Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsiros szaraz haj?! Mieeeert?

Zsiros szaraz haj?! Mieeeert?

Figyelt kérdés
A hajam alapbol zsiros... Ket naponta mosnom kell mert nagyon csunya. De amihy meg nagyon nagyon szaraz. Es most nem csak arrol beszelek hogy toredezett a vege... Mert az mar hozzam nott szinte xD hanem arrol hogy az egesz full szaraz. Pedig en aztan sok sz@rt szoktam kenni a hajamra. Ami a zsirosodasra nem sokat segit...de remenykedek h a szarazra segit. De nem...-.- meg a balzsamot se mosom ki a hajambol...de igy is olyan mint a sepru. Full szaraz :(( olajokkal is kenem. Olivaolaj,arganolaj, keratinos balzsam...minden. De menthetetlen. Alig vanmar hajam mivel mindig vagattam belole sokat hogy egeszseges legyen es ne torjon...de levagatom es masnap mar torikxd segitsetek mert mar nemtudok mi tevo legyen. Ezen mar csak a nullas gep segitene xxd de nem akarok kopasz lenni:')

2015. júl. 21. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Azért zsírosodik ennyire mert megszokta a 2 naponta mosást.

Én 15 éves serdülő lány vagyok hosszú hajjal és 4 vagy 5 naponta mosom meg, de csak a nyár miatt, sokszor heti 1x. És nem zsíros még akkor sem. Ugyanúgy tombolnak a hormonjaim, pattanásos vagyok. Nem lett volna szabad erre rászoktatnod a hajad!

2015. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy zsíros és száraz. Olyan van, hogy zsíros áés töredezett, az pedig vitaminhiányt jelez. Igyál több folyadékot és egyél több vitamint.Használj eleinte szárazsampont és szoktasd át magad a 3-4 naponta hajmosásra. Amíg nem jön rendbe, addig célszerűbb lenne vmi rövidebb frizura.
2015. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van száraz és zsíros haj (nekem is ilyen a tőve más mint az alja). Használj 2féle sampont és külön mosd aa hajad részeit mosdd ritkábban és egyszerre ne tegyél rá ennyi mindent. Mosdd meg aztán tegyél rá pakolást (vagy boltit vagy olívaoljat joghurttal vagy argánolajjal keverj össze (tehát csak 2-3 dolgot)) hagydd rajta 1-2 órát vagy akár egész éjszakára majd mosdd le tegyél rá balzsamot (nem kell kimosni) hagyd magától megszáradni vagy kicsit szárítsd meg majd tenyél rá egy nagyon pici olajat kb 1 borsnyit-borsónyit. Ha ezt csinálod minden hajmosásnál akkor pár hét-hónap alatt rendbe jön. Az 1. Alkalom után is van változás de az csak látszólagos az eltőrt hajvégeket le kell majd vágatni de ezzel megelőzöd a törést. Próbáld ki :) tényleg ne mosdd a hajad ilyen sűrűn és a 2féle sampon beválik. :)
2015. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetes gyógynövényes sampon, vagy szappan. (Manna, Olivia termékei). Kókuszolajat próbáltad már?
2015. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
En mar minden sz@rt probaltam. Amugy is egy 15 eves csaj ne oktasson ki engem hogy "ez azert van mert hozza szoktattad" ugyanis nem... mert volt h sokaig nem mostam hajat. Mert gondoltam ugy hatha elmulik. Marmint volt hogy hagytam 4-5 napig vagy egy hetig. Csak mar annyira zsiros volt hogy utana korpas lett a hajam. Es alig akart elmulani... nem tudom megcsinalni azt hogy nem mosom csak 4-5 naponta mivel utcara kell mennem...valahogy mutatkoznom kell...mivel rovid a hajam osszekotni nemtudom... szaraz sampon meg max egy napig csinal turhetot a hajambol. Amugy azert mondtam hogy szaraz is a hajam mivel az oke hogy a vege torik...de ugyanugy a tobbi resze is szaraz. Csak az maskeppen. Amugy nem rakok ennyi mindent a hajamra. Felvaltva pakolom ra. Tobbieknek koszonom a valaszt:)
2015. júl. 23. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!