Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rengeteg mitesszerre és...

Rengeteg mitesszerre és eltömődött pórusra van otthoni megoldás?

Figyelt kérdés

mitesszerekkel már egy ideje meggyűlik a bajom, de a kozmetikusi tisztitással egy időre meg tudtam szabadulni tőlük. most viszont (mert elég súlyos akném is van) elkezdtem egy hónapja a roaccutan nevű gyógyszert szedni, aminek szedése alatt nem lehet kozmetikusi eljárásokat végezni, mert érzékeny lesz addig a bőr. de valahogy olyan egy hete, az egész orrom és melle lévő részek, csupa fekete pötty! arról nem is beszélve hogy az állam is csupa mitesszer lett! de legfőképp az orrom ijesztett meg, mert ilyet csak a kékeken szoktam látni, ENNYIRE sok mitteszert, hogy az egész úgy nézzen ki mint egy eper!

bőrradírozok, nem vált be. vettem tapaszokat, de nem váltak be. ma találtam egy videót, amiben egy szódabikarbónás, vízes keveréket mondott, amivel át kell percekig masszírozni a területet, de nem vált be, csak piros lett és fájdalmas. most a másik dolgot csináltam amit mondott a videó, hogy tojásfehérjés wc papírt kell odatapasztani, megvárni míg megszárad, és leszedni.persze ez sem segített... nem tudom, valaha megszabadulhatok-e tőlük? eddig egyedül azt sikerült elérnem, hogy teljesen vörös és csípősen fájó legyen az orromnál a bőr... valami ötlet,hogy lehetne megszabadulni tőlük otthon?


2015. nov. 11. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én hagynám a gyógyszert, nehezen tudom elképzelni, hogy tág pórusokon segítene. Hagyd abba a gyógyszerszedést, majd ha elmúlt az érzékenység, mindenképp ki kell tisztíttatnod, mert maguktól nem fognak kijönni a mitesszerek.

Utána pedig radírozz rendszeresen természetes alapú szerekkel. A boltban vásárolható szerek közül nekem az őrölt barackmagos dolgok váltak be, vagy bio boltban lehet kapni agyagos termékeket.

Házi módszerből ami nekem bevált, és szép sima lett tőle a bőröm: Kevés tejben feloldasz annyi élesztőt, hogy krémes állagot kapj kevergetés közben. Ezt rákened a bőrödre és hagyod rászáradni. Miután megszáradt, elkezded leradírozni az ujjaiddal, majd alaposan megmosod az arcodat. Kicsit büdi, de ártani biztosan nem árt az érzékeny bőrnek. A krémeket is jól meg kell válogatnod a Te esetedben, ne legyen nehéz és zsíros. De erre egy jó kozmetikus tudna megfelelő tanácsot adni, hogy mi a legjobb számodra, de nem mindig a drágább a jobb. Vedd figyelembe, hogy amikor a kozmetikus tanácsot ad, sok esetben részrehajló, és a saját termékeit próbálja eladni, amiről meggyőz, hogy azzal jársz a legjobban, de sokszor lényegesen drágább. Szedd ki a kozmetikusból ,hogy mi a legjobb neked, de nem kötelező nála vásárolni. Nemcsak a márka a lényeg, hanem az összetevők.

Abban biztos vagyok, hogy a rendszeres radírozás fontos lenne számodra. És valami bőrnyugtató kence.

2015. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
BHA hámlasztó.
2015. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon hasznos válaszok!:) egyedül a gyógyszer szedésével nem állhatok le, mert 6 hónapig kell szednem, és még csak egynél tartok, és igaz, még nem kezdett el hatni, de már az csak az az egy reményem maradt, hogy talán megszűnjenek a gyulladt aknék..:/
2015. nov. 11. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!