Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz, hogy a fekete hajfestékt...

Igaz, hogy a fekete hajfestéktől gyorsabban nő a haj? Miért?

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem igaz.

Csak ha világos a hajad alapból, a nagy kontraszt miatt sokkal előbb és jobban látszik a lenövés.

2015. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%

Igaz. Sajat tapasztalat, anyumnak, noveremnek, legjobb baratnomnek, 1-2 osztalytarsamnak feketere festett haja van es gyorsabban no/nott. Hogy miert, azt nem tudom. Gondolom a festek osszetevoi/valamelyik osszetevoje miatt.

De elarulom, hogy a legkarosabb festek. Nem, nem a szoke az. A fekete, mert azt havonta (ha eredetileg nagyon sotetbarna a hajad, akkor eleg 2 havonta) ujra kell festeni. Es eleinte noveszti, szep lesz, fenyes, stb...de ha huzamos ideig fested feketere (nem felevig mondjuk, vagy 1 evig, hanem tobb ideig) akkor kesobb fogja megbosszulni a haj. Ugyanis a fekete kemeny hajhullast okoz. Es nem 1-2 ev mulva fog kijonni. Lehet, hogy ha valaki 20 evesen festi be a hajat, akkkor 60 eves korara kihullik az osszes...

Pillanatnyilag jo a hajnak, de egyebkent a legrosszabb a kesobiekben.

2015. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, es rosszul fogalmaztam. Azert ne felejtsd el, hogy emberfuggo is a dolog. Azert tudok olyanrol is boven, akinek fekete a haja, de noni nem no...
2015. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
semmi köze ehhez a festéknek. de tényleg káros a fekete szín..
2015. nov. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
nekem 4 éve fekete a hajam de nem hiszem hogy ezért nő gyorsan és igen a lenövés látszik hamarabb mert nagy a kontraszt.
2015. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
67%

Fogalmam sincs, hogy a növést gyorsítja-e, de irtó nagy baromságot ír, aki a kontrasztra meg a lenövésre fogja. Most egy tanfolyamra járok, ott van egy lány, aki mindig elém ül. Festett fekete haja van. Már 2. éve vagyunk osztálytársak, de szemmel látható a haján, hogy nőtt. Amikor elkezdtük a sulit tavaly, akkor kb lapockáig érő haja volt, most pedig 2-3 centi híján derékig ér neki. Nem tudom mitől nő neki ilyen gyorsan, biztos nem genetika, mert nagyon örül, hogy életében először végre megnőtt neki ekkorára az egyébként nem gyorsan növő haja. Egyébként előtte egy gimnáziumba jártunk, akkor látásból ismertem, világosbarna haja volt és közel nem nőtt. Kb a vállig érő hajából 4 év alatt lett lapockáig érő neki, ballagásra lett fekete, aztán szeptember kezdtük a tanfolyamat, azóta eltelt több mint 1 év és hirtelen szemmel láthatóan hosszabb neki, nem kicsit.

Szóval nem csak az eredeti világos lenövés meg a kontraszt meg a mit tudom én mitől tűnhet olyannak, mintha hosszabb lenne....

Gondolom akik ezt írják, hogy ezek miatt tűnik hosszabbnak, azok abba nem gondoltak bele, hogy megnő a hajuk, csak sokaknak le is törik, mondjuk következő festéskor. Vagy abba, hogy az ember magának nem veszi észre, hogy mennyit nőtt a haja, ellenben egy külsős szemmel. Meg hát nyilván még ha növeszt is rajta, akkor nem mindenkinek. Különben minden 2. feketére festett hajú lány fenékig érő hajjal járkálna.

Mondjuk nekem soha életemben nem volt festve a hajam, csak melírozva, de vannak barátnőim, akiknek szőke festett hajuk van és semmi baja a hajuknak, míg más ismerőseim éppen ezért festik vissza más színűre, mert 3 festés után tönkre vágja a szőke. A feketét nagyjából ugyanígy tudom elképzelni, hogy személyfüggő és hajfüggő. Meg emellett fontos, a táplálkozás is azért.

2015. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!