Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen a bőrtípusom? És...

Milyen a bőrtípusom? És hogyan ápoljam? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sosem tudtam eldönteni,hogy pontosan mit kenjek a bőrömre,hogy eltűnjenek a bőrhibák,kiporosodások.

A bőröm jellemzői:

A két orcám a durvább,ott van általában a legtöbb pattanás,begyulladt miteszer,néha csomó is. Az orrom körül mindig piros a bőröm,és sok apró miteszer is van itt. Az állam is hasonló:sok a pirosság,pattanások után maradt folt stb.

Viszont az arcom többi része kb mintha retusálva lenne,max szökőévente egyszer néhány miteszer (esetleg a homlokom az problémásabb,ott szokott még a pirosság feltűnni).

Amúgy a T zóna az zsíros,fényes,viszont olykor száraz lesz (főleg a 2 szemöldököm között,az államon,néha az orrom is hámlik,bár ez csak télen)

Fogalmam sincs,hogy hogyan kezeljem ezt a bőrtípust,mert ha zsíros bőrre való termékeket használok,az kiszárítja,ha meg száraz bőrre valókat,az bezsírosítja.

Előre is köszönöm a segítséget!

17L



2015. aug. 13. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kombinált lehet a bőrtípusod. Fontos, hogy ne kezeld túl, tehát nagyon sokféle cuccal, mert csak ronthat a helyzeten.


Nekem is kombinált a bőröm, és most a Dr.Organic teafás lemosóját használom, nagyon jó. Nem szárít, viszont a T-zónámat remekül (és tartósan!) mattítja. Müllerben lehet kapni, vagy online rendelni. Megéri az árát, mert nagy kiszerelés, nekem hónapok óta megvan és még a felénél se tartok...pici mennyiség is elég, nagyon jól habzik.


[link]


Erre nekem már csak egy hidratálókrém hiányzik, ebből még keresem az igazit, mindig másmilyet próbálok ki. Az én bőröm igényli az esti krémezést is (fürdés, arcmosás után különösen száraz), arra a Nivea éjszakai krémét használtam eddig, ami jó, de semmi extra, most ezt fogom megvenni, nagyon pozitívakat írnak róla:


[link]


Egyébként ajánlom, hogy olvasgasd a Krémmánia blogot, nagyon jól összeszedik a bőrápolást érintő témákat:



[link]

2015. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. aug. 13. 14:12
 3/3 anonim válasza:
szivaccsal radírozd az arcod, utána miteszertisztítóval, végül egy enyhe toniccal kend át, ahol problémásabb a bőrőd oda fordíts több figyelmet
2015. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!