Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 3 naponta mosok hajat, tisztál...

3 naponta mosok hajat, tisztálkodom rendszeresen és mégis zsíros a hajam?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves srác vagyok, félhosszú a hajam, amit körülbelül úgy kell elképzelni hogy fel lehet fogni csutkába, szóval végül is fiú létemre elég hosszú. A problémám az, hogy nagyon hamar bezsírosodik. Tegyük fel megmosom hétfő este, keddi napot tökéletesen átvészeli tisztán és fényesen, de szerda reggel már úgy ébredek hogy a töve kezd zsírosodni, nap végére meg már undorítóan zsíros. Szóval 2-3 naponta szoktam mosni. Vizet iszom többnyire, normálisan étkezem, igyekszem kerülni az egészségtelen dolgokat, és mégis... Azon gondolkoztam hogy befestetném, az igaz, hogy akkor nem annyira látszik a zsír rajta? Valamint mennyire pusztítaná a hajam a hajfesték?

Köszönöm szépen a válaszokat.


2016. jan. 20. 00:19
 1/5 Rebellious Dead Lady ***** válasza:
Helló! Nálam is ugyanez a helyzet.. Én sem tudom mi okozhatja, de hogy megnyugtassalak: a hajfestéktől is pont ugyanúgy zsìrododik (többszöri tapasztalat) és még rongálja is a hajat, főleg a fekete hejfestéja (kivéve, ha kánával fested)..
2016. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyen vagy. Nem tudsz vele mit csinálni csak ha mosod. Nekem is volt hosszú hajam de meguntam a sok maceralast és levagtam. A rövid jobb szamomra.
2016. jan. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 napi hajmosás teljesen normális ha városban laksz. Maga attól hogy mész kint a koszos levegőn zsírosodik a haj. Nekem ez a tapasztalatom, falun laktam sokáig, elég volt minden 2. héten mosnom a hajam, semmi baja nem volt. Most városlakóként én is 3-4 naponta kell hogy mossam, mert akkor már ocsmányul néz ki.

Hajfestés után semmi nem változik.

2016. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én igaz lány vagyok, de nem mosok forró vïzzel hajat mert ez aktivalja még jobban a faggyú termelést. Szárítom, festem ettől jól kiszáradt.. Bánom is. Meg felfogom estére és nem lóg az arcomba. Lehet az arcról megy a zsír a hajadra? Ja és nézd meg a samponod hogy van e benne olaj..
2016. jan. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl gyakran mosod, ezért zsírosodik annyira. Ha két-három naponta lemosod a bőr természetes faggyúrétegét, védekezésképpen még többet fog termelni, mert hozzászokik, hogy hamar elvész az addig megtermelt mennyiség. Próbálj meg áttérni a heti egy mosásra, amíg ezt meg nem szokja a fejbőröd, addig a köztes időben használj száraz sampont, nem túl ideális megoldás, de a semminél több, és nem készíti ki a bőrödet.
2016. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!