Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus, valamint kókuszolaj...

Ricinus, valamint kókuszolaj hajra: van valakinek tapasztalata vele? Hogy alkalmazzam? Növeszteni és erösíteni szeretném az amúgy festett hajam.

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A ricinus olaj jó rá, ha növeszteni akarod. A gyógyszertárban lehet kapni kis üvegben, ezt otthon kiöntöd egy kis edénybe, majd összekevered egy evőkanálnyi olivaolajjal, és rákened a hajtövekre. Előtte érdemes kicsit felmelegíteni, mert elég sűrű.
2015. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még első vagyok. Miután rákented a hajadra masszírozd bele a fejbőrödbe, és a hajadat csavard be alufóliával és tegyél rá törölközőt (vagy sapkát), hogy melegen tartsd, majd hagyd rajta 2-3 órán át, de éjszakára is fenthagyhatod. A kókuszolajat még mem próbáltam, de a ricinus szerintem jatékony. Sok sikert hozzá :)
2015. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A ricinus olaj az igen nagyon hatásos :D 2 cm-es hosszabbodás következett be! Ami a legjobb az egészben, hogy az olaj nem drága, bármely patikában beszerezhető, és a pakolás elkészítése sem bonyolult. Kb 400 ft / 1 dl, de érdemes beszereni fél litert ! Használata: A pakolásnak számtalan elkészítési formája ismert:

(mindig száraz hajra vigyük fel!)


Kb fél deci (hajhossztól függ) ricinusolajat tegyünk mikroba, hogy felmelegedjen, majd keverjük össze 1-2 tojás sárgájával, hogy sűrű masszát kapjunk.

Ehhez tehetünk pár csepp citromlevet (szőke haj esetében)

Vagy vitamin kapszulákat (por formájában), pl E-vitamin

Tojás helyett elkészíthetjük olíva vagy napraforgó olajjal is a keveréket (megkönnyíti a kimosást)

Vagy a szokásos hajpakolásunkhoz is adhatjuk

2015. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha érdekel egyép érdekesség a hajnövesztésről akkor irj privátban :) :D !
2015. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ment mindenkinek a zöld kéz!:))
2015. szept. 3. 09:20
 6/7 A kérdező kommentje:
még egy olyan kérdés: a festett vörös hajamat nem fogja nagyon elszínezni?
2015. szept. 3. 10:26
 7/7 Szafica ***** válasza:
Én mézet is szoktam beletenni, könnyebb kimosni. Egyik barátnőm szerint gyorsabban kikopik a festék a hajából a pakolástól.
2015. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!