorom óta álmom h fenékig érő hajam legyen és ez lassan teljesülni is látszott,azonban nem nőtt olyan ütemben a hajam,mint előtte(természetesen a szőkítő miatt) ezért gondoltam segítek neki és nem szőkítem tovább,visszafestem barnára. Azonban a barátom kiverte a hisztit,hogy barnba akarok lenni,mert ő szőkepárti.

Sajnos voltam olyan agyalágyúlt, hogy hagytam magam befolyásolni és végül kiegyeztünk egy magasan kezdődő ombre hajban(istenem,bár ne tettem volna)

Aztán ismerős-ismerős által ajánlottak nekem egy csudijó fodrászt és itt kezdődött az azóta is tartó rémálmom.

Először minden simán ment,a csajszi rendesnek és hozzáértőnek TŰNT. Kiválasztottuk a barna és a szőke színt is. Ámde már akkor is volt egy sejtésem,hogy nem túl jó ötlet a barna festés és a szőkítés egyszerre,túl sok vegyszer ez így a hajamnak,de megnyugtatott ez a nőszemély,hogy nem lesz itt gond. Én meg b*sszus nem vagyok fodrász,hát hallgattam rá.

Befestette barnára,majd elkezdte azonnal utána az ombrét is. A vége a történetnek az volt, hogy ez a perszona olyan barbár módon túlszőkítette a hajam, hogy mikor kifésülte a hajamt iszonyatosan hullani,maroknyi hajak hullottak ki.Kb a sírás kerülgetett és láttam, hogy a kontár fodrász is kezd izzadni,hogy ezt aztán jól elb*szta.ÉS valóban.Először viszont annyira nem volt vészes. A hossza ugyanis megmaradt,csupán a hajam végének dússága csökkent le,a túlszőkítés miatt. De először annyira nem is volt szembeötlő,mivel nagyon dús hajam volt,kicsit olyan volt mintha a hajam végét "véknyabb" fazonra vágták volna,és úgy sem volt kevés. Persze akkor is azzal lett minden megmagyarázva,hogy túl gyenge volt a hajam vége. A szőke miatt gyengébb volt,de ennyire nem volt gyenge,hogy így kihulljon.Reménykedtem benne,hogy egész jó ütemben nő a hajam,majd visszadúsul pár hónap múlva.No igen.

A hajam ezután iszonyatos tempóban kezdett hullani és most a kulcssontom alá ér vmennyivel.A szőkített rész elengedte magát és kihullott.Nem a hajhagyma,csak a szőkített rész! A fejem búbján továbbra is sok a haj.Már levágtam a nagyon gázos gyenge,túlszőkített részeket de még mindig hullogat.8 HÓNAP TELT EL AZÓTA!És nem tudom levágni teljesen szőke részt mert magasan kezdődik,nem akarom tövig levágatni a hajam.Nagyon kíméletes vagyok a hajammal,kerülöm a hajformázókat, már szilikonos termékeket sem használok,vitamint szedek,ápolom de nem akar rendesen nőni.

Teljesen rosszul érzem magam emiatt,nem tudom hány éjszakát végigsírtam már ezért. Minden barátnőmnek és ismerőseimnek már tiszta hosszú hajuk van nagyon elszomorodom,hogy csak az én hajam rövid...A hajammal együtt úgy érzem oda lett a nőiességem és a vonzerőm is...

Kérlek ha tudtok valami aránylag hasznos tanácsot adni,akkor írjátok le!Tudom,hogy főleg az idő segíthet,de ha mégis tudtok vmit,osszátok meg velem.



2015. máj. 19. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos más megoldás nincs mint hogy a teljes szőkített részt levágod, mivel az csak tovább törik, és ha nincs levágva akkor sose fog a hajad megnőni. Keress egy szép rövid frizurát, van olyan bőven. Aztán majd megnő hamar ha nem ártasz többet a hajadnak.
2015. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért festette be az egészet és utána miért szokítette le újra, nem logikus. Egyszerűen csak barnat kellett volna festeni szép átmenettel. Utána ha sötétebb a szőke akkor csak festeni alacsony oxi számmal. Mit tudsz tenni, egy melegollós vágás, sok sok ápolás. Mivel ragaszkodsz a természetes szerekhez így hosszadalmas lesz. Kókusz olaj, argan olaj.
2015. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már a nagyon szőkített részek le lettek vágva,ami maradt azok már nem annyira szőkék,aránylag van tartásuk,de gyengébbek mint a saját hajam.Szó sem lehet rövid frizuráról,mert azzal fiúnak néznék ki.


Igen ezt nekem is mondták,hogy így is lehetett volna. Valószínűleg azért tett így ez gyökér,mert annyira ért a munkájához...Hogy érted,hogy hosszadalmas lesz,mert ragaszkodom a természetes szerekhez?Tudtommal a természetes szerek tesznek igazán jót a hajnak és segítik a növekedést.

2015. máj. 19. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a természetes ápolás híve vagyok, azért hosszadalmas, mert nem azonnal hoz látványos javulást, idő kell neki. A szintetikus szerekkel valamivel egyszerűbb, ugye azonnal egészségesnek " tűnik ". Én egy melegollós vágást javaslok még egy hónap múlva, nem kell sok, csak egy kevés. Belsőleg: D vitamin, omega zsírvak, msm, kollagén, és egy nagyon jó minőségű vitamin.Fejbőr ápolása, olajokkal, ricinus, kókusz, olíva, mandula, stb. Mehet a végére is.
2015. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jaj,nagyon sajnálom! Ez szörnyű! Vegyél a gyógyszertárba Ricinus olajat,remélem tudod hogy kell használni. Ha nem,nézz utána interneten.. Na szóval. Ricinusolaj,szedd a vitamint,kerüld a hajformázót,hajsütővasat,hajvasalót,hajszárítót,szilikonos termékeket,heti 2-szer mosd a hajad,legyen az Szerda és Vasárnap,hajmosás előtt lehet még pl. tojássárgájh ajpakolás,ha neked ilyen rövid,elég lesz 2 tojás,napi 2l folyadék,nagyon sok gyümölcsöt-zöldséget,vitamindús ételeket,kerüld a cukros/cukrozott löttyöket,ne szárísd a hajad,hajmosás után turbán 1 órára,de egy picikét azért lehet,3 rétegenként szárísd,összefogod a 2 réteget,az egyiket lent hagyod,szárítod,és így tovább,és a legfontosabb:ne stresszelj,mert a stressztől is hullik nagyon sok haj.. :) Szívesen,ha tudtam segíteni... :) 27/N
2015. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

de én azt hallottam,hogy a turbán pont nem tesz jót a hajnak.Rosszul tudom?

2015. jún. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!