Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az baj, ha minden nap borotvál...

Az baj, ha minden nap borotválom a hónaljam és a lábam?

Figyelt kérdés
Pl. Ha reggel leborotválom,este már érzem hogy borostás :) Hónaljon is már másnap vissza van nőve :D 14/l

#láb #borotva #hónalj #szőr szőrtelenítés
2015. szept. 1. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Ha neked így jó.. Egyébként sok buta azt hiszi, hogy a borotválástól megerősödik a szőrzet- de ez nem igaz. Lehet utánaolvasni, hogy miért érezzük erősebbnek.


"a szőrszálak ha megnőnek, a bőrfelszínen egy idő után elkezdenek kopni a külső mechanikai hatások miatt, így vékonyodva el. A borotva csak a felszínen kettévágja a szőrt, amit ha újra hagy kinőni, ugyanúgy meg fog kopni egy idő után.

Természetes, hogy bármi amit késsel elvág, annak éles a széle, ugyanígy képzelje el a szálakat is. De ha ezt az éles felszínt sokáig éri külső mechanikai hatás, ugyanúgy el fog vékonyodni, lekopik.

A borotvától nem lesz több szőrtüsző, amiből több szál nő, illetve nem hat egyáltalán a bőrben ülő szőrszemölcsre ami az új szálakat "teremti".

Maximum annyi hatása lehet, hogy a már kinőtt szőrt pl. ha karon kiszívta a nap és azt leborotválja, akkor a friss szálak sötétebbek lesznek, hiszen azok még az eredeti színükben fejlődnek, ezért is tűnhetnek erősebbnek."

2015. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyáron én is szinte minden nap borotválom. A többi évszakban, ha nem látja senki, akkor csak 2-3 naponta.
2015. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, de hosszútávon nem praktikus. A lábadon próbáld meg az epilátort, hidd el nem annyira fájdalmas hogy ne tudd kibírni viszont akkor teljesen állj át a lábadnál ne váltogasd, mert az epilátornál egyébként is ritkább és vékonyabb lesz, és lassabban nő vissza. a hónaljamat én is szinte 2-3 naponta borotválom, de csak nyáron.
2015. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha esztétikailag kérded, nem probléma, de egészségügyi szempontból sem :D Előttem már leírtak mindent :)

Én fiú létemre is leszoktam a hónaljamról borotválni. pl. nyaralásnál naponta. De télen sem hagyom nagyon megnőni, elkezd idegesíteni, nem szeretem. Lehet 1-2 ember b*zisnak találja, nem túl férfiasnak és stb, de hidegen hagy. Nekem így tetszik, így érzem jól magam. Én testem.

Ebből kiindulva egyáltalán nem baj. Gyanta, epilátor tartósabb megoldás, erősen filózok rajta :)

Lábról sem baj, de arról nem tudok nyilatkozni

2015. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!