Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek brutálisan súlyos...

Mit kezdjek brutálisan súlyos aknéval? Évek óta szenvedek vele. /hosszú leírás/

Figyelt kérdés

Kb. 12-13 éves koromban kezdődött, és azóta folyamatosan tart. Most vagyok 19.


Nem a szokásos kis itt-ott pattanásokról van szó, amivel a neten megtalálható cikkek 99%-a foglalkozik, hanem nagy mennyiségről: annyira, hogy szinte nincs az arcomon egy négyzetcentinyi "szabad" terület sem...


Ez az egész kb. 15-16 éves koromban csúcsosodott ki, akkor az arcom jobb felén egy hatalmas tályog volt hónapokon keresztül, ami magától vérzett és gennyedzett. Nem részletezném, gusztustalan. Ez elmúlt "nyomkodástól", ma már egyáltalán nincs jelen. Viszont még most is rendszeresen jönnek ki viszonylag nagy pattanások szerte az arcomon. A hátamon is voltak, illetve a mellkasomon, de azok viszonylag hamar elmúltak, és csak sűrűn mitesszerezettek...


Ezek alapján azt gondolhatnátok, hogy valami igénytelen állat vagyok - és jogos, én is ezt gondolnám ilyen leírás alapján -, de nem. Végigpróbáltam már szinte az összes elérhető kemikáliát, voltam bőrgyógyásznál, aki felírta nekem a Sotret nevű gyógyszert, amitől gyönyörűen elkezdett kihullani a hajam (viszont tényleg használt a pattanásokra), úgyhogy abba hagytam. Kipróbáltam már minden tudományos és "házi" módszert, de egyik sem vált be. Akneroxidot is használtam, mivel sok jót olvastam róla, illetve hogy mennyire vigyázni kell vele és milyen hatásos készítmény... hát "meg se éreztem".


Az étrendem csak és kizárólag egészséges ételekből áll, mivel aktívan sportolok. A stresszel nincs problémám, antioxidánsokat és multivitamint szedek, illetve mellette sörélesztővel próbálkoztam legutóbb, de semmi.


Ja, és a legjobb, hogy most a bal oldalon is elkezdődött egy olyan tályogosodás. :)



Valakinek van bármi ötlete? A hormontartalmú gyógyszerekben nem igazán bízok.



2015. júl. 17. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Góckutatás és alapos belgyógyászati kivizsgálás. Endokrinológia. Bár csodálom, hogy a bőrgyógyász nem ezzel indított.

Biztos, hogy belső oka van. Kívülről kenhetsz rá bármit, nem sokat ér. Amíg nincs kezelve az alapprobléma, hiába szednéd a sotretet is, amint abbahagynád ugyanott tartanál.

Problémás bőrnél egyébként gyakran nagyon rossz ötlet a sörélesztő és a B-vitamin. Néhány hónapos kúránál többet amúgy sem szoktak ajánlani (már nagyobb dózisban szedve, nem csak úgy normálisan étrenddel), mert igen szépen ki lehet tőle rügyezni ha hajlamos vagy rá. Hagyd el a sörélesztőt, és egy időre talán a multivitamint se szedd.

Nyomkodni pedig tilos, főleg a gyulladt dolgokat, mert akkora kráter lesz az arcodon, hogy a hold is megirigyelné. Ha szükséges, sebészeti kisműtéttel el tudják távolítani - ha betokosodott, akkor el is kéne, mert ha a tokot nem szedik ki (márpedig otthon, nyomkodással nem fogod), akkor az időről időre újra fog termelődni.

Első körben kérj a háziorvosodtól egy rutin labort, meg endokrinológiára is - ha lány vagy, akkor előbb nőgyógyász és majd ő ad beutalót, fogászat se ártana.

Esetleg ételintolarenciát is nézni kéne, laktóz, glutén szintén lehet az ok.

2015. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, én a helyedben megfogadnám a tanácsait.

És az arcon lévő tályogot NE nyomkodd semmiképpen. Baromi veszélyes, mert az arc vénás elvezetése összeköttetésben van az agyi vénákkal, és olyan szép agyi vénás trombózist lehet tőle kapni, hogy ihhaj.

2015. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Endokrinológus és nőgyógyász. Lehet hogy policisztád van, annak is ezek a tünetei.
2015. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még egy másik bőrgyógyásszal is megpróbálkoznék esetleg. Én is pattanásos vagyok, az első orvosom semmit nem tudott vele kezdeni, nem is akart. De elmentem máshoz, ő egészen szépen rendbe rakott. Még most is vannak gondjaim, de ég és föld a két orvos hozzáállása.
2015. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!