Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha akkor festek hajat amikor...

Ha akkor festek hajat amikor menstruálok, az tényleg befolyásolja a hajam színét? Mármint azt, hogy milyen színűnek fog látszani a festék hajamon.

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy hülyeség, semmi köze hozzá. Valahonnan kitalálták ezt a baromságot, el ne hidd már!
2015. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

TV-be mondták kb 1 éve,akkor néztükapuval a híradót és olyankor hajfestős korszakomba voltam,most nincs új festék a hajamban kb 1 éve és pont megvan ezért kérdeztem.

Amúgy köszi a választ!

2015. okt. 12. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Rengetegszer festettem már hajat amikor megvolt, semmivel nem lesz másabb.
2015. okt. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos ez nem kamu. Egy csomó példát tudnék rá mondani.
2015. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez most egyénfüggő,vagy mi?
2015. okt. 22. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudományos vizsgálat nincs erről, de amiket én olvastam, azoknak semmi köze nem volt a menstruációhoz. Pl ilyen hogy szőkített a csaj menstruáció közbe és zöldes lett az eredmény, nos ez nem a menstruáció hibája, hanem a rossz árnyalatválasztás eredménye. Zöldes lehet bármikor a szőke ha kék (hamvas) és sárga (aranyszőke) keveredik.

Meg akinek foltos lett, ja igen 1 doboz 50 ml-es festéket kent fel a majdnem derékig érő hajára, édes kevés rá, persze hogy nem fogta be mindenhol...

Olyat még nem olvastam ami valóban arra utalt volna hogy menstruáció miatt lett bármi is másabb festésnél. De könnyebb erre fogni mint utánajárni hogy valóban mi miatt sült el rosszul a festés.

2015. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Gondold végig.. Ha elmész fodrászhoz, megkérdezi, hogy éppen menstruálsz e?! Nem, nem hinném, ugyanis nincs összefüggés.
2015. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fodrász vagyok, tapasztalatból mondom, hogy igenis van összefüggés. Merem állítani azért is, mert sok fodrásszal beszélgettünk erről, és mások is tapasztalták. Tudományos alapja nincs, ill. még eddig senki (még a brit tudósok sem :) ) vizsgálta, de tény, hogy menzesz alatt máshogy hathat a festék. Pl. a szőke sárgás lesz, a vörösek alig látszanak. Ez utóbbira szintén konkrét tapasztalat: vendégem hajába mindig kerül intenzív rezes-vöröses melír is, ami az ő hajában sosem erős. Furcsállottam, mert nem ez a várható eredmény, de megtanultam, hogy nála az lesz és kész. Na, egyszer viszont teljesen olyan intenzív lett, amilyennek kellett! Mi volt az oka? Akkor éppen nem menstruált, máskor viszont mindig akkor jött...

Tudnék még példákat, de felesleges, mert aki nem tapasztalt ilyet úgysem hiszi el.

Ja, egyszer az én dauerolásom sem jött össze, akkor én is menstruáltam, és nem tudtam, hogy ez esetleg befolyásolhatja.

2015. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!