Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel lehetne megállítani a...

Mivel lehetne megállítani a hajhullásomat és milyen sampont ajánlanátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a hajam hamar zsírosodik és korpásodásra is hajlamos, emellett sajnos elkezdtem kopaszodni is. Egyre magasabb a homlokom, és a fejem tetején is ritkul a haj. (Amúgy fiú vagyok)
2010. márc. 1. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Csak a hajbeültetés segít semmi más a bátyám mindenféle hajszeszeket próbált de semmi, több tízezer forintot kidobott a semmiért, amúgy én is kopasz vagyok elég rendesen így 24 évesen de engem nem izgat.

Ha jól állsz anyagilag próbáld a hajbeültetést ami nem kevés pénz :)

2010. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Androgenetikus alopecia jellemzése


Hormonális receptorok zavara, a hajvesztés fejtetőn jól megfigyelhető. A fej bőre vékonnyá, sorvadttá, fénylővé válik. Rajta hajszálértágulatok figyelhetők meg, de a szőrtüszők kivezető nyílása nem látható. A hajszál szőrszerűvé válik. A betegség kialakulása fiatal korban kezdődik.



A hím jellegű hormonok túlsúlyba jutása a faggyúmirigyeket túlzott faggyútermelődésre serkenti, amely seborrhoea kialakulásához vezet. A seborrhoea fokozott hajváltást, kellemetlen viszkető érzést, gyors hajzsírosodást okoz. A hajhullás a halántékon kétoldalt ill. a fejtetőn kezdődik. A hajszál ilyen esetben elvékonyodott, fénytelen, tápanyag hiányos.



Egyéb hajhullást kiváltó okok


- pajzsmirigy, vese, hypopyzis-, női hormonproblémák

- hosszantartó láz

- véralvadás gátló szerek szedése

- fogyókúrás gyógyszerek

- diéta (kevés vitamin bevitel) egyoldalú táplálkozás

- rossz vérkeringés

- alacsony vérnyomás

- fogamzás gátlók

- vitaminhiány ill. túladagolás

- időskori kopaszodás


szóval ajánlom keress fel egy bőrgyógyászt az lehet hogy tud valamit segíteni a dolgon krémmel /samponnal /gyógyszerrel

2010. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csaj vagyok és nekem a hajfestéstől hullik, így mostanában teszteltem magamon ezt-azt.

Schwarzkopf hajhullás elleni sampon férfiaknak (én a nőit használom) nagyon hatásos, kb. 1-2 hét alatt megállította/csökkentette a hullást, tényleg igaz ami rá van írva. és mindkét nem speciálisan a sajátját használhatja, nekem ez tetszett benne igazán. mert ami jó a férfinak az nem mindig jó a nőnek, és fordítva. 1800 ft a Dm-ben.

Van még a klasszikus Bánfi hajszesz. nem valami jó az illata és sokáig kell használni míg hat, de mások azt mondják jó. én még nem használtam annyit hogy ez kiderüljön. 2-3 hónapos kúra után hat. Uniszex termék.

hajmosás előtt 20 perccel be kell dörzsölni a fejbőrbe, szóval elég macerás használni, nekem nem mindig van rá időm, de bevallom gyakran lusta vagyok ilyen szempontból.

2010. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam vashiány váltotta ki a hajhullást. Miután normális értékbe került a vas tartatalom a szervezetemben, megállt a hajhullás. Nézed meg a vérképedet.

Igaz én lány vagyok, de lehet ez is oka a hajhullásodnak és azt nem lehet semilyen samponnal helyrehozni.

2010. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En EUROVITA( haj es korompalot szedek), meg csak ket hete es mar nem hull annyira, szerintem nagyon jo. Nemtudom Magyarorszagon vane, mivel en erdelyi vagyok.
2010. márc. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!