Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rettentően hullik a hajam már...

Rettentően hullik a hajam már hónapok óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

már hónapok óta nagyon durván hullik a hajam, már sokkal kevesebb van mint azelőtt! ez eléggé nyugtalanít, nem tudom mit tehetnék. hajhullós korszakom szokott évben 1-szer 2-szer előfordulni, de egyik sem ilyen tartott eddig ilyen sokáig, és egyik sem volt eddig ilyen durva! pedig eddig is kevés hajam volt, de most meg végképp! :( mit tehetek ez ellen?

15/L



2015. jún. 28. 23:21
1 2
 11/11 zikta válasza:
A fekete hajfestékek hajhullást okoznak. Ha erről van szó, mindenképp hagyd abba. Próbáld meg a diólevél-teás öblítést. Hajmosás után egy nagy bögre diólevél teát önts a hajadra és hagyd rajta, így szárítsd meg. Néhány hétig folytasd.Ne higgy kapásból azoknak, akik hormonális problémára utalnak és nyomban felírnak egy 5ezer Ft-os kortiko-szteroid tartalmú löttyöt, mert az semmit nem old meg, viszont a vesédet, májadat károsíthatja. Ha az arcod kissé pattanásos és hamar "kérgesedik", pedig már nem vagy tini, akkor valószínűleg seborrheás dermatitis a bőrtípusod, magyarul és gusztustalanul zsíros korpa. Nyugi, nekem is ilyen és még élek ezzel a teherrel. Ha az arcod ilyen, akkor a fejbőröd is. Ez azt jelenti, hogy többet hámlik, mint másnak, és ezt a felesleges bőrréteget el kell távolítani, különben befulladnak a hajhagymák. Ha megfázik valahol a fejed, ez fokozottan érvényes (uszoda, wellness után szokott). A többlet hámréteget úgy is eltávolíthatod, hogy két hetente kádban, bő vízben kiáztatod néhány percig a fejbőrödet, és rendesen átvakarod körömmel. Nálam is az volt a gond, hogy ahogy jobban hullott, nem mertem "bántani", kevesebbet mostam, enyhébb samponnal (bio sampont rendeltem 150 ml 4 ezerért), nem dörzsöltem annyira, és a drága hajcseppek tovább rontották a helyzetet, a megfázott fejbőrt benedvesítve még jobban megfázatták a fejbőrt és még kevésbé tudott lélegezni az elhalt hámrétegtől. Nekem a 240 Ft-os diólevél tea vált be, szinte azonnali eredményt hozott. Drukkolok!
2015. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!