Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Régen ricinus, majd kókusz,...

Régen ricinus, majd kókusz, most argán olaj van úgy felkapva. Csak szerintem vannak túl hypolva?

Figyelt kérdés

pár éve a ricinus olaj volt a menő, mindenki vette orrba szájba. több barátnőm is panaszkodott,hogy hullik tőle a haja, de azért használja. aztán jött a kókusz olaj. ez nekem pl erősen szárított, de több tapasztalat alapján is.

most meg az argánolaj a menő. tisztán is, de termékekbe is ha rá van írva,hogy argánolajjal, már drágább mint a többi..

félre értés ne essék, én is próbáltam ezeket az olajokat. de úgy gondolom erősen fel vannak futtatva, nem igazán jók.

jojoba olajat használok egy ideje. ez tényleg szuper, nincs szaga sem. a bőröm hamar beszívja, a hajam is. hajmosás után is lehet használni, nem lesz tőle zsíros(mértékkel)

de pl a ricinus olaj nagyon sűrűn folyó volt, nehéz volt kimosni. a kókuszolajnak szerintem hányásszaga volt, és mint írtam szárított..olvastam,hogy szájra milyen jó. hát nekem foltokban lehámlott tőle a szám..

argán olaj meg olyan semmilyen nem volt számomra, csalódás.

de annyira fel vannak hypolva. szerintetek van valóságalapja és tényleg olyan jók ezek?


2016. jan. 6. 14:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
azt meg nevetségesnek tartom, amikor ráírják egy balzsamra/testápolóra..akármire hogy ilyen olyan olajjal..aztán az összetevők legvégén kullog az az olaj.
2016. jan. 6. 14:55
 2/17 anonim válasza:
Nem tudom, hogy milyen hatással vannak, de abban mindenképp egyetértek, hogy reklámfogásnak nagyszerű, tényleg vannak időszakonként ilyen "menő" összetevők, amivel lehet dobni az árán
2016. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Iiigen, nagyon bosszantó, főleg amit legutóbb írtál, jó nagy betűkkel rajta van a csomagoláson, hogy "shea vajjal", aztán látom, hogy van benne egy egész százaléknyi.


A kókuszolajas tapasztalatodat nem nagyon tudom hová tenni, a szűrt olaj (amit inkébb csak főzéshez ajánlott használni) totál szagtalan, a szűretlen pedig nagyon finom kókusz illatú. Lehet, hogy kifogtál egy romlottat vagy egy "hamisítványt".


Sok ilyesmit próbáltam már, én eddig a mangóvajat szeretem a legjobban, csak sajnos baromi drága.

Az biztos, hogy butaság elhinni, hogy ezek közül akármelyik csodaszer lenne, de én azért szívesebben használom őket mint a sok kőolajas kotyvalékot.

2016. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

én argán olajat meg kókusz olajat használtam. amikor kicsit korpásabb volt a fejbőröm, a kókusz olaj fellazította. meglepett, de örültem neki. :D

argán olaj szerintem jó. de csak tisztán használtam, nem kevertem semmivel. fényes és puha lett tőle tényleg a hajam. szóval ha tisztán veszed ezeket, akkor szerintem egész jók, de annyira én sem voltam lenyűgözve. egy ideje csak sampont és balzsamot használok. jobb a hajamnak hogy nem kenek rá mindent.

2016. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ezek ebben a sorrendben lettek volna felkapva, mindig együtt voltak ott mindenhol, csak másra használták őket.


Nekem a ricinustól nőtt a hajam, a kókuszt pedig arcra használom.

2016. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

igen, a shea vaj a másik, amit írni akartam még. kb mindent el tudnak adni, amibe tesznek egy picit.aztán úgy tűntetik fel,mintha az lenne a fő hatóanyag.. énis inkább megveszem ezeket tisztán. aztán max keverem én amibe kell.

pl a balzsamomba mindig teszek pár pumpálásnyi jojobaolajat. de testápolóba is szoktam. legalább tudom,hogy tényleg van benne:D

a kókuszolaj lehet akkor tényleg romlott volt, vagy nem igazi.. bár nem volt olcsó.. beleszagolva szagtalan, vagyis tipikus olajszagú volt. de a hajamra/bőrömre kenve elviselhetetlen lett az illata:S


a kérdésből azt kihagytam,hogy azért zavar ez kicsit,hogy mindig felfújnak egy összetevőt/olajat ,hogy utána csak ez folyik a csapból is. pedig annyi jó másfajta is van, ami nincsen agyon sztárolva, de hatásos.. a ricinus olajnál tényleg elég olvasgatni itt gyakorin és krémmánián is,hogy annyi embernek hullik tőle a haja.. és mégis használják mert hát jó, sokan dícsérik..

amúgy nekem is hullott tőle..:/ egyedül szempillára vált be, a hajamra nem kenném többet:/ meg vagy 3-4x kellett samponozni , mire kijött.

2016. jan. 6. 15:56
 7/17 A kérdező kommentje:
ja végül főzésre használtam el a kókuszolajat. szuper csokimázat lehet csinálni vele+ húsok sütéséhez is nagyon jó volt.
2016. jan. 6. 15:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Számomra egyébként az argánolajnak van elviselhetetlenül büdös szaga, de olvastam is már pár helyen, hogy más szerint is kb. olyan illatos mint egy nyilvános wc, úgyhogy talán nem az enyém romlott :D. Az biztos, hogy abból én is csak pár cseppet vagyok képes más krémekhez keverni, különben még illóolajjal vegyítve is hányingerem van tőle :D
2016. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a ricinusolajtól azért hullhatott a hajad, mert sűrű olaj, és mikor kimosod, azok a hajszálak is kijöhettek, amiket napközben hagytál volna el.
2016. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az argánolaj az olajok királya, tényleg használ, pár csepp is elég belőle. A ricinusról annyit, hogy tényleg jót tesz, nem kamu, és akkor hullik tőle a haj, ha egész éjszakára rajtahagyjuk, vagy nem mossuk ki rendesen. Kozmetikus, és fodrász vagyok.
2016. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!