Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki használ tiszta ARGÁN...

Cunciii kérdése:

Ki használ tiszta ARGÁN olajat? Hajra arcra. Okoz pattanásokat? Segit eltüntetni őket? Tapasztalatokat várok

Figyelt kérdés
2015. jún. 26. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem nem okozott pattikat.

de az olajok fogják eltüntetni a pattanásaidat, mivel nem erre valóak, hanem visszazsírozásra. nem valószínű, hogy a pattanásos bőrödnek, ami valószínűleg így is zsíros, olajra lenne szüksége. csak akkor van, ha valami anti acne gyógyszer vagy krém teljesen kiszárította a bőrödet.

2015. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*de az olajok NEM fogják eltüntetni...
2015. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nekem pattanásos a bőröm, főleg ha sokat eszem édeset, amúgy meg nagyon száraz a bőröm, néhol vedlik már, mert agyon száritottam pattanásra való krémmel, meg olvastam hogy argán olaj jó a pattanásokra mert van benne gyulladáscsökkentő, meg kiegyenliti a bőr faggyútermelését, szóval inkább ezt próbálom ki mint egy pattanásokra való krémet amik nem segitenek csak kiszáritják a bőrt...én már tudom...sajnos
2015. jún. 27. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:

jaa értem, akkor tényleg jó ötlet az olaj. de egy könnyedebb hidratáló sem árt, én pl. azt vettem észre, hogy ha egy kis krémet meg pár csepp olajat összekeverek a tenyeremben, és ezt viszem fel, akkor jobban beszívódik, mint az olaj önmagában. meg így a vízhiányon is segítek a krémmel.

amúgy nagyon sok a rossz pattanástalanító cucc... amiket drogériában kapni... 99%-uk csak ront a helyzeten.

viszont a gyógyszertárban kapható akneroxid krém elég jó. bár ez is szárít, óvatosan kell használni, és kell mellé hidratáló bőven, vagy akár olaj, legalább hat. végül is gyógykészítmény. benzoil peroxid van benne, ez az egyik leghatásosabb cucc, pusztítja az aknét okozó baktériumokat.

2015. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én meg most nagyon akarok venni olajakat majd először kipróbálom az argán olajat, utánna lehet a jojobát is, mert olvastam hogy ezek nem tömitik el a pórusokat se és nem okoznak pattanást, sőőőt inkább segitik a gyógyulást :) már sokmindent próbáltam pattanásokra de semmi sem szüntette meg végleg, mindig előjön pár főleg mikor édeset eszem :( először le szoktam mosni arcom tonikkal, utánna bekenem nivea krémmel, utánna pedig teszek pattanásokra még krémet ami segit elmulasztani őket, néha tólzásokba esek és majdnem egész arcomra kenem ezért is száraz a bőröm..
2015. jún. 27. 09:53
 6/7 A kérdező kommentje:
túlzásokba*
2015. jún. 27. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, a még kezdődőben lévőket beérleli, újakat viszont nem okoz. Nem hinném, hogy radikálisan segítene a problémán, nem erre való, viszont a kezdeti ijedtségen túl, hogy csupa piros, gennyes ragya lettem (ismétlem, azok már előtte is készülőben voltak kijönni) rendszeres használat mellett javított a bőröm összképén.
2015. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!