Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Normális ha 27 évesen még...

Normális ha 27 évesen még mindig kijönnek a pattanásaim és a miteszereim?

Figyelt kérdés
Elég zsíros a bőröm. Kipróbáltam már sok krémet, arctisztítót, valamelyik ideig-óráig bevált de sajnos a probléma mindig visszatér. Kozmetikusra nem nagyon van pénzem. Mit ajánlanátok?
2008. szept. 7. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok,hasonló problémával.Az is segíthet,ha minél többször megmosod az arcod szappanos vízzel egy nap.Vannak olyan szappanok is,amik kifejezetten szárítják a bőrt és egyáltalán nem drágák.
2008. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 24, szintén ezzel a problémával, és nem normális egyáltalán, a legjobb lenne ha bőrgyógyászhoz mennél, bár még én sem jutottam odáig.
2008. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, a tiédhez hasonló problémával: teli van a bőröm mitesszerekkel, pattanásokkal. A kozmetikus azt mondta, hogy ún. korpás seborrhoeám van, és a rendszeres tisztításon kívül nem lehet vele mit csinálni. Pedig mindent kipróbáltam már: szárító szappan, gyógyszertári alkohol, szépségvitaminok garmadája, gyógynövények, bőrradírok... Még bőrgyógyásznál is voltam, aki kijelentette, hogy nem tud mit kezdeni velem, bízzak abban, hogy az első gyerek után, vagy legkésőbb a menopauza környékén rendbejön. :P

Nemrég voltam egy számítógépes bőranalízisen, ahol viszont kihozták eredményként, hogy a bőröm zsírtartalma 5% (!), víztartalma pedig 40%. Tehát súlyosan kiszáradt, dehidratált, ugyanakkor felületi zsírosság tapasztalható. Ezt tették a szárító szappanok és az alkohol... A faggyúmirigyek viszont túlaktívak, ezért irtó mély mitesszerek alakulnak ki a bőrömön.

Most azt csinálom, hogy egyrészt hidratálom a bőröm naponta többször, másrészt hetente felteszek egy faggyútermelést szabályozó maszkot. Érzem, hogy kezd rendbe jönni a bőröm, bár tudom, évekig tart majd, mire kiheveri a szárító szappanokat...

2008. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, anyukámnak is vannak. A mitesszerek mindenkit érintenek szinte, ha anyukámon meg pattanások jönnek ki, neki a szolárium segített.
2008. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsokat. Azt gondolom, h hasonló a problémám, mint kedves utolsó válaszadó, neked. Mikor megmosom az arcom, egyenes érzem, hogy ki van száradva, pár óra múlva pedig tiszta zsír. Ezt a faggyútermelést szabályzó maszkot hol szerzed be? mi a neve? Most rendeltem az avonból megint egy újabb arctisztítót és krémet. Majd szólok, ha használ. Egyébként a táplálkozásommal is baj lehet. Ha nem ennék össze-vissza mindent, meg hízlaló dolgokat, sőt még néha méregtelenítenék is, lehet, hogy jobb lenne a helyzet.
2008. szept. 8. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszoló vagyok: a faggyútermelést csökkentő pakolást a kozmetikusom keverte nekem. Sajnos a pontos receptet nem tudom, de van benne kámforos fekete iszap, aloe vera-gél, és teafaolaj is.
2008. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem szakember (bőrgyógyász, kozmetikus, v. kozmetológus) nélkül nincs megoldás a problémára, vehetsz rá akármit. Vizsgálatokkal fel lehet kutatni, hogy mitől lehet ez nálad, ami elég strapás. Ez az egész egy kísérletezés ami sok pénzbe kerül így is úgy is.

Szappanal meg??? Nehogy!!!

2008. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!