Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindent szeretnék megtudni az...

Mindent szeretnék megtudni az almaecetes szódabikarbónás hajmosásrol (? )

Figyelt kérdés
Kell-e balzsamot használni útána? Mennyi kell az almaecetből és a szódabikarbónából meg a vízből? Teljesen el kell hagyni a sampon használatát?

2015. nov. 4. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik lúgos a másik (ecet) savas kémhatású, együtt ne használd a 2-t. Csak szódabikarbónával moss hajat 5 dl vízhez 1-2 púpos evőkanál szódabikarbónával. Sampon nem kell (ahelyett van a szódabikarbóna) balzsam csak szigorúan hajvégekre és szerintem ne használj balzsamot minden hajmosáskor. Nekem mondjuk eléggé zsírosodó és nem törékeny a hajam én az ecetet nem használom. De nem tudom, hogy a te hajad milyen. Ha esetleg túl sok szódabikarbónát tettél a vízbe (megzúdult), akkor mattabb és kellemetlenebb tapintású lesz a hajad. De ha ezt kipróbálod, onanntól ha elfogy a szódabikarbóna véletlenül és ismét előkerül a sampon, nos nem lesz jó érzés samponnal hajat mosni és előbb fog zsírosodni a hajad.
2015. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek az íráshibákért, de telefonról írtam ki.
2015. nov. 4. 22:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De olyan sokan írták hogy együtt használják.
2015. nov. 4. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem együtt kel használni.


Az első hozzászóló nagyon jól leírta, azt még kicsit kiegészítem.


Eredetileg magának a hajnak az enyhén savas pH tesz jót, viszont a fejbőrről, hajról a szennyeződést a lúgos szódabikarbóna+víz kombináció mossa le.


1. lépésben a szódabikarbóna+víz keveréket használjuk.

2. lépésben az ecetesszencia+víz keveréket alkalmazzuk (lemosni a szódabikarbónát, mert az amúgy lerakódna a hajon és az nagyon nem tenne jót a hajnak!!! Mindenképpen le kell alaposan mosni a szódabikarbónát!)


Zsíros hajra talán célszerűbb ezt a módszert használni.


Amúgy a legtöbb sampon enyhén lúgos (de nem csak emiatt nem jók), de manapság már kaphatóak enyhén savas pH-júak is.


A lúgos kémhatású anyag kinyitja a haj pikkelyeit, a savas bezárja, ezért elvileg mindig enyhén savassal érdemes zárni a hajöblítést.


Amikor matt és tapadó a haj a procedúra után, akkor az azt jelenti, hogy nem sikerült lemosni a szódabikarbónát.

2017. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!