Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sajnos 2-3 nap alatt bezsíroso...

Leiyla kérdése:

Sajnos 2-3 nap alatt bezsírosodik a hajam. Sokszor hallottam már hogy mossam ritkábban. Próbáltam 4 naponta hetente is mosni de nem javult. Bevált már ez a sokat hallott "jótanács"valakinek" vagy én csinálok rosszul valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon sokféle sampont zsírosodás elleni sampont kipróbáltam már bio-t,gyógynövényest stb.
2015. jún. 14. 02:17
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem sem hat semmi, a ritka mosás sem. lassan 10 éve szenvedek vele.
2015. jún. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem igazán használt, de engem annyira nem is erdekel, 3-4 naponta megmosom es kész, mert nem bírom ki 1 hétig

1 het után mar nagyon gaz :D

En babasampont használok :'D


15/L


Hany eves vagy?

2015. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mi a zsírosodás oka.

Vehetsz akármilyen hangzatos ígéretekkel csábító sampont, tocsoghat a fejed zsírban hetekig is; ha ennyire zsírosodik a hajad belső okokból, akkor úgyse használ. A 3 nap szerintem nem vészes, heti 2 mosás úgyis jót tesz a mai, mocskos levegő mellett, kivétel, ha valami kedves kis tanyán laksz a semmi közepén.

Ha hormonális oka van, az változhat. Ha egyéb belső probléma okozza, az is. Egy egészséges életmód és kellő folyadékfogyasztás javíthat a helyzeten esetleg.

Ha az a baj, hogy samponnal túlszárítod és emiatt még több zsírt termel a bőröd, azon egy kímélőbb sampon segíthet - és ez az egyetlen ok, ahol beválhat a ritkább mosás. Hajformázót, balzsamot, pakolást ne kenj a tövekhez és a fejbőrre.

Ne piszkáld a hajad, ne fésülgesd állandóan, a hajadon használt eszközöket mosd át alaposan néhány használat után.

Ezek valamennyire segíthetnek, de ne várd, hogy két nap helyett egy hétig bírja majd a hajad csak úgy. :)

2015. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. :)
2015. jún. 14. 15:21
 5/6 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok egyébként.
2015. jún. 14. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos naponta kell mosnom a hajamat mert másnapra ha nem mosnám, olyan hatást kelt, hogy egy hete nem mostam meg. Állandóan azt mondják, hogy próbáljam meg ritkábban mosni, de semmi különbség. Ez van.
2015. jún. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!