Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szenvedek a pattanásoktól, mi...

Szenvedek a pattanásoktól, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Évek óta szenvedek a pattanásoktól. Nem értem, hogy más lányoknak miért lehet szép bőrük, és nekem miért nem sikerül amikor egyfolytában ápolom. 12-13 lehettem mikor pattanásaim lettek. Kb 2-3év után jobb volt a helyzet, de most újra rosszabb lett. Már szinte mindent kipróbáltam, gyógyszert is, de nem segít.:((( Nem tudom mihez kezdjek, néha kénytelen vagyok (bb)színezett hidratálókrémmel(vészhelyzetekben) illetve korrektorral elfedni, ha suliba megyek.

Apró rengeteg piros pattanás az egész arcomon.:(

Tud valaki ajánlani vmit ami hatásos arcápoló szert, hátha még nem próbáltam illetve mivel lehet megelőzni őket?



#pattanás #tini pattanás
2016. jan. 21. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Profi kozmetikus kell. Előszöer diagnosztizálni kellene a bőröd, azután célzott kezelést csinálni. Budapesti vagy?
2016. jan. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Biztos hogy megfelelő termékekkel ápolod a bőröd és nem csak rontod a dolgot velük? alkoholmentes termékeket használj, sőt, illatmenteseket, használj pl Akneroxidot a pattanásokra, egy jó gyulladáscsökkentő szérum vagy egy BHA hámlasztó is jó lenne, és mindenképp használj naponta fényvédőt.

Ha a profi bőrápolási rutin se segít akkor könnyen elképzelhető, hogy valamilyen betegség, hormonális gondok, allergia, rejtett fertőzés okozza, és érdemes lenne endokrinológushoz és infektológushoz menni. Fogorvoshoz is lehet menni pl góckutatásra.

2016. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Ezeket használom

Balea arcmaszk

Arclemosó: vichy,garnier.

Hidratáló: Vichy normaderm

Tonik: garnier, vichy

Vichy micellás víz


Igazából álltalában reggel szebb a bőröm, de estére megint csúnya lesz

:(


Szoktam rá oxycort-ot is ráfújni. (Gyógyszer) ha már tényleg nagyon rossz a helyzet.


Nem értem, már a tini korom végéhez érek lassan, ilyen rossz a bőröm.:(

2016. jan. 22. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Egészségesen élsz, rendesen étkezel? Elég fontos. Nincs rossz fogad vagy egyéb hasonló panasz? Mert az mind okozhat gondokat. A külső szerek általában nem a megelőzésben segítenek, hanem abban hogy a meglévő pattanások hamarabb eltűnjenek.
2016. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem táplálkozom egészségtelenül. Írhattok esetleg jól bevált arcápoló szereket. Ti mit használtok, hogy megelőzzétek?
2016. jan. 22. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!