Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanasos es zsiros a borom,...

Pattanasos es zsiros a borom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Foleg a homlokomon pattanasos.Nem az a nagyon durva de azert latszanak.Ha ra kenem az alapozot es a pudert akkor tok szep epp hogy latszik de ha lemosom akkor durva piros es csunya es masnap reggel is az.Eddig gozoltettem valamikor segitett valamikor nem.Kb 3 hete vettem a rossmanba rival de loop arclemoso gelt es tonikot.Minden este hasznalom es utana meg bekenem niveaval.Igaz hogy most mar tisztitva van az arcom de semmi valtozast nem latok sot neha ugy erzem mintha tobb lenne. Es nem tudom mi tevo legyek.Leirnatok hogy nektek eddig mi segitett? Vagy mit ajanlanatok?
2016. jan. 6. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert 14-20 éves korban a hormonális változások miatt teljesen normális a dolog, tenni ellene a rendszeres tisztításon kívül nem nagyon tudsz, elmúlni nem fog, csak ha hormonrendszered beállt.


Ha kipirosodik a bőröd az alapozótól, akkor nem jó az alapozód. Váltsál. Vannak már drogériában kaphatóak közül is nagyon jó. Javaslom nézz körül a kérmmánián.


Én amúgy a bőröm tisztítására Yves Rocher terméket használok (Sebo Vegétal), ezekben nincs alkohol és semmi irritáló összetevő és nagyon szépen tisztítanak, van zselés arclemosó, micelláris víz, mattító zselés krém és hidratáló krém is. Ha kicsit több pénzed van kísérletezhetsz Paula's Choice vagy Clinique termékekkel.


Fontos hogy legyen egy arcápolás rutinod, amit reggel és este is követsz. Ez álatéában a kozmetikusok által is javasoltan a következő:

- smink eltávolítása

- lemosó (zselés vagy tejes)

- tonizálás (tonik vagy micelláris víz)

- hámlasztás (opcionális, bőrtípustól függően AHA vagy BHA)

- hidratálás


Ezen felül tényleg az a fontos, hogy jó minőségű anyagokat használj, aminek az összetevői nem irritálóak, mint pl az alkohol, ami nagyon jól tisztít és fertőtlenít, de baromira szárítja a bőrt és roncsolhatja is. A kiszáradt bőr pedig sokkal sérülékenyebb, sokkal fogékonyabb a bakteriális fertőzésekre amik pattanásokat okoznak.

2016. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, az a legbiztosabb megoldás.
2016. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne kend alapozóval, az csak jobban irritálja és nehezebben múlik el. Menj el bőrgyógyászhoz. én is járok és nekem segített. Igaz mikor 13 évesen jártam nem volt változás de most megint elkezdtem és sokat javult az arcom. 17/l
2016. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kozmetikus a megoldás! / csak profi legyen /

adok telszámot, ha kell

2016. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem a krémmánia segített :D

[link]

2016. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!