Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Köldök piercing kezelése!?...

Köldök piercing kezelése!? Kell mozgatni?

Figyelt kérdés
Tegnap szúrattam köldök piercinget. Kell mozgatni? Mert néhol azt írják hogy ne néhol pedig azt hogy kell és sajnos a piercer aki szúrta nem mondta el hogy kell e. A kamilla teás borogatás tényleg jót tesz neki?

2015. máj. 22. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"Köldökpiercing kezelése:

A piercing gyógyulási ideje kb. 4-6 hét. Kérjük, hogy ez idő alatt tartsa be az alábbiakban felsorolt tanácsokat. Fürdéskor és zuhanyzáskor ügyeljen rá, hogy a friss piercing ne ázzon ki, lehetőleg ne érje víz, és tusfürdő vagy szappan ne kerüljön a nyílásba. Naponta kétszer (reggel és este) kenje be vékonyan az ékszer sebbel érintkező részét erre a célra kifejlesztett gyulladáscsökkentő készítménnyel (pl. Betadine krém, Tetran kenőcs stb.). Friss piercinggel ne menjen uszodába, szaunába, szoláriumba. Kamilla teás borogatás segíti a gyógyulást. Kerülje az intenzív testmozgást, sportolást - elsősorban a hasizom mozgásával járó gyakorlatokat mellőzze. Öltözködéskor olyan ruhadarabokat viseljen, hogy azok ne nyomják a testékszert. Lehetőleg kerülje az övek, magas derekú nadrágok és szoknyák viselését. A gyógyulási idő alatt ne vegye ki az ékszert! Piercingjét feleslegesen ne mozgassa, ne piszkálja! Általános tanácsok Az ékszer menetes golyójának feszességét ajánlott rendszeresen ellenőrizni. "

2015. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 22. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor én most saját tapasztalatot osztanék meg!:)

Én mozgattam minden nap,ugyanis kaptam egy sprayt aminek már nem emlékszek a nevére,de rendszeresen használni kellett.Ezenkívül betadine-t is ecseteltem rá mégpedig úgy,hogy a piercing szárát bekentem vele,majd ahogy mozgattam jutott belőle mindenhova.Elég hamar begyógyult így :) Viszont arra mindig figyelj,hogy előtte jól mosd meg a kezedet,soha ne nyúlj hozzá koszos kézzel!

2015. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
annyit kell mozgatni, hogy ne tudjon ránőni a hús. tetran vagy betadine tök jó a kezelésére, de így is lassan fog gyógyulni, főleg ilyen jó időben..
2015. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Frissen szúrt pc-et nem szabad mozgatni. Octenisept v. Oxycort sprayvel kezeld,nálam a kamilla teás borogatás nem vált be.
2015. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!